Бугенвилея (Bougainvillea)

Публикувай отговор
Аватар
Elatior
Виенско кафе
Мнения: 492
Регистриран на: Ное 18, '12, 19:54
Дал благодарност: 184 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от Elatior »

Прекрасни са ви ! :liubov:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 459 пъти
Получил благодарност: 871 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от greeneyed »

Кактус-палма-бугенвилея-алое.... Либре, ти там ли искаш да живееш? 8-) :dovolen: Не вярвам. :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от libra »

Не,бе,ама много ми хареса идеята за стелеща бугенвилея.Че тя цъфти и цяло лято .Между другото, и другите ги прибираме зимата.Обаче,една утрепах,де.
garden
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 16, '13, 18:01

Re: Бугенвилея

Мнение от garden »

Имам бугенвилия от 2 или 3години вече не помня.Мисля че първата година я отрязах и тя цъфна много късно,а от едното разклонение изобщо не избиха листа .Сега е прибрана на хладно и светло ,но аз така и не разбрах кога трябва да режа.През пролетта или есента или след всеки цъфтеж?В момента е с опадали листа ,а на върха е с бодили като топки.Моля за съвет на пролет да режа ли и под тези” бодливи топки “или леко връхчетата?
Да махна ли и тази пръчка,която според мен е суха или има шанс да пусне зеленко ?
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Бугенвилея

Мнение от Гео, граф »

Не ѝ разбирам особено на тая китка, но колегите са ме нарочили за фирмения цветар и се грижа за двете стари растения. Доколкото съм чела те се развиват на 5-6 месечни цикли, грубо казано два пъти годишно цъфтят, след което е добре да се поорежат. Всъщност аз тогава ги почиствам от излишните клонки и чисто естетически им оформям прическите. Следва период на хвърляне на листата, почивка с голи клони, докато решат да се събудят и отново да цъфнат. Това може да се случи дори и през февруари-март, както в момента:

Изображение

Изображение

Да, бледички са, но няма как, след като цяла зима са били в изкуствена атмосфера. През лятото ще цъфтят ярко. Надявам се, че съм отговорила на въпроса. Що се отнася до сухи на вид клонки, понякога се оказва, че са си съвсем живички. Можеш да клъцнеш връхчето и да видиш дали има сокове, garden :nod: !
garden написа: Яну 14, '19, 18:13 Да махна ли и тази пръчка,която според мен е суха или има шанс да пусне зеленко ?
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ianamari
Виенско кафе
Мнения: 449
Регистриран на: Сеп 30, '14, 09:15
Местоположение: Сливен
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 55 пъти

Re: Бугенвилея (Bougainvillea)

Мнение от ianamari »

Да покажа и първите си две бугенвилеи :slove:


Изображение

Изображение

Изображение
Polad112
Kафенце
Мнения: 34
Регистриран на: Авг 24, '22, 09:14

Re: Бугенвилея (Bougainvillea)

Мнение от Polad112 »

Благодаря за полезната информация
Публикувай отговор

Обратно към “Стайни цветя и растения”