Адениум

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1770 пъти
Получил благодарност: 800 пъти

Re: Адениум

Мнение от Polin »

Браво на красавеца, Миленче :sheart:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Адениум

Мнение от МГХ »

Моят объркал се с цъфтежа адениум продължава да ме радва с цветове посред зима
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Адениум

Мнение от МГХ »

А днес сме още по-красиви
Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4385
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 1770 пъти
Получил благодарност: 800 пъти

Re: Адениум

Мнение от Polin »

:shock: :potekoha: :sheart:
Поздравления, Миленче :tzvetentze:
Освен, че е красив е очарователен и изящен!
:daaa:
Аватар
astra1951
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Авг 29, '12, 21:34
Местоположение: sofia

Re: Адениум

Мнение от astra1951 »

Здравейте, не съм влизала тук от лятото на мин. година, и все още мисля, че доста нарядко се посещават Адениумите, и не са много тези които ги обичаме и ги отглеждаме. Чета ви и гледам снимките с прекрасните ви адениуми и съветите, които си разменяте :dovolen: Моите са петнайсетина и са вече на 2 години и 4 месеца. Гледам ги като писани яйца, но ето, преди 20 дни на два им омекнаха каудексите и загинаха. Правя опити да спася единия като го отрязах, но още е рано да се каже ще оживее ли. Останалите - всички са от семенца, едновременно посяти и еднакво отглеждани, но както знаете, всеки си расте както си иска - най-дългите станаха по на две педи, а има и по-нисички, и само еди се разклони. Стоят близо до южен слънчев прозорец и сега на 22 градуса в стаята, и ги поливам на 10-ина дни. Напролет мисля да ги поиздърпам и сложа в по-голимички саксийки. Страхувам се от това поливане, и моля някой да даде съвет за него, а и за почвената смес най-вече, за което благодаря ви предварително :dovolen: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Изображение
Изображение
Знанието не е мъдрост! Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Адениум

Мнение от МГХ »

astra1951, аз също не съм специалист, но им се радвам и ги отглеждам с желание.
Четох , че трябва да се отрежат, за да се разклонят и да цъфтят повече, защото цветовете се образуват по върховете на клонките. Освен това се държат в малки саксии и се подрязват и корените, но за това има клипчета в интернет.
През лятото, когато расте мощно се отглежда като тропическо растение –полива се обилно и често, и се тори почти всяка седмица. През зимата не се тори и се полива рядко и по-малко в светли и топли дни. Счита се, че преминалите през сух период цъфтят по-обилно и продължително.

Ето и нещо по драстично
или пък отговор на въпроси
Аватар
astra1951
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Авг 29, '12, 21:34
Местоположение: sofia

Re: Адениум

Мнение от astra1951 »

Благадаря ти Миленка, че ми писа :dovolen: Имаш прекрасни цветя и снимки навсякъде, не мога да им се нагледам. Аз уж всичко чета, гледам Ютюб, ползвам съвети, но все нещо не е както трябва. Ограничена съм в апартамент, и останах предимно с тези капризни и своенравни екзотики адениуми и хои. Трудно им се угажда на субстанции, поливане, светлина, температура, и пр. Рязала съм адениум, но не се разклони и пак си остана на едно стъбло... , веднъж при пресаждане загинаха два, и ето така се разочаровам... :ufff: нямам и близки приятелки с това хоби :dovolen: Субстратът ми е от пясък, малко почва и перлит. Би ли ми казала твоите в какво са посадени, защото има различни мнения и за това. Мерси още веднъж, мила, за вниманието :dovolen: :tzeluvka: :tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze:
Знанието не е мъдрост! Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Адениум

Мнение от МГХ »

astra1951 , аз садя в смес от торф, перлит, пясък и камъчета. Бързо съхне. Поливам на 4 дни, но в къщи е топло, защото сме на парно. Семена сея само в торф и перлит.
ММ прави смес от градинска или горска почва, пясък и дребни камъчета/получени от пресят пясък/. И в такава сме садили. Пак бързо съхне, но е по-твърда и на мен не ми харесва.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10087
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 348 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Адениум

Мнение от МГХ »

Като си рових из нета намерих ето такава снимка на адениум, чак не ми се вярва да има такъв , толкова е ... невероятен Изображение
или пък този Изображение
Аватар
astra1951
Kъсо кафе
Мнения: 80
Регистриран на: Авг 29, '12, 21:34
Местоположение: sofia

Re: Адениум

Мнение от astra1951 »

МГХ, тези красиви меланжи може да са от руснаците, с техните необятни пазари и възможности... :shock: а за поливането откривам различия - напр. в субстрата виждам, че ти слагаш и торф, а аз не слагам, и също така при поливането - аз също съм на парно при 22 градуса, и сега през зимата поливам на 7-8 дни. Кой знае дали нещо не бъркам пак, от толкова четене и гледане. Сега напролет мисля да пресадя някои в по-големички саксийки, и трябва много да внимавам. Моите стават вече към три-годишни, ама ще цъфнат ли, не знам :snif: :snif:
Знанието не е мъдрост! Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”