За една голяма уста

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Имам някакъв смътен спомен, че се закачих за тази тема в началото, после дали защото не бях влизала отдавна, бях забравила. И сега я преоткрих! Никога не съм чела нечия тема наведнъж , от начало до край, без прекъсване, и без да загубя интерес.
Лалелче, ти си истинско съкровище! Тук с едни луковици събра толкова хора, които те четат с широко отворени очи, предлагат рози, съпреживяват..... :sheart:
Толкова близко и мое усетих увлечението ти по рисуването, калиграфията ми припомни как пишех всичко в училище - поръчения, бележници, плакати....Как си уших с ръчната шевна машина сватбената рокля, как плетях блузи до ръкавите, и ги зарязвах. Гоблени не съм шила, защото си знам, че никога няма да ги завърша. :)
А като видях местенцето в Руен, разтупка ми се сърцето. Това е една голяма моя любов от пръв поглед. Ти не ги усещаш точно така нещата, но аз стъпих на едно такова място, търсейки имот за татко, и се влюбих безпаметно! И ако живеехме в апартамент, щяхме да обърнем света и да си го купим!
Татко се отказа, реши че не му е подходящо, имаше някакви неуредици с пътя и разрешението за строеж ("вилата" трябваше да се изгради наново), беше достатъчно евтино, но ние нямахме тези пари. Бях поразена от хармонията на това място, където човек не беше пипал нищо цели четири години. Дядото си беше отишъл от този свят, но на закачалката висеше куртката му, чехлите бяха до вратата.Стоеше къщичката на кучето, зайчарниците.
Дърветата раждаха дюли,яблки, лозите грозде, независимо, че всичко беше прорасло и обрасло. Нищо не беше покосено от болести, нямаше и червеи. Сравнението с моята продукция направо ме смаза, ние пръскаме, и пак нямаме. Смокинята не беше измръзнала като при нас. Имаше ток, вода, единственото неудобство беше, че се слизаше до имота по стръмна пътека. Но ако сега собственика се навие да го продаде на същата цена, имаме възможност, ще го купим. И нищичко няма да пипна, освен да направим някаква барачка за спане, и да ходим там в най-големите жеги. Ще си седя на верандата и ще гледам невероятната гледка вечер към града, ще си окося само една пътека да минавам, и нищо, ама нищичко няма да пипна. Обичам я тази дивотия! Е, може някоя роза, но не обещавам да я гледам. Все пак, декар двор е, няма да изтърпя, ще бодна нещо. :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Фев 9, '19, 19:16 Никога не съм чела нечия тема наведнъж , от начало до край, без прекъсване, и без да загубя интерес.
Леле, това е пословичен подвиг! :lol:
Благодаря за топлите думи!
ljuboznatelna написа: Фев 9, '19, 19:16 А като видях местенцето в Руен, разтупка ми се сърцето. Това е една голяма моя любов от пръв поглед. Ти не ги усещаш точно така нещата, но...
Да, Руен не ми е първа любов, защото мястото на първата любов вече е заето :liubov:
Въпреки това, започвам да си го харесвам все повече и повече, особено откакто смело и безотговорно реших да експериментирам с луковици и рози (и боб ще садя тази година, и домати, да видим)... Също и откак малкия се зариби - това за мен е много важно. Но засега няма особена перспектива, а аз гледам да се въздържам от безперспективни мераци, щот' захапя ли, ще стане лошо... :snif:
Всичко опира до пари. В този случай само мерак не стига, но няма да влизам в подробности.
Нямам търпение да се запознаем на живо и ще те заведа. ;)
А това вълшебно местенце, което ти описваш, къде е? При нас далеч не е така плодородно.

Иначе мен пролетната треска вече здраво си ме тресе - на терасата са напъпили зюмбюли; лалетата и нарцисите подават носове от сандъка..
Сукулентите цяла зима ме радват в редичка:

Изображение

Живите камъчета имат голям напредък, въпреки, че успях да уморя две от любопитство, едното се размножи и вече съм ги оставила на мира. Само да отбележа, че си ги поливам най-редовно и даже усещам как задържат растежа когато спра и видимо наддават, когато отново ги полея. Това дето някъде четох да се поливат веднъж годишно... не знам, някак не ми се вярва... :hmmm:

А като гледах в кокичената тема, така ме заплениха малките зелени точици по връхчетата на белите листенца на кокиченцата на Murof...
Но нямам нито условия, нито време да се занимавам със сортове, обаче, о, чудо:
Когато откъснах първите кокичета от моята саксия, по връхчетата им забелязах същите зелени точици! :o
Е, доста дребнички и бледички, но ги има! Това нормално ли е за нашенските кокичета?? Като че ли досега никога не съм виждала такова явление. Аз ли съм била сляпа или наистина обикновените кокичета нямат такива точки?? :hmmm:

