Препоръчайте ми рози за....

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от dar »

Ава_и_мама написа: Яну 9, '19, 20:48 Чинко де Майо ми е фаворит за 2018г. Насадена през април на слънце и направи хубаво и гъсто оформено храстче. Цъфтя непрекъснато цяло лято. На залез слънце са като порцеланова. Прекрасна е!
И при мен Чинко е първенец и по красота и по цъфтеж. При иглолистните е засаден, има малко засенчване след обяд.
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Моля за инф кои са другите рози и на каква възраст приблизително са на тази снимка
Виждам, че имат еднаква форма на храста, а на мен ми трябват точно няколко такива за да ги засадя в триъгълник като голям солитер

calico написа: Яну 9, '19, 22:01 :lol: :lol: :lol: я ми дай линк, че почти зяпнах - къв е тоя Хайд хол 50 см

виж то тук, провиснал е след проливен дъжд, иначе е още по-наперен, а Ноел е над 1,70м

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Лапланд, родите са 6-ти сезон тук. Но още на четвъртата година ще достигнат размери около 1,70 м на кълбо
Розовата е Найд Хол, вляво от нея жълтата е Короната на принцеса маргарита(не са до арката и са два броя, но 1 там щеше да е предостатъчно), а вдясно с дребните бели цветчета е Гирляндите на Амур.
горе долу имат едни и същи гарабити, и могат с рязане да се държат като висок солитер(около 1,80-2 м)

ето ги на четвъртата година, 2015
Изображение

а ето ги и на третата, просто за да имаш представа, че от някое време насетне те не растат кой знае колко
Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Сърдечно благодаря!
А коя е червената красавица най- в ляво?

И ако може още една молба за съвет - на какво разстояние да ги сложа, за да се получи добър солитер?
Не искам да остава място между тях като големи храсти, искам да са преплетени един в друг както горе на снимката

За мен остава да измисля кой цвят къде да сложа
Отзад ще са две рози, едната ще е бялата
Трябва да реша коя да е в предния връх на триъгълния солитер, дали розовата или прасковената


ПП според мен грешно казвате "короната на принцесата"
Crown princess значи "престолонаследничка" или ""съпруга на престолонаследника"
Но пък форумските вариант на името е по-романтичен и нежен
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10021
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 571 пъти
Получил благодарност: 1032 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от greeneyed »

Лапланд, как изглежда една градина в твоя регион? С рози ли е пълна, както при нас или с храсти , дървета...? :hmmm: Не очаквай розите при теб да се развиват, както си видяла на някоя снимка тук. :nod:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

Червената е катерач, не може да стои самостоятелно. Симпатия, роза на Кордес

но Грийни прави важна забележка, послушай я
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

greeneyed написа: Яну 11, '19, 12:34 Лапланд, как изглежда една градина в твоя регион? С рози ли е пълна, както при нас или с храсти , дървета...? :hmmm: Не очаквай розите при теб да се развиват, както си видяла на някоя снимка тук. :nod:

Като нашата са - големи морави, някоя ябълка, тук-там зелен плет, леха с летни цветя, 1-2 декоративни храста
Така я заварихме, но искам да оставя моя почерк в нея, пък даже и ако следващите собственици решат да се върнат към футболно игрище и изкоренят всичко, аз просто ТРЯБВА да го направя

Рози, който иска, има
Вървят добре
Изброените три пасват идеално на зоната тук, даже две са и за по-студено

Аз половин декар морава не искам
Харесва ми да си я кося, но е безлична, тъжна, безразлична, скучна
Искам да постигна романтичен безпорядък, да има цвят и обем, различни височини, искам да ми говори право в сърцето
Искам да имам романтична сянка насред моравата - сега там лятото не може да се седи, отворено отвсякъде, жега и пек
Имаме плет от туи, трябват им още две лета за да осигурят някаква интимност, но само с тях не искам да оставам
Следващият проект ще е 4 колони с пълзящи рози, да образуват ароматен балдахин над местенцето ми за четене

Не се плашете от местообитаването ми
Тук зимите са сравнително меки, ако видите линка в подписа ми с времето тук, днес е слънчево и над нулата
Рядкост са за съжаление зими с много сняг и големи студове
Случва се да паднат драстично температурите, но то се случва и в БГ
Единствената разлика е дължината на сезона.
Тук почва около май и свършва септември
Засега това беше идеално за първата ми любов, Леонардо, да цъфти обилно вече две лета, по два пъти

Гледах тукашните описания на розите
Дават ги 150 см ширина, дали да ги сложа на такова разстояние, или да рискувам на метър?

Според инфото Короната е кръстена на англ. принцеса, омъжена за шведския престолонаследник и поставила началото на роовата градина към Двореца им


Калитко, мерси
Видях, че е на арка, катерач също ми трябва за едно друго място
Точно Симпатия тук много препоръчват, била устойчива на болести
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от calico »

За червен катерач силно ти препоръчвам Florentina, по-добра е от Симпатия, пак е роза на Кордес.

ако ще ги засаждаш на триъгълник, на около 1,20-1,40 м ще е добре, тъкмо ще направят плътно кълбо без да си пречат и без дупки.
виж как ще е огряването от всички страни, добре прецени посоките. Откъм север може да ти е Гирляндите на Амур, ако ще ги слагаш, те са мускусен хибрид, а те понасят малко засенчване.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Ок мерси

Мястото е много слънчево
Ще им пече почти цял ден
Аватар
Lappland
Кана кафе
Мнения: 567
Регистриран на: Мар 25, '18, 13:44
Местоположение: Roslagen
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Препоръчайте ми рози за....

Мнение от Lappland »

Аз рискувах и поръчах за март
Иначе ме е страх, че ще се отдам на едни размисли и накрая няма да мога да избера спокойно като му дойде времето

Ето това е поръчката, дано този път дойде правилно, че миналата беше голям екшън и одисея и направо чудо, че я получих, след като от пощенските служби на 3 държави ме разиграваха, аз се оказах детектив на рози и си я намерих сама

1) За футболното игрище:
* Тройния солитер:
1. HYDE HALL
2. CROWN PRINCESS MARGARETA
3. GUIRLANDE D´AMOUR

* Отделен солитер:
4. HELENAE HYBRIDA - дават я много голяма, ароматна и красива въпреки еднократния цъфтеж

2) самостоятелно до верандата
5. TRIGINTIPETALA

3) червен катерач за дъното на градината
6. Florentina


Сега имам една година време да мечтая и планирам катерачите
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”