Нашите градини 2019

Публикувай отговор
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2775
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 47 пъти
Получил благодарност: 116 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от desi_slava »

Лелеее, Люб :shock: Много красиво, много.... Като в приказките :liubov:
Тути , лаленцата са като за фотосесия :liubov2:
Обичам да започвам седмицата с вашите градини :tzvetentze:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Margaritenia »

desi_slava написа: Апр 15, '19, 10:04 Лелеее, Люб :shock: Много красиво, много.... Като в приказките :liubov:
Особено последната :sheart: :sheart: :sheart:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
jenni
Кафевар/ка/
Мнения: 904
Регистриран на: Юни 28, '10, 18:52
Местоположение: Стара Загора

Re: Нашите градини 2019

Мнение от jenni »

Лелеееееееееее :o тук страхотия :sdaaa:
Любознателна .............прелест :shock: може ли по-големи снимки ;)
Тутти ,и при теб голяма красота :daaa:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Силвия »

Люб, абсолютно умопомрачаващо :potekoha: Никакво охкане, ахкане, цъкане и лайкване не могат да изразят възхищението ми :potekoha:
Извън това, аз съм чувала как крещят пауните и мога да кажа, че не е никак приятно (меко казано) :lol:
Тути, страхотни лалета, малките ръчички как гледат на тях :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Гео, граф »

Люб, за твоите артистични картини отдавна вече съм изчерпала всички видове епитети, прилагателни, художествени определения, метафори и междуметия. Като казвам артистични картини, имам предвид тези, които рисуваш с растенията в градината си заедно с всичките камъни, арки, къщички, езера, птици, каручки, та и къща. Да съчетаеш структури на храсти с различни цветове на листата с форми и цветове на треви, отразяващи се в езерното огледало... Камък обрамчен от черен офиопогон, вписан в златистите точки на лизимахията и пламтящите вариегатни листа на ириса... Букет еднакви лалета на фона на тревата, част от ажурен стол... За мен това е чист импресионизъм. Моне, Писаро, Реноар и Сисле биха изпаднали в захлас, ако бяха живели век-век и половина по-късно :sheart:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5053
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 258 пъти
Получил благодарност: 1327 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Lilly »

Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8476
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 621 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Я,колко интересна е комбинацията на Лили :potekoha: ,пак с черната тревичка,ми сега :hmmm: ,каквато съм зодия везни :lol: ,няма скоро да успея да реша коя да избера,искам ги и двете :angel2: Детелинките са :potekoha:
Лили,не бях виждала подобна комбинация,много ми хареса и благодаря,че я показа :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Благодаря , момичета! :tzvetentze: Гео, стига ме засрамва, във всички градини има някакви умопомрачителни комбинации, включително и в твоята.
Шами , доста години имам офиопогона, може би шест-седем. А бяха поне три коренчета. Много бавно се размножават, поне при мен.
Пауните са много гръмогласни. Имат любовен зов, и крещят по друг начин, когато се търсят или са уплашени.
Намерих любовния зов. Много често е само едно Мяу, не няколко като на клипа. Но по-провлачено. Да, точно като Мяу, но много мощно. Случайно бяха дошли някакви гости в къщи, без да знаят за пауните, и питаха какви са тия големи котки :)



Лили, виждам че и ти имаш офиопогон? :) Дано при теб расте по-бързо! Детелината е мнооого красива! Без проблем ли ти оцеля зимата?

Аз имам и зелен офиопогон. Беше захвърлен в няколко саксии в Палм център, и ни го дадоха с някакво намаление, защото не беше пресаждан. Взехме го за около езерото, да покрие донякъде мушамата. И го разделихме, така че да ни стигне. И го чааакахме, чааакахме, мнооого години. :) Сега , след 11 години, най-сетне стана какъвто трябва да е, че и отгоре. И вече е агресивен. И не мога да го оскубя, освен, че има здрави корени, прави едни грудки (защото не е трева), и те си остават и от тях тръгва пак.

Изображение

Жени, опитай да цъкнеш с десен бутон върху снимката --> преглед на изображението. Друг начин за увеличение, при което обаче страдат пикселите, е да държиш натиснат бутон ctrl на клавиатурата, и да увеличиш с ролката на мишката. В нормално състояние се връща с едновременно натискане на ctrl и 0 (нула) Този трик е за увеличение на целия екран.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8476
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 621 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Видях и чух,не ме стресира толкова :hmmm: ,интересен звук издават,но ако това е нощем :shock: :hmmm: ,може и да е страшничко :lol:
Може би се и свиква :lol:
Иначе,подозирах,че таз тревичка ще е бавна и ако искам добре би било да си взема повечко коренчета,това за да не чакам,ама девидентите трябва да стигнат и за други мечталки :ufff: ,така че ,няма как,ще се чака :angel2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Намерих с повече звуци. Като петлите са - започне ли единия мъжки, другия застъпва. И понякога продължава дълго.



Като се изплашат, започват всички, един през друг, дори да са на по-големи разстояния из градината. А в момента са шест, защото има и два миналогодишни мъжки.
Сега и жабите квакат, въпреки, че не е още пика им. Какафонията е голяма :)
Днес чух и птичките. Чичопей.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”