От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13526
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 159 пъти
Получил благодарност: 258 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от kim »

Клеър написа: Апр 9, '19, 22:28 Относно бутилките и тяхното по- равномерно изтичане , няма ли да е добре да им се направи нещо като фитилчета на дупките?
Така също няма да се запушват дупчиците от почвата .
Дупките са направени с карфичка. Само тънък конец би минал през тях.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2848
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1086 пъти
Получил благодарност: 1183 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Клеър »

Да и конец да е може да се пъхне със същата тази кърфичка или финно нарязани лентички от трико ако са малко по- големички дупчиците.
И аз ще взема да пробвам да станат повече пробите.
Иначе съм слагала бутилки за поливка на краставиците , но с отрязано дъно и пробита капачка със шило и в дупчицата фитилче от някакво шнурче. Но целта не беше бавна поливка , а да не се запечатва почвата след нормална поливка.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4800
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Сигурно и тоя руснак е имал проблеми с дупчиците на бутилките и вижте какво се е сетил...

Аватар
BAT_GOIKO
Kафенце
Мнения: 39
Регистриран на: Мар 1, '14, 10:14
Местоположение: Пловдив

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от BAT_GOIKO »

Здравейте, искам да ви попитам дали имате опит с семена от черито което се продава в LIDL от това малкото холандското, което е доста скъпо на фона на останалите домати в момента (15,99 kg) но пък е твърдо червено и много сладко.


Едно такова го изсуших (2 до 3 дни), взех му семките и сега ще кръстоса след седмица (всичко поникна)…. някой да е имал подобен опит и дали ще има добив..... и вкус..


Благодаря предварително


Поздрави
BAT_GOIKO
НАМ
Кана кафе
Мнения: 546
Регистриран на: Юни 20, '18, 11:41
Дал благодарност: 147 пъти
Получил благодарност: 107 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от НАМ »

BAT_GOIKO написа: Апр 10, '19, 19:53 Здравейте, искам да ви попитам дали имате опит с семена от черито което се продава в LIDL от това малкото холандското, което е доста скъпо на фона на останалите домати в момента (15,99 kg) но пък е твърдо червено и много сладко.
Едно такова го изсуших (2 до 3 дни), взех му семките и сега ще кръстоса след седмица (всичко поникна)…. някой да е имал подобен опит и дали ще има добив..... и вкус..
BAT_GOIKO, доколкото ги познавам холандците, те работят основно с хибриди. Най-вероятно и твоето чери е такова. Затова никой не може да ти каже какво ще се получи, нито като вкус, нито като добив, но пък е интересен експеримент, затова аз на твое място от любопитство бих си го отгледала. Миналата година и аз така си посадих семки от чери (не холандско), моето роди слабо и беше много кисело.
Jana_52
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Апр 6, '19, 20:59
Местоположение: Варненско
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Jana_52 »

Опитвам се да пиша във форума ,но ...
Jana_52
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Апр 6, '19, 20:59
Местоположение: Варненско
Дал благодарност: 19 пъти
Получил благодарност: 11 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Jana_52 »

Аха, май се получи
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Breda »

Дали е възможно някой да ми даде линк,ако се сеща,къде нагледно и подробно е описано как се вързват домати със сезал и усукване,конструкция и такива разни неща,обяснени като за абсолютно начинаещи.Четох го някъде,но не го намирам,толкова ви е оборотна темата,не се изчитат толкова страници :eeeh:
:tzvetentze:
Станимир
Двойно кафе
Мнения: 157
Регистриран на: Апр 9, '19, 10:05
Местоположение: Сливен - Нова Загора

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Станимир »

Breda написа: Апр 11, '19, 18:43 Дали е възможно някой да ми даде линк,ако се сеща,къде нагледно и подробно е описано как се вързват домати със сезал и усукване,конструкция и такива разни неща,обяснени като за абсолютно начинаещи.Четох го някъде,но не го намирам,толкова ви е оборотна темата,не се изчитат толкова страници :eeeh:
:tzvetentze:
Реши ли един пациент да живее, медицината е безсилна...
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Breda »

Много,много благодаря,Станимир!

И сега така нахално,използвайки опита ви,един бърз въпрос още - Ако имате право да посеете САМО 3 сорта домати- ранен,среден и късен домат - кои ще са те?
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”