Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1294 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от ljuboznatelna »

Естествено! Кога съм лъгала? :) Зимата стои самотен в една недовършена стая, лятото го слагам при вресльовците, да има компания.

Гео, днес убеждавах една новоградинарка да се регистрира и да си пусна тема, и й пуснах линк към темата на Ида. После като започнах пак да я разглеждам, видях зелените стени на кухнята :)
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2151
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 54 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от flora »

Гео, както Еличка ти е казала без цветенца на дръжките. Нещо такова имах предвид
Изображение за месинга
Изображение и за порцелана (керамичните) или
Изображение Тези са в алиекспрес, но мисля, че се намират и тук.
За цвета на стените от опит мога да ти кажа да избягваш сивите нюанси за малки помещения, независимо дали са като цвят зелено, розово или друг цвят. Не знам дали ме разбра :hmmm: Да обясня - кухнята на вилата е малка и със северно изложение. Стените бяха ярко, топло оранжеви.Като стената на тази снимка
Изображение
Да, ама плота е сиво-розов камък и аз пребоядисах стените светло розови, но един студен нюанс, за да са като плота. Светли, светли, ама кухнята стана по-мрачна и сега ще я пребоядисвам пак.Mного харесвам тези зелено-сини цветове, но може би в дневна или спалня, а най-вече в светли и по-големи помещения.Виж разликата при еднакво осветление на студен и топъл цвят
Изображение
И с Любознателна съм на едно мнение за цвета на пода и за нещо ярко и щуро - може и да не е хладилника, а някакъв аксесоар.Леле, що нещо изписах! И Гео, направи го както на теб ще ти хареса, защото и сутрин и вечер ще го гледаш :hihihi:
Изображение Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Щом Еличето е такава широкоскроена душа, та отстъпи лебедите на Люб, ще измисля нещо достатъчно подходящо и за нея 8-) :nod:
flora написа: Апр 13, '19, 17:32 Гео, както Еличка ти е казала без цветенца на дръжките. Нещо такова имах предвид...
Фло, на горната от двете снимки в дясно и трите керамични много ми харесват, както и елипсите с един винт :potekoha: :potekoha: :potekoha: ! Казвай от кой ръкав ги измъкна, защото при цялото ровене в нета не съм ги виждала.
Ще мисля и върху останалите съвети, които ми даваш :tzeluvka: !

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Гео, граф написа: Апр 15, '19, 11:26 Щом Еличето е такава широкоскроена душа, та отстъпи лебедите на Люб, ще измисля нещо достатъчно подходящо и за нея 8-) :nod:

Фло, на горната от двете снимки в дясно и трите керамични много ми харесват, както и елипсите с един винт :potekoha: :potekoha: :potekoha: ! Казвай от кой ръкав ги измъкна, защото при цялото ровене в нета не съм ги виждала.
Ееее, щом ще има подаръче, ще ти покажа една Соц ракла от тези, дето бяха между ъгловите легла. Само един лак палисандър съм ѝ сложила и дръжка. Съжалявам за ужасната снимка, ама беше тъмно и светкавица светна на телефона.

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Понеже пазарувам основно в интернет такива съм виждала в Алиекспрес.Подобни в български сайтове

Изображение

http://asko.bg/product.php?id=3415&cat=218

http://asko.bg/product.php?id=2896&cat=218


Това е един сайт с цветови комбинации за вдъхновение
https://design-seeds.com/blog


И още един любим сайт с интериори.Може да намериш нещо за теб като идея

https://decor.cloud/
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Силвия »

Ще ме уморите от смях, бре, а това даже не е кукундрилската тема :lol:
Нямам много време да коментирам, включвам се заради дръжките - има един магазин в Люлин, не му знам името, там има много яки дръжки.. като имам време ще погледна дали има нещо подобно и ще ти снимам. Предполагам има време дотогава :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

mj77 написа: Апр 15, '19, 12:51 ... Може да намериш нещо за теб като идея
Безкрайни благодарности, mj77 :tzvetentze: ! Със сигурност ще намеря нещо за мен при такива помощници :liubov: !
Силвия написа: Апр 15, '19, 13:08 ... има един магазин в Люлин, не му знам името, там има много яки дръжки.. като имам време ще погледна дали има нещо подобно и ще ти снимам. Предполагам има време дотогава :lol:
До Великден трябва да имам решение в главата си и да съм събрала материалите, Си. Пък да видим дали ще сколасам да направя нещата по празниците след него :hmmm:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Много ми харесва декорацията вътре във витрината :potekoha: :potekoha: . Снимката е от страницата на Vintage Room (боите Ани Слоун) във фейсбук. Аз продължавам да си ровя из нета за идейки, докато съм на бачкане. Вече съм почти на 100% че бюфета ще е евкалипт, по съвета на Люб ще оставя кобилицата тъмна, но искам и вътрешността на витрината да остане тъмна, за да могат да изпъкват порцеланите. Та в тоя ред на мисли какво ще стане, ако си взема някаква семпла декорацийка за там :hmmm: (е ся някой пак ще убие деЦкото в мен, като ми каже, че ще стане шарения :sdull: )

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Еличка »

Ако го държиш празен, става 😁😉
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Гео, граф »

Еличка написа: Апр 20, '19, 15:49 Ако го държиш празен, става 😁😉
Ето, знаех си :ufff: :ufff: :ufff: ...

И пода на първата снимка много ме радва, той пак е направен с тебеширената боя - за основа тъмния цвят, а отгоре с шаблон е нанесен светлия и запечатан с лак. Това върху стари плочки :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”