Изображение

Изображение

Galantus Gigantus Bulgaricus Lalel4es е на път, казвам ви! :lol: :lol: :lol:
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от libra »

Поздравления ! Само една съфорумка има такива кокичета ,но още не знае ,не съм й казала .
За научното проучване е необходимо да ни покажеш цял ръст ,с листа,точки и вътрешна маркировка,моля .И ако може да видим някак си размера-сравнено с друго кокиче или предмет.
Снимките ти са много сладки ,идва ми да прегърна вазичката.Покажи голямата саксия?
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от shoshy »

Сукулентите, в тези красиви саксии, много кипри !
А кокичетата на точки :potekoha: :potekoha: и контраста с тъмното , наситено зелено.... прекрасни :daaa: !
Лече, много уютно в твоята тема :dovolen: .
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За една голяма уста

Мнение от calico »

Лече, пази ги тия с точките, в Англия ги продавали по 20-30 паунда лукчето
множи и ще видиш как след десетина години ще си богаташка от кокичета :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Това място в Руен се пада точно над чешмата, която е на пътя, но разбира се доста по-нагоре по баира.

Зарових в градината един вкоренил се жасмин, ако ти трябва такова нещо, заповядай да си го вземеш. В края на април , ако не съм го пласирала, ще трябва да го изхвърля, за да насадя домати. Може да се каже , че сме ви на път за Руен (Коматево)
"Майката" е една купчина с бели точки над шарената група растения (червено, синьо и т.н.)
► Виж съдържание
А тези красиви саксии за сукулентите откъде са? Имам нужда от няколко такива за кактусчетата , които доста пораснаха. До момента нищо не съм харесала от това, което гледах. Добре, че могат да чакат.
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

libra написа: Фев 10, '19, 13:40 За научното проучване е необходимо да ни покажеш цял ръст ,с листа,точки и вътрешна маркировка,моля .И ако може да видим някак си размера-сравнено с друго кокиче или предмет.
Либре, ръста си е съвсем нормален, нашенски. Само лука му е тлъст.
Ето разфасовката:

Изображение

Изображение

То пък за късмет ММ да вземе да надникне точно като го снимах на парчета и се оцъкли - досега не беше виждал такова професионално ботаническо отношение към цветята от моя страна :lol: :lol: :lol:
libra написа: Фев 10, '19, 13:40 ...идва ми да прегърна вазичката. Покажи голямата саксия?
И мен така :liubov:
Саксията я има на предишната страница. Тя не била толкова голяма, колкото ми се е струвало. :oops:
Сега я измерих - 22 см е висока, 25 диаметър на отвора.

calico написа: Фев 10, '19, 19:51 Лече, пази ги тия с точките, в Англия ги продавали по 20-30 паунда лукчето
множи и ще видиш как след десетина години ще си богаташка от кокичета :lol:
Калико, и аз таквиз планове си кроя :lol: :lol: :lol:
ljuboznatelna написа: Фев 10, '19, 21:46 А тези красиви саксии за сукулентите откъде са? Имам нужда от няколко такива за кактусчетата , които доста пораснаха. До момента нищо не съм харесала от това, което гледах. Добре, че могат да чакат.
И аз много си ги харесвам саксийките, те са дребнички - по 7-8 см. на ширина и на дълбочина. Лошото е че нямат дупки отдолу, но аз внимавам с поливането.
Купих ги от едно мн. евтино магазинче, дето вече не съществува :( Продаваха ги по 2 бр. за 1.50 - евтинийка. Купувах на няколко пъти и исках да си взема още, но последния път като отидох, магазина беше закрит.
ljuboznatelna написа: Фев 10, '19, 21:46 Това място в Руен се пада точно над чешмата, която е на пътя, но разбира се доста по-нагоре по баира.
Още малко и съседи ще се окажем... То и нашето е някъде там.
Жасмина няма да го фъргаш! :swait: Ако не му намериш стопанин, ще го бодна някъде около вилата. Поне ще е жив. Но ако някой друг стори мерак, дай на него.

Днес извадих водните зюмбюли на светло:

Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от ljuboznatelna »

Аз в Руен нищо нямам, освен мечти :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Фев 11, '19, 22:08 Аз в Руен нищо нямам, освен мечти :)
Да де, да, разбрах, само така се изразявам. То... горе-долу и аз така... Ама подробностите на живо :)
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 562 пъти

Re: За една голяма уста

Мнение от Lalel4e »

Малко пролет и от мен.
Попрекалила съм тази година с мераците - както винаги, докато са на семена/луковици, нещата ми изглеждат тоолкова малко, а като почнат да растат... става джунгла и на терасата човек гледа къде стъпва и същевременно си пази муцуната да не го фрасне някое листо :lol:
Домашната ми градинка е толкова ароматна, че не може да стои в стаята - оставила съм я на терасата.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”