Магнолия/ Magnolia

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от dar »

Сюзан и аз имам същия въпрос и пробрем. Чакам някой да сподели за магнолия Атлас нещо различно от нас. Аз я местих е остана към 1,70 м. Жива е, най- вероятно след 5 година може да ни зарадва.
bpetrova
Кана кафе
Мнения: 598
Регистриран на: Май 6, '16, 19:40

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от bpetrova »

Sunsation
Изображение

Daybreak
Изображение

George Henry Kern
Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
stanislava.hristova
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 3, '19, 00:31

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от stanislava.hristova »

Здравейте! Започнах да чета темата от началото, стигнах до средата, но бързам да се представя, тъй като от 5 дена си имам магнолия Сюзън в градинката пред блока 😊. Бабите ме наплашиха, че някой ще ми я изкопае и открадне, но все се надявам това да не се случи, да се захване хубаво и да ни радва дъъъълги години. Засадихме я в хумус, честно казано не зная каква е почвата..., имаме много рози, които виреят добре. Чудя се дали мога да я полея с тор за рози, с това разполагам в момента, ще ѝ купя някакъв за обичащи кисела почва скоро. Купихме я с няколко цвята, които се поотвориха от както я засадихме, гледам, че и листенцата се разпукват. Ето я и нея.
Изображение

Изображение


Изображение

Прекрасни са всички магнолии показани тук! 💕
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1667 пъти
Получил благодарност: 1833 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Тутти »

stanislava.hristova, чудесна малка магнолия. Да порасне голяма и много красива и да ви радва много. Ако искаш, може да се вслушаш в съвета ми. Махни цветовете й веднага. Хем ще й спестиш сили, ще изкара листата и вече никой крадльо няма да я разпознае, за да я откопае лекинко я за вилата, я за нещо друго. Тези неща просто си стават, за съжаление. Догодина вече ще е силна и добре вкоренена, така че ще цъфти много.
Аватар
stanislava.hristova
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Апр 3, '19, 00:31

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от stanislava.hristova »

Тутти, благодаря ти за съвета! Разбирам, че си много права, но мъжО отсече “ Не! Ние защо я избирахме с цвят, нали да ѝ се радваме!” . Та каквото стане, дано я опазим! 🤞
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1207 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от молина »

Прекрасни са ви магнолиите! :potekoha:
А моята, която засадих миналата седмица - една педя висока, но с прекрасни зелени листа, отиваме в неделя на вилата и я заварих с пожълтели и прозрачни като пергамент листа, почти отбрулени от стъбълцето :cry: Незнам на какво може да се дължи - дали не я е изгорило слънцето? Преди това беше на закрит балкон две седмици, а в магазина колко е седяла преди да я купим незнам.... Резникът си е зелен, какъвто беше и преди засаждането, само дето вече листа няма - махнах ги и я полях хубаво. Има ли шанс да изкара нови листенца или да я броя за преселена в цветния рай? :tyzhnoangelche:
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от clock »

Молина, може би от стреса от преместването са опадали листенцата. Била е в магазин, после на остъклен балкон, все защитени места. И изведнъж пряко слънце, вятър, дневни високи и ниски нощни температури. В никакъв случай не бързай да я отписваш! Дай и време, дай и шанс! Нека сега коренчетата да се приспособят, листенцата ще избият пак :nod:

И сега, една госпожица дето съдбата и е на кантар.
Магнолия Yellow Bird (според етикета)
Изображение

Изображение

Никак не я харесвам такава. Дълга е като топола и клонките и също са дълги, без никакви разклонения. Гола пръчка и на върха и едно цветче.
Мисля след като прецъфти да я орежа. Някой има ли опит с такава магнолия? Такава ли трябва да расте? И дали ще има ефект от подкастрянето или ще си остане такава щека? Другата ми алтернатива е директно да я махам и хич да не се занимавам с нея.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Магнолия/ Magnolia

Мнение от Margaritenia »

Лили, подрежи я след цъфтеж:) Аз моите ги режа и по време на цъфтеж, но пробирам клоните без цветни пъпки. А като прецъфтят и цъфтялите ги фризирам:)))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”