''Биташко'' течение на вехтошарите

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Миша »

Еличка, разкошни са !
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от calico »

аааааааа, Елче, много са хубави
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Lalel4e написа: Ное 21, '18, 10:48 Олеле, стана сложно! :lol:
Изобщо, винаги като се намесят антиките на ММ, става сложно...
Благодаря, Клокче, ще издиря любознателна. и, италиански... думи нямам! Сигурно сме единственото семейство на света, в което мъжът има цял гардероб обувки, а жената - по чифт за сезон!

Мога да продължавам поне 5 страници напред в тоя дух. Всяка неделя става около 3-4 ч. лятото и около 5 ч. зимата и отива да дебне. Да не говоря колко неща е примъкнал от боклука... и това ако не е вехтошарство и битак... здраве да е!
Божеее, намериихме се! (да се оплакваме от мъжете) Ама то все едно една майка ги е раждала! И гардероб обувки има (аз общо 4 чифта).И каруца има , седло не, но пък лампи за файтон! Колите спрях да ги броя, да не се ядосвам. И каска, чисто нова имаме, щото ако станела война! Гербове рисувах аз, чавдарско знаме зографисвах, че му се е изтрил лъва. Шапки прах. Каруца изписвах. А бе....
Мен ме е срам вече да снимам какво имаме от битака, но за чашите купихме шкаф, пак от там. :D
Направо да ги запознаваме, ние ще зяпаме китките, те антиките :)
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10105
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от МГХ »

Хе,хе , никога не съм ходила на битак и сега ще ме накарате да отида да видя що е туй чудо, дето е толкова интересно. Не си падам по стари вещи и когато ММ домъкна стара дървена рамка за огледало от изоставена къща на балкана, що мърморене падна. Ама като го направи, първо за авторитет промърморих, после ми хареса каквото е измайсторил. Обаче на него му мина мерака. За което аз съм виновна, признавам си. Сега не знам това добре ли е или зле. ;)
Пък в тая тема доста красиви неща показвате :hmmm:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

За битака моя го мързи вече да става, а и другарчето му се отказа. Сутрин много рано ходят антикварите и обират хубавото. Аз съм доволна, защото ако донесе едно нещо за свяс, ще има още пет безполезни боклука. Страст, какво да правиш.
Не всичко е от битака, разбира се. Но там са най-големите съкровища, в смисъл, че са на смешна цена. Но вече се поизучиха хората, знаят цената на вещите.
Сега кисне в разни аукциони и продавалници. Посудата го е завладяла, нищо че имаме за една сватба.При това почти нищо не става за миялна машина, заради разните му злата и посипки :)
Стоя си аз, и си мечтая да ида в редовен магазин, и да си избера чисто нова стока, ако ще и да не е чак толкова хубава, но да е нова, и аз да си я избера. Може с мечтите да си остана. :)
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от calico »

Люб, ама моля те - иди и си избери нещо. Новичко и за теб.
знаеш ли какви хубави бамбукови купи и чинии са напущали - прекрасни и не се чупят- зелени, сини , раирани, на цветчета, всякакви. леки и удобни и най-вече ги няма на битака :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1677 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Фев 4, '19, 11:12 ... Стоя си аз, и си мечтая да ида в редовен магазин, и да си избера чисто нова стока, ако ще и да не е чак толкова хубава, но да е нова, и аз да си я избера. Може с мечтите да си остана. :)
Люб, с глас се смях на твой гръб, :lol: :lol: :gush: :tzeluvka: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 708 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от Lalel4e »

ljuboznatelna написа: Фев 4, '19, 01:06 И каска, чисто нова имаме, щото ако станела война!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
За теб ли е каската или за него? ;) Или двамата ще изкарате войната с една каска?
А ние си нямаме каска за война! Веднага му поръчвам да купува каски, ааааа!
ljuboznatelna написа: Фев 4, '19, 01:06 Направо да ги запознаваме, ние ще зяпаме китките, те антиките :)
Сега имам един много сериозен ангажимент докъм средата на март. После ми дай един месец да направя място
за гости вкъщи и идвате! :lol: :lol:
Преди малко му казах на ММ какво съкровище съм открила у форума - сродно семейство. А той веднага: "Щом ходи по битаците, значи го познавам! Ако ми покажеш снимка..." :lol: :lol:
Викам няма снимка. Та... май няма ние да ги запознаваме, а те нас :lol:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Е, това с каската е в кръга на шегата, ММ обича да остроумничи, като ме види кисела заради някоя покупка. Каската аз я взех от Еконт, знаеш ли как ме гледаха? :swonder:
То е ясно, че ще ги запознаваме след март! Даже след април! Иначе ние с теб няма какво да гледаме :) Видях Пловдив под аватара ? Ако са ходили на този битак, значи се знаят. ММ е много забележим последните години, брадясал и с дълга къдрава коса , никой не може да го забрави :mrgreen:

Да си покажа герба.
Изображение Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: ''Биташко'' течение на вехтошарите

Мнение от ljuboznatelna »

Ей на, тъкмо се оплаках, и ММ решил да купи четвърта виенска закачалка. Отиде, и се върна още с втора пишеща машина и някаква училищна картина, битката при Дойран. Човекът е бил много стиснат, защото още мнооого неща не е пожелал да му продаде. Най-мъчно му беше за метална виенска закачалка, която уж била грозна, но пък много хубав а, за да я сложим на перголата.
Лятото си купихме от същия човек неработещ, както се оказа, уред за мерене на радиоактивност и някаква радиостанция, която по всяка вероятност също ще се окаже неработеща.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”