Клематиси 2019

Публикувай отговор
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Клематиси 2019

Мнение от hosta127 »

може ли утре да ти направя снимки да ми кажеш точно къде да режа ,че хич не ги разбирам тези пъпки :tzeluvka:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Kaira »

hosta127 написа: Мар 23, '19, 22:57 може ли утре да ти направя снимки да ми кажеш точно къде да режа ,че хич не ги разбирам тези пъпки :tzeluvka:
:daaa:
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Още мааалко да се затопли и ще зацъфтим! :daaa:
Guernsey Cream

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Мария Николова »

Днес почиствах от сухите стебла витицели, качени на арки и привързвах. Арките по-високи от мен с още една ръка нагоре. Примирих се, че всякакви прахуляци ще падат отгоре ми. Имаше и жертви - няколко връхчета с пъпки. Значи останалите читави пъпки ще станат добре охранени цветове. :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Магдалена »

Мария Николова написа: Мар 28, '19, 00:54 Днес почиствах от сухите стебла витицели, качени на арки и привързвах. Арките по-високи от мен с още една ръка нагоре. Примирих се, че всякакви прахуляци ще падат отгоре ми. Имаше и жертви - няколко връхчета с пъпки. Значи останалите читави пъпки ще станат добре охранени цветове. :daaa:
;) Важното е ти да не си станала жертва на някой ядосан паяк! :stiskam:
Иначе.......да приемем,че си направила изкуствен пъпкоподбор! ;) :tzeluvka:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Клематиси 2019

Мнение от Havga »

Според вас , тези сутрешни температури от -2 до -3, които предвещават тези дни опасни ли са за клематисите? Аз също имам такива с пъпки и доста листа и тъкмо съм ги подредила и са се захванали за стойките, затова не ми се местят . Дали ще устисткат, защото ако има риск ще ги прибера?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Клематиси 2019

Мнение от calico »

то и аз се чудя тези минуси дали ще повредят клематисите.
хортензиите ще ги покрия, щото тях със сигурност ще повредят, ама клематиси няма как да покривам

ами освен да наберем опит и догодина да се произнасяме компетентно

но пък си спомням, че миналата година когато при едни -23*С за една нощ по средата на март розите измръзнаха, клематисите си бяха ОК, цъфтяха си после. Значи май нищо няма да им повлияе
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Клематиси 2019

Мнение от danielka_y »

Здравейте!!! Отдавна не съм се вясвала насам. Бах се отдалечила доооста от цветарството. Доста промени претърпяха къщата и двора, голяма част се бетонира, много от растенията ги няма вече. Тази година получих подкрепа да ми помогнат с направата на подпорна стена за клематисите, ноооо корените не стигат за плана ми. Някой дали се е специализирал в размножаването на клематисите и да има за продан в момента?
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31691
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1034 пъти
Получил благодарност: 2449 пъти

Re: Клематиси 2019

Мнение от Мария Николова »

Не мога да те зарадвам, но много, много се радвам, че те виждам, Даниелче! :ieeee: :ieeee: :gush: :tzeluvka:
Преди много години правих опити да вкореня резници клематиси за мен и за Neptune. Успехът ми приключи с вкореняването.
Провалих се след преместването направо на мястото. Но той отгледа вкоренените, които му пратих с... :lol: "парниците им". :daaa:
Но поне от тогава зная, че резници се вземат през юни, когато тазгодишните клонки започват да се "вдървяват", т.е., да се образува кората им.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Клематиси 2019

Мнение от Milena Orchid »

danielka_y написа: Мар 28, '19, 14:40 Някой дали се е специализирал в размножаването на клематисите и да има за продан в момента?
Може да погледнеш тук в темата: viewtopic.php?f=21&t=8924
Разсадник Нановски в момента продават доста видове хубави клематиси и не са скъпи - 7,20 лв. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Клематиси”