Кокичета

Заключено
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Кокичета

Мнение от Murof »

Ето от днес три , без имена от семена
Изображение
Без име № 009

Изображение
Изображение
Без име № 010

Изображение
Без име № 006

Това за мен е galanthus elwesii
за сравнение
Изображение
Нито една градина не е идеална.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Кокичета

Мнение от libra »

Тук са описани видовете елвесии http://citesbulbs.myspecies.info/catego ... us-elwesii
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Кокичета

Мнение от Мария Николова »

:potekoha: Шапо, Murof!!! :sbow: :shandshake:

Либре, днес разглеждах двата каталога - линкове дадени от Надин. Мислех да ти кажа, отказах се, но сега се налага.
Трябва да направим ТКЗС. :hihihi: Не двама-трима от нас да си поръчат едни и същи галантуса, а да се разберем и да се поръчват различни и избора да не се повтаря.
Идеята е, че като се поразмножат, ще си ги разменяме и всеки ще има различни. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Кокичета

Мнение от МГХ »

Мария Николова написа: Фев 10, '19, 21:18 :potekoha: Шапо, Murof!!! :sbow: :shandshake:

Либре, днес разглеждах двата каталога - линкове дадени от Надин. Мислех да ти кажа, отказах се, но сега се налага.
Трябва да направим ТКЗС. :hihihi: Не двама-трима от нас да си поръчат едни и същи галантуса, а да се разберем и да се поръчват различни и избора да не се повтаря.
Идеята е, че като се поразмножат, ще си ги разменяме и всеки ще има различни. :mrgreen:
:daaa:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Кокичета

Мнение от libra »

Meри,наистина е разумно да си обменяме кокичета ,но те се размножават бавно ,ако тепърва се започва .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Кокичета

Мнение от calico »

libra написа: Фев 11, '19, 10:48 Meри,наистина е разумно да си обменяме кокичета ,но те се размножават бавно ,ако тепърва се започва .
Либре, от тез кокичета, дето така са ни приковали погледа, да не забравиш да си изрежеш розите? :lol:

ходих сутринта на оглед за завити листа. ама то пак замръзнало, листата, особено на тия с жълтичкото, са като пластмасови, полягали насам и натам цветчета. вероятно към обяд вече ще живнат
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Кокичета

Мнение от libra »

Калико ,до сега се правих,че режа рози /в един неприятен вятър/.И то ,защо?Защото под розите се намират един бюлюк луковични ,които не виждам къде ще израстат от клоните на розите .А ММ да вземе да загърли една роза ,която е в положение на клечки за зъби /от резник/ , а точно там съм тапицирала с нови кокичета .Сега са с подстригани връхчета ,сигурно нищо няма да цъфне.
Иаз съм вторачена в кокичетата и за пръв път забелязвам,че мръзнат .Но после се оправят .
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Кокичета

Мнение от Мария Николова »

libra написа: Фев 11, '19, 10:48 Meри,наистина е разумно да си обменяме кокичета ,но те се размножават бавно ,ако тепърва се започва .
Либре, не знаеш ли, че времето тече, годините минават, независимо какво чакаш да ти цъфне. :angelche:
Е, на моята възраст си е малко несигурно колко дълго още ще ми тече времето. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Но това лято ще направя един експеримент. Луковица зюмбюл ще произведе много повече бебета, ако се изреже вдлъбнат конус на "дупето" на луковицата. Експериментите бяха 100% успешни.
Луковичките на галантуса също имат "дупе". Ще пробвам с 10 лучета. :daaa: Имам една туфа насред пътека край ириси ІІ и мрежата на клематисите. Ще ги извадя като пожълтеят и изсъхнат да ги преместя и тогава двете групи "контролна" и "опитна" ще ги засадя между голямата будлея и оградата. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Кокичета

Мнение от libra »

Meрко,този метод задължително трябва да се пробва .Знаех го,но не се сещах за него,ти ме посещаш .Но и се чудя спецовете в Англия защо не работят с него.
Подсещам те са дезифенктираш луковиците ,срезовете и инструментите.Мисля,че е уместно луковиците да просъхнат няколко часа,а не с раните да се садят.Всъщност ,те се слагат във вермикулит,например.
Да кажат и други какъв опит имат с размножаване на луковици.
Аватар
Murof
Кафе машина
Мнения: 3115
Регистриран на: Ное 18, '11, 23:57
Местоположение: София
Дал благодарност: 37 пъти
Получил благодарност: 444 пъти

Re: Кокичета

Мнение от Murof »

Офтопик
Мария Николова написа: Фев 11, '19, 13:04
libra написа: Фев 11, '19, 10:48 Meри,наистина е разумно да си обменяме кокичета ,но те се размножават бавно ,ако тепърва се започва .
Либре, не знаеш ли, че времето тече, годините минават, независимо какво чакаш да ти цъфне. :angelche:
Е, на моята възраст си е малко несигурно колко дълго още ще ми тече времето. :sgiggle: :sgiggle: :sgiggle:
Но това лято ще направя един експеримент. Луковица зюмбюл ще произведе много повече бебета, ако се изреже вдлъбнат конус на "дупето" на луковицата. Експериментите бяха 100% успешни.
Луковичките на галантуса също имат "дупе". Ще пробвам с 10 лучета. :daaa: Имам една туфа насред пътека край ириси ІІ и мрежата на клематисите. Ще ги извадя като пожълтеят и изсъхнат да ги преместя и тогава двете групи "контролна" и "опитна" ще ги засадя между голямата будлея и оградата. :mrgreen:
Ето

не е така просто и е рисково :) ако струва 30 или 50 паунда, кой ще е хирурга, аз не бих се наел:)))
Нито една градина не е идеална.
Заключено

Обратно към “Лук и други луковици”