Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Трябва да направя нов хляб,че оставеното тесто може да се повреди.
Но предния хляб трябва да го направя на нещо.
Та се зачетох в рецепти - какво можем да направим от престоял хляб(баница,омлет,гарнирана пита,пълнени филийки,
сандвичи,сухари,ябълков сладкиш,пържени филии,филии с ягоди,палачинки,сладкиш със сладко,
пудинг със сироп от малини,пудинг със сушени плодове,шарлота,тетевенски сладкиш).

Баница-1 сух хляб,250гр.сирене,200гр.олио,1.5л.прясно мляко,4яйца,сол.
В намазана тавичка се подреждат филии натопени в горещо мляко,след това олио и сирене,после още един ред хляб.
Залива се със смес от останалото мляко,яйцата и малко сол.Нарязва се предварително.Запича се.

Ябълков сладкиш-500гр.сух хляб,2 яйца,1 чаша захар,3 суп.лъж.масло,1 суп.лъж. галета,1ч.лъж.канела,2 ванилии,
8 ябълки,1/2 л. прясно мляко,пудра за хар за наръсване.

Тетевенски сладкиш-10-12 филии сух хляб,1.5 кг.ябълки,150 гр.захар,200 гр.стафиди,80гр.масло,
1/2 бурканче конфитюр от праскови,1 чаша сварен чай.
Стафидите се накисват предварително в чая.Обелените ябълки със захарта и 100 гр.вода се сваряват на компот
(т.е.може и готов компот).Към компота се добавят отцедените стафиди.
В намазана тавичка се подреждат филии намазани с масло,слага се плънката,после се подреждат филии
намазани с масло.Пече се.При сервиране се слага от конфитюра.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

:lol: Апис, така дебелеем, от икономии
шегувам се, ама и за ги правя тия неща
най-често останал хляб правя на сухари, траят дори и година. Само трябва добре да се изсушат, на слаба фурна. После в хартиени торби и после я за попара, я за смилане на галета, или за кюфтета...

Току що направих бисквитена торта. Тя поначало не е трудна, ама имам и по-мързелив вариант в чашки, или малки купички.
Просто като направя крема и натрошавам вътре бисквитите на парченца, разбърквам и изсипвам в чашите :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Еличка »

Ейййй, сега ще готвя моята манджа наречена от децата "бобът на следващия ден" :lol: . Та като ми останат 1-2 купички варен боб, го готвя на фурна с ориз, праз (да има повече!!!), моркови, червен пипер. Подправки по желание (джоджен, чубрица....); месо/наденица/кървавица също по желание - у нас задължително, иначе ще ме изгонят :hihihi: .
В общи линии:
Задушавам зеленчуците и ориза,. Слагам ги в тавата и бульон, почти колкото е нужно за ориза (приспадам количеството в боба). Пека, докато е поело водата и добавям за допичане с боба. Това е. Правила съм го и постно, накрая настърган кашкавал.
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

calico , ми то и книжлето така е озаглавено - ,,Лесна и икономична кухня,, от Надежда Илиева.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

venetka70 , салатата от червено цвекло и зеле,като че ли е сложена върху пекарска хартия и след това в чинията ?
И може би не са сурови,а имат някаква топлинна обработка.

Пак за макароните - преди време една позната правеше лазаня(кайма,3 вида сирена,сос бешамел)
и вместо кори за лазаня слагаше предварително сварена и охладена юфка.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Lizi »

Аз вчера правих крем-карамел с тиква. Нещо не ми хареса особено. Иначе обичам крем-карамел, но рядко се хващам да го правя.
elena kirilova

Re: Какво сготвих днес

Мнение от elena kirilova »

днес съм до печката почти целия ден :ssweat:
меню за внука и за нас
супичка от пиле със всевъзможни зеленчуци
зеленчуково пюре отделно
кремче с бисквитки
за на нас кисело зеле с джолан в гювеча
бутерки с кашкавал и бутерки със сладко от вишни

скука ме е налегнала...
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1876 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от pepelqshka71 »

В събота правих качамака. Като за пръв път беше идеален, иначе малко безсолен и според мен малко му беше сиренето. Следващия път ще се поправя :nod:
А днес- пиле(домашно) с ориз на фурна и крем карамел с кроасани.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Еличка »

Снощи приготвих спагети с пиле, броколи, маслини, сметана и чесънче, ммммммм

Изображение
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Изображение
Открих във фризера ей това. Навярно колежката рускиня от някъде го е купила. След проверка в интернет се оказа, че е сребриста сьомга.

Едното парче снощи го приготвих. Поради липса на други екстри намазах от двете страни със смес от люто чили, соев сос и малко олио. Завих във фолио и бутнах във фурната за известно време. После развих фолиото и леко запекох отгоре. Сетих се да снимам, като нямаше вече какво да се снима като готово ястие, та затова снимка на суровината прилагам.
Много ми хареса, само дето беше леко безсолно. Ще се коригирам при приготвянето на следващото парче. Пък може и още нещо да добавя като подправка от наличните ми тук в Узбекистан.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”