Какво е това цвете/растение?

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Lilly написа: Апр 14, '19, 11:31 Радвам се за люляка :dovolen:
Далиите по дефиниция не зимуват в градината, те се садят напролет , след като са минали дните с минусови Т.
Ако си успявала до сега да ги гледаш , без да ги вадиш ... :hmmm: много бих се изненадала
Да, Лиленце, далиите ги имах от поне 3 г и даже до сега не знаех че се вадят ,успешно си призимуваха но тази есен или пролет явно не им е харесало и двете ми са от Германия и си мислех че щом при тях растат ..... :D

За лалетета са все от Хонландия, какви да са освен едногодишни, иначе няма да им върви търговията ....а виж на майка ми от преди 50 г са си живи и здрави :ieeee: и тях не вадя ,аз нищо не вадя каквото - такова ....

Някой знае ли дали има такова дребно цвете като ХИМИСИ ,или нещо такова Купих си тази пролет лукувици, но ги сях в саксия, за да ги гледам добре и да не ги тъпча и пак са в градината ,но сега пък сигурно са прогизнали от дъждовете исках да си спомня името - дребно като див лук и започва с Х , но не е бяло а различни цветове и дребна лукувичка като скилидка чесън
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от kim »

hosta127 написа: Апр 14, '19, 13:22
Някой знае ли дали има такова дребно цвете като ХИМИСИ ,или нещо такова Купих си тази пролет лукувици, но ги сях в саксия, за да ги гледам добре и да не ги тъпча и пак са в градината ,но сега пък сигурно са прогизнали от дъждовете исках да си спомня името - дребно като див лук и започва с Х , но не е бяло а различни цветове и дребна лукувичка като скилидка чесън
Хионодокса?
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Lilly »

hosta127 написа: Апр 14, '19, 13:22
Lilly написа: Апр 14, '19, 11:31
Да, Лиленце, далиите ги имах от поне 3 г и даже до сега не знаех че се вадят ,успешно си призимуваха
Направо ме разби с тая практика :-o
За много растения , ако отвориш 5 сайта, ще намериш 5 различни противоречащи си указания как се гледа едно и също цвете.
Но за далиите - никога не съм попадала на друга възможност, освен вадене на есен .
Няма да чета повече :snif: - стигат ми глупостите, които сама си съчинявам, че и чуждите да чета :lol:
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

kim написа: Апр 14, '19, 13:39
Хионодокса?
kim,такова, само че на пакетчето имаше снимка на други цветове не сини които видях в интернет , ако не са се удавили в саксията и да цъфнат ще ги покажа дали не е късно да ида да прибера саксията че има и други цветя вътре
:liubov:
Лили, ако не се бъркам майка ми имаше на село далии в градината от преди много години, вече продадохме къщата но не си спомням да ги е вадила ,и тя като мене нищо не вадаше а градината и беше пълна ,е верно на село си е друго и ги тореше с естественна тор и ги поливаше всеки ден ;щото бяха до чешмата ,а лалетата и са над 50 г и неможеш им извади лукувиците толкова са дълбоки и пак цъфтяха ,сега тука някои само листа пускат
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Murof »

Като правило, за нашите ширини, бегониите се прибират в неотпляемо тъмно помещение през зимата. hosta127 има голяма вероятност да се бъркаш с друго цвете, което сте гледали в градината.
Нито една градина не е идеална.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Еличка »

Далиите, не бегониите, нали.
Днес ни става нещо 🤣
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3113
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 424 пъти

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Murof »

Еличка написа: Апр 14, '19, 16:09 Далиите, не бегониите, нали.
Днес ни става нещо 🤣
Да :D :hihihi:
Нито една градина не е идеална.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от hosta127 »

Murof , за градината на майка ми ,може и два се бъркам това беше преди много време и аз бях малка , но за моята грешка няма - едната далия е от поне 3 г още като ми я дадоха на грудка я сях и не я прибрах на втората година цъфна,

Изображение

бяха от Холандски сайт големи мошеници изпращаха ни всеки месец цветя от умрели по умрели и на супер високи цени но нямаше начин участвахме в томбола за телефон .....и съм сигурна че още щеше да е жива ако не е любимото ми занимание да местя цветя ни в туй- ни в онуй време ,миналата година е такава, верно много късно се появява и още имам надежда да се срещнем някъде :mrgreen: , така бях отписала любимата си хоста но вчера я открих къде съм я набутала , беше само един корен сега са три
Изображение

- нямам представа как е станало може би при местенето съм я наранила :idea1:

но затова пък е жива ...

Изображение
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Аника »

Някакво влечащо е, ама какво?

Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Какво е това цвете/растение?

Мнение от Виола »

Прилича на пандорея.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”