В момента чета...

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Да довърша мнението си за Тополи по пътя, от която съм в тих възторг! Не съм литературен критик, за да мога да обясня стойността на тази история, да я разчепкам и да намеря смисъла в нея. Мога само интуитивно-лаишки да кажа, че тя е фантасмагорична, приказна, автентична, забавна, сияеща. И добра. Учеща на доброта.
Докосване и кротко преливане на паралелни вселени, детска невинност, припламване на гениалност, тук-там намеци за научна фантастика, звучащи сериозно и на място. Идеята сама по себе си не съм срещала никъде, самобитността ѝ ме изненада приятно. Даже антагониста ми беше симпатичен и не ме накара да го усетя като ужасяваща заплаха. Втората част беше истински задъхан екшън, с намигвания и разреждащ напрежението хумор, с който отъждествявам автора и който ми достави истинско удоволствие. Щом това му е дебюта, нямам търпение за следващите истории на Пенко :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Milena Orchid
Кана кафе
Мнения: 646
Регистриран на: Ное 26, '09, 18:09
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: В момента чета...

Мнение от Milena Orchid »

Овчарската корона от Тери Пратчет

Изображение

С голямо удоволствие започвам да чета последната книга от "Света на диска", която ми подариха за РД. :sdovolen:
Голям фен съм на поредицата и Тери Пратчет...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Milena Orchid написа: Апр 13, '19, 15:54 Овчарската корона от Тери Пратчет...
Тя е най-последната му книга (2015г.), май е единствената, която още не съм чела и не съм си купила. Имам всички останали с много малки изключения. Миленко, а мъцни думичка за нея де :gydigydi: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

Ейй, не четете ли в това градинарско време бре :hmmm: ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от dung »

Да, Гео, като има работа в градината, няма време за четене.
Една приятелка ми препоръча Нарине Абгарян и ми даде "Три ябълки паднаха от небето".
Първо се опитах да я чета вечер преди лягане, но тази книга определено не те приспива. :dovolen:
Сега като почнаха жегите най-после я довърших /за 2 дни/, защото като се прибера от работа е прекалено горещо за работа в градината.
Както пише в ревюто на задната корица "Ако сте останали без светлина, тази книга е за вас." :daaa:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

dung написа: Юли 4, '19, 10:44 ... Както пише в ревюто на задната корица "Ако сте останали без светлина, тази книга е за вас." :daaa:
Истинска прелест е Нарине в тази книга :ssun: ! Ако имаш време прочети и Манюня - голям смях ще се смееш и ще ти стане едно носталгично-топличко на душата. Умее ги тия работи арменката :nod:. Другите ѝ две книги обаче са доста тежки, даже малко нещо депресиращи, защото пише за войната, а весела, светла книга за войната няма...

Аз препрочитам първите два тома на Саксонски хроники, за да мога после да продължа с третия. Така де, издадоха ги преди четири години и съм ги забравила, как да чета третия, като не помня предишните истории :hmmm: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

Аз чета Завръщане у дома от Розумунде Пилхер, първата част е за живота на млади хора във Великобритания 4 години преди Втората световна война, втората част е по време и след войната. Всичко има в книгата- колонизатори , бедни, аристократи, безумията на всяка една война ...

Нарине Абгарян- ще я чета непременно, намерих я. :dovolen:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от Гео, граф »

greeneyed написа: Юли 4, '19, 11:39 ... Нарине Абгарян- ще я чета непременно, намерих я. :dovolen:
Грийни, коя книга на Абгарян ще четеш? И после да споделиш, моля :swait:

Чета поредицата Чун Куо на Дейвид Уингроув. Добре че са другарчетата ми по книжка във фейс-групите, та ме зареждат с нови автори, този не го бях чувала дори. Засега съм в началото на първа книга и вече ми е много интересно. Ще пиша повече в другата тема за фентъзи/фантастика :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от greeneyed »

Гео, граф написа: Юли 24, '19, 14:35
Грийни, коя книга на Абгарян ще четеш? И после да споделиш, моля :swait:
Три ябълки паднаха от небето и Хората, които са винаги с мен. Ще споделя, Гео. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
dung
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1776
Регистриран на: Апр 16, '15, 15:04
Местоположение: Раднево
Дал благодарност: 125 пъти
Получил благодарност: 124 пъти

Re: В момента чета...

Мнение от dung »

Аз продължавам с Нарине Абгарян.
Онзи ден си купих "Манюня пише фантЪстичен роман", обаче нали съм си шматка, изобщо не погледнах, че това всъщност е продължение на "Манюня"...
Но освен, че имат общи герои, двете книги май не са свързани.
Така че сега си чета продължението. Отдавна не съм се смяла толкова много. :srofl: :srofl: :srofl:
Публикувай отговор

Обратно към “Литературен кръг за аматьори”