Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

Илико, иди при добър УНГ, може все още да можеш да се оправиш с курс антибиотици. това е един от случаите, когато наистина са наложащи и помагат, иначе хронифицираш проблема и става по-зле.
това че ще облекчиш болката и състоянието ,нама да премахне бактериалната инфекция
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Ходих,но не ми помогна.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Tanet »

Сподлям за ботурчето цитат от друг форум. Зълва ми си капа и наистина каза, че доста люти, но има голям ефект. Скоро не съм я чувала да се оплаква. Също знам за едни капсули с етерични масла "геломиртол", че били доста ефикасни при синузит.

"Какво мислите за Циклам(ботурче) при Синузит ?
от petio | 14.02.2013 01:02

Здравейте, Казвам се Цветан Радушев и съм от Шумен над 25 години. Преди 2 години по злощастие развих синузит, който ме мъчи и до ден днешен. Преди няколко седмици един приятел разказа за едни лечители (билкари) от Асенов град, които лекували синузит с по една капка. Ако си много зле отиваш втори път. Реших да го споделя с личната лекарка и тя казва да отида на Шуменското плато да потърся дива циклама(ботуче) да извадя грудката на растението, да го настържа и да капна по една капка в носа си. http://biozemedelie.com/rastenia/ciklama/ Намерих тази статия и реших , че нямам какво да губя и отидох намерих настъргах и капнах по 1 капка. Започна да щипе да люти направо не се издържаше но търпях , започна да тече , да сълзя и така 2 - 3 часа след което започна да отшумява вчера през ноща ми се наду малко езика може би съм малко алергичен към въпросното растение но днес бях по добре. Сега се чуствам някак странно все едно имам огромен отвор зад носа. Някой пробвал ли е това и помогнало ли му е взех да се притеснявам малко. По принцип имам огромно доверие на личната ми лекарка. Никога не ме е подвеждала утре дори ще ходя на контролен преглед да споделя и с нея затова. Сигурно лигавицата на носа ми се е свила и затова се чуствам странно. Факт е че дишам през носа нормално и се позапушва доста по - слабо от преди. после прочетох , че може да съм слергичен и да ура от това е поне знам , че съм извадил късмет дано се оправя напълно. :-)
Прочети още на: Форум | Депресия, тревожност, стрес | Puls.bg - https://www.puls.bg/forum/23/topics/27447/post"
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от presto »

Ходил съм при асеновградския билкар, имах проблем със синузита, който е хроничен при мен. Капките са много люти, но помагат. изчистват синусите веднага, съпроводено е с безкрайни сополи, които потекоха още след накапването. за профилактика ползвам кестен, счупваш го и стържеш с ножче от вътрешността му и смъркаш, лютиво е, но потичаш веднага, целта е да не се допуска задържане на секрети в синусите, които да гноясват и да правят усложнения. сребърната вода също помага, промивките със солена вода при мен много дразнеха лигавицата и в резултат на нейното свиване и изсушаване нямах обоняние, та внимавайте със солените промивки.
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Много благодаря на всички,които споделиха опит :tzeluvka:За сега пробвам с морска сол и имам голямо облекчение.От 1 година съм си загубила обонянието и много се моля да го върна :cry: Съгласна съм поне да мога да дишам спокойно.Няма начин да се откажа да усещам аромата на цветята :daaa:
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Еличка »

А шапката? Нали не забравяш! :liubov:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Di_Va »

Илико, на мен ми помогнаха капките Назодрен, това беше единственото, което имаше ефект. Синузитът за сега е овладян, но както е напомнила Еличка, не излизам в студа без нещо на челото, най-често лента, покриваща челото и ушите, че шапките много смачкват косата ;) .
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от botan »

calico написа: Яну 9, '19, 19:56 ами аз писах, и мисля че всички знаят за Осцилококцинума, той е на пазара от едно поне 15 години.
профилактично е по 1 доза на седмица, а при близки контакти, или в епидемни времена - по 1 на ден.
вече при зараза е по 2-3 на ден, една опаковка за два дни, повече няма смисъл
Моля те Калико, вземи се в ръце! Осцилококцинума е хомеопатично лекарство, което притежава единствено плацебо ефект и е против психосоматични състояния. В него се съдържа захар и сухо мляко като пълнител и разреден до безкрай екстракт от пачи дроб като активно вещество. Много по-голям ефект ще има ако си сготвиш пилешка супа.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

:angel2: Ботане, това е твое убеждение.
Ти си учен, и си свикнал всичко да прекарваш през рамката на биохимията.
А хомеопатичните лекарства не действат на този принцип.
Те действат на информационно ниво, на квантово. Може и да му казваш "плацебо", няма проблем :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

[quote=Di_Va post_id=871241 time=1547152730 user_id=573]
Илико, на мен ми помогнаха капките Назодрен, това беше единственото, което имаше ефект.

Прочетох,че капките са екстракт от циклама.Значи там е истината :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”