Трева - Райграс?

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Трева - Райграс?

Мнение от calico »

tsvetina написа: Мар 22, '19, 21:12 Тази пролет се борим с мъх в тревата. Проблемът идва според мен от сянката на дърветата и на гаража. Минахме с аераторно гребло, посъветваха ме да пръскам с железен сулфат. Моля, ако някой има опит, да сподели. :tzvetentze:

продаваха един тор, дето разграждал мъха и имал трайност 6 месеца, трябва да се разтърся и да видим дали ще намеря марката
бях купувала такъв преди 2-3 години, но аз нямам мъх та не знам ще върши ли работа за това.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Трева - Райграс?

Мнение от calico »

Цвети, ето тази е марката от която бях купувала, но дали точно този модел, не помня вече. Само помня че беше скъп. :mrgreen: проучи им сайта и виж какво имат против мъхове. Имало някакви бактерии в него ,дето се хранели с тоя мъх.
https://semenata.shop/%D1%82%D0%BE%D1%8 ... 0%BD%D0%B5

а докато търсех визуално марката, попаднах на това
https://semenata.shop/%D1%82%D0%BE%D1%8 ... 0%B2%D0%B0
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от tsvetina »

Благодаря, Калико :gush: :tzeluvka: Четох за тези торове, ще се поръчва, дано са ефикасни! Днес продължавам с чистенето с греблото, за да подготвим тревата за торенето. Пък дано помогне, защото чета, че мъхът е много агресивен...:tzvetentze:
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1366 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gevkati »

Имам следния въпрос: да разхвърлям ли добре угнила овча тор по площта , на която ще садя тревна смеска?
Предварителни благодаря за отговорите!
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gogo1966 »

Здравейте,
Обръщам се към всички с молба за помощ и съвет за райграса, който нещо му стана и сега е в плачевен вид. :cry:

Изображение

малко преди дъждовете започна да пожълтява на петна и те се разрастнаха, сега даже в зелената част забелязвам започващо пожълтяване долу в корените. А преди 2 седмици растеше като луд и го косях през 4 дена. Гъст хубав зелен килим беше и за 10 дена се скапа.. Даже зелените стръкове не растат - от една седмица не е пораснал въобще. По отношение на грижите - редовно косене, поливане всяка вечер, торене с Биопон 1 път месечно, аериране със сандали с шипове, обаче резултата е това.
В жълтите петна тревата вече я няма.
Дали е от почвата (малко глинеста и сбита), дали от много гъсто засети семена (пресявах в началото участъци) не знам.
Моля за съвети какво да направя. Иде ми да го махна и наново с по-хубава пръст отгоре..
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dar »

gevkati написа: Май 26, '19, 13:48 Имам следния въпрос: да разхвърлям ли добре угнила овча тор по площта , на която ще садя тревна смеска?
Предварителни благодаря за отговорите!
Мисля, че ще се напълниш с плевели.Добре е и друг да каже мнение.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dar »

Гого, дали не е нещо гъбично при теб? Миналата година нашата на места пожълтя и я поливахме с топсин три пъти през 7 дни. Полей, но може би и семена трябва да хвърлиш след фунгицида.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gogo1966 »

А какви признаци има това. Визуално не се забелязваше нищо, ама долу дето са корените... А може ли да се е задушила от гъсто насяване и после подсяване.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 1366 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gevkati »

dar написа: Юни 6, '19, 18:15
gevkati написа: Май 26, '19, 13:48 Имам следния въпрос: да разхвърлям ли добре угнила овча тор по площта , на която ще садя тревна смеска?
Предварителни благодаря за отговорите!
Мисля, че ще се напълниш с плевели.Добре е и друг да каже мнение.
Да, да, аз първо питах, после четох темата:lol:
Та разбрах, че отговорът е : в никакъв случай!!! :tzeluvka:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1281 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Гого, гъбично е. Пръскай топсин. После трябва да сееш на тия петна, няма как да изникне старата.
И поливай по-рядко. Понякога не е причината честото поливане, но помага.
Забележиш ли кръгло жълто петно, не чакай, пръскай веднага. Може и в агроаптеката да питаш и за нещо друго, аз само това знам.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”