Градината на Nadin

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Nadin

Мнение от calico »

Наде, твоите кътчета са малки бужута. Толкова е хармонично, все едно винаги там е било и е от природата направено. :daaa:
и аз пред изтеклата година нямам снимки, но ще се поправим :angelche:

ей тук, на преден план в тревата, не щеш ли една голяяяяяма роза :angel2: изглежда ми светло и слънчево

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от Магдалена »

:shock: Камък и зеленийки,какво по-красиво от това!
Благодаря ти за удоволствието и възможността да се разходя
сред тази тайнственост,Надин! Ще чакам с интерес твоята Пролет! :tzvetentze:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от МГХ »

И на мен тук ми е хибаво и уютно. Само да свърши тази пуста зима. И се размечтах отново за цветя, кътчета, зеленичко.....пък и все ще си вземем по нещо ново за градините....
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 384 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

calico написа: Яну 10, '19, 09:21 Наде, твоите кътчета са малки бужута. Толкова е хармонично, все едно винаги там е било и е от природата направено. :daaa:
и аз пред изтеклата година нямам снимки, но ще се поправим :angelche:

ей тук, на преден план в тревата, не щеш ли една голяяяяяма роза :angel2: изглежда ми светло и слънчево

Изображение
ха ха, там е слънце да, ама е част от футболното игрище и народната топка. поне още няколко години не предвиждам нищо освен трева. Просто няма да оцелее.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 384 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

iv.tarlen написа: Яну 10, '19, 09:06 Надин, успешна година за всички от твоето семейство!Искам да ми кажеш, кои иглолистни си посадила на сенчестите места?
Най на сянка, дето слънце не огрява имам само тисове, цуги и една Microbiota decussata 'Fuzz Ball, само те ми се развиват добре. Имам едни дето лятото са по 4 часа на слънце, но те са си стандартни . Толкова слънце е достатъчно на повечето иглолистни. На сянката съм пробвала и туи и ела конколор и малки смърчове не стават, много им е сенчесто.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Nadin

Мнение от calico »

аааа, футболното игрище е важно, няма да го разваляш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: Градината на Nadin

Мнение от iv.tarlen »

Благодаря, помогна ми за избор!
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1463
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Градината на Nadin

Мнение от vanina_g »

Много хубаво! Зеленоооо :dovolen:
Тази градина ми е като еталон, все надничам за идеи за сенките... :daaa:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 384 пъти
Обратна връзка:

Re: Градината на Nadin

Мнение от nadin »

мерси момичета за хубавите думи. Аз всяка година се заканвам как ще снимам повече как ще следя кое как се развива, ще правя албуми по водове и като мине пролетната еуфория и дойдат зеленчуците през май и край. Уикенда отива в поливане плевене връзване на доматите и други такива не свойствени дейности. За снимки не остава време. Виждате ли на последните снимки как листата на хойхерите, игликите и рододендроните са станали на дантела от хоботници. Така и време не ми остава да измисля как да се преборя с тази гад. Добре че повечето цветя вече са на по няколко години и се гледат сами, иначе ако разчитаха на мен одавна да са дали фира :). Едните ми орхидеи от пролетта растяха чудесно и после изведнъж за една седмица заминаха. Така и не бях разбрала че котките са си спретнали тоалетна в рохкавата им пръст. Та такива са ми неволите, оплаках ви се. Дано тази година е по-добра от миналата за всички цветари и цветарки :stiskam: :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Градината на Nadin

Мнение от calico »

ооох, Надин, толкова ми е познато това със снимките, каталозите, подредите им, заканите, че вече от тая година - край, почва се.
и на- пак пълен хаос, пак не мога да намеря снимка която знам че я имам, каня се да ги разхвърлям снимките поне по райони на двора- преден, заден, под орехи и пр., и вътре по години, че да знам като търся еди кое си, поне да стесня малко прелистването.
не знам ще успея ли. Днес прелиствах темата за рязането на розите. ми то миналата година сме почнали да режем края на януари :o , даже Бел и Дал вече в началото на февруари са рязали. то верно че беше по-топло, и че после студа ги попари, ама те като тръгнат и не питат какво ще е после. А до февруари има няма 20 дена, май няма да смогна и тая година с пренареждането на снимките, просто няма време.
щото после- рязане, торене, разсади ....аааааааааааа, искам още зима :svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”