Нашите градини 2019

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Люб,съседите ви как не са ви линчували досега,цели шест да крещят така,много силно си е това,чух го вече :lol:
Обаче бих го преживяла,голяма атракция са,хубавци,красавци,като такива трябва да им търпим и недостатъците,даже бих си говорила със тях,
така си говоря със котките ,кучетата,те млъкват и почват да ме гледат умно,опулено и почват да ми обясняват нещо на техен си език,а отстрани си изглеждам като пълна кукувица,но хич не ми пука.По същият начин чувам и новият ни съсед да говори на неговия кучкарник,обаче той е от тези с меките китки и като им каже нещо от женски род,тоест определи се като тяхна майка,такъв смях предизвиква в околните :lol:
Много е интересно у вас,красиво,приказно,загадъчно ,различно и някак прелестно.Поздравявам те за вкус,мерак,желание,борба със твоя ММ,
справила си се прекрасно. :sbow:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Така като на видеото викат само зрелите мъжки. Те са само двама :) И слава Богу не е нон стоп :) Имат си по една женска, двата млади пауна са за продан. Миналата година се излюпиха четири, през юни, но точно като имаше една студена вълна. И двете умряха.
Но пък започнат ли с виковете за уплах (всички), това е знак, че нещо се случва, и излизам да видя. Особено ако и кучето лае. Ах, да, пропуснах каракачанеца, и той е много гласовит :D
Съседите, които живеят тук, са през един двор, останалите са празни къщи и дворове. И едно поле от изток. Ако по-нататък има проблеми, ще намалим бройката, няма как. Тук е квартал от селски тип, все още покрай къщата минават крави и овце.
В някои села хората ги развъждат, освен , че са много, са ги оставили да летят свободно, и те се разхождат по покривите на къщите :)
Мъжки паун в полет е изключителна красота! Моят само веднъж го изпуснахме и го видях, оттогава си е все с подрязани крила, да не бера страх накъде ще литне.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Да,разбирам те напълно и ние сме такъв квартал,не точно,но подобен,въпреки,че сме на 20 мин.с автобус и 6 мин.с влак от центъра ,визирам лъвов мост.Доскоро минаваха овце,кози ,коне,крави и всичко останало дето е възможно .Но сега нещата значително се променят,животните намаляха,има ги все още,но намаляха доста,правят ни и канализация,тоалетните на повечето хора тук са отвън,типично селски тип.Но по новия общински план ни цивилизоват постепенно.
Бих си взела паун,но сме свалили оградата в момента,изчакваме да направят булеварда,тротоара,вдигат много нивото на земята и не знам какво ще правим.Всички сме :shock: ,така и чакаме да приключат,че да се види накъде.Влизат кучета нощем,но нашите два песа се справят перфектно и разгонват навлизащите.
Но, ти освен градина имаш и перфектна къща,гледах снимките с аквариумите,страхотни са,никъде не съм виждала толкова добре направено и интересно обзавеждане.Много,много различно е при теб,ако може да пуснеш още някоя снимка и от вътре и от вън,спомням си,че гледах и страхотната ти беседка :potekoha:,та молбата ми е за повече снимки,има толкова какво да се види :angel2:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1739 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Люб, разкошна снимка!
Такова нещо не се вижда всеки ден! :o :o :o
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от aurelija »

2010 г. бях в Индия и видях паун в полет.
Гледката е изумителна.
Няма как да се опише с думи.
Питай,ше видим дали може...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7211
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 611 пъти
Получил благодарност: 1107 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Шами, благодаря. Аз снимки съм пускала на всичко, което става за гледане, но са пръснати по темите и годините. Всико става бавно и постепенно, много често идеите се раждат според обстоятелствата. Винаги има нещо недовършено, или което не става за снимка. Признавам си, че основния двигател е моят мъж, и неговата страст към предметите от миналото. И разбира се, непресъхващото му желание да сбъдва мечтите си. Понякога и моите :) Но това е свързано с много трупане на излишни вещи, отлагане във времето, докато дойде подходящ момент - финансов, или свързан с намирането на точно определена вещ.Много често не знаем какво липсва в пъзела, и го чакаме да дойде. И то се появява в един момент.
Понякога и чисто физически му е непосилно, вече много болежки се обаждат. Всичко правим сами, или поне има включване.
Аз пък се нагласям според него. Гледам да употребя довлеченото по някакъв практичен начин. Или да осъществим плановете възможно най-евтино. И така се раждат различните неща :)
Например в кухнята исках шарени плочки. Обаче точно тогава пари за плочки нямаше. Защото ние сме малко като циганите, със сбъркани приоритети. Дойдат някакви пари, накупим разни мечталки, които може и след десет години да потрябват,или пък защото са много аи евтини, и може случааайно да послужат за нещо някой ден.И после караме с каквото остане.
Та плочки нямаше как да имам в близко бъдеще, но пък имах тухли. И си казах, защо пък да не ги наместя тия тухли, вместо години да ги прескачам по двора. И ММ ги иззида на мястото на ватата (дървена конструкция с вата за изолация и затворена с гипскартон).И шкаф исках, бароков, вместо кухненски остров. Ама шкафа така и не се появи никъде, а тухли имаше още. И се получи това:



Изображение Изображение Изображение

Третата снимка е веднага след завършването, мераклийска :) Другите две са от Коледа, показвах нещо на някой, и са в напълно естествено състояние :)
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Много добре се е получило :daaa: ,твоя ММ много го бива ,изобщо и двамата имате нюх към красивото и различното :daaa:
Не знам как сте се намерили,но перфектно се допълвате . :daaa:
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 608 пъти
Получил благодарност: 568 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Апр 16, '19, 11:55 ...моят мъж, и неговата страст към предметите от миналото... Но това е свързано с много трупане на излишни вещи, отлагане във времето, докато дойде подходящ момент - финансов, или свързан с намирането на точно определена вещ...
...ние сме малко като циганите, със сбъркани приоритети. Дойдат някакви пари, накупим разни мечталки, които може и след десет години да потрябват,или пък защото са много аи евтини, и може случааайно да послужат за нещо някой ден.И после караме с каквото остане.
Все едно ти цитираш мен, а не аз теб :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Margaritenia »

Нещо в любимия ми зелен цвят и от мен:))))

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
aurelija
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1814
Регистриран на: Яну 29, '12, 09:21
Местоположение: Пловдив,кючука
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 22 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от aurelija »

Честит имен ден на всички съфорумци носещи имена на цветя и дръвчета.
Живи и здрави, и много усмивки.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Питай,ше видим дали може...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”