От А до Я за любимите домати 2019

Модератор: Миша

Заключено
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

Помидорче, премести си мнението от старата тема тук. Писах и на лични.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Такааа, да пиша докъде стигнах с екпериментите.На 1 януари засях 4 семки Ръгби с изтекъл срок, досега нищо не е поникнало.Снощи сложих от същите семена в Хумустим и на сутринта над 90 % бяха покълнали. :ieeemyzh:
Това добре, но отрязах и два домата над котиледоните и ги натопих и тях в Хумустим.На сутринта доматите бяха почти изсъхнали, което ми е странно.Що във вода става, а в този почти вълшебен разтвор, не. :hmmm: Пише за корени да се кисне над 12 часа. :hmmm:
И така, извода е, вие правете каквото искате с тези семена, топете ги, къпете ги, пръскайте ги и т.н, аз продължавам да си карам по старите методи... :hihihi: :D

пп.Иии Алис, нямам снимки. :hihihi:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Миша »

Що във вода става, а в този почти вълшебен разтвор, не.
Защото не е вълшебен разтвор, писах по-горе, че стимулаторите се прилагат в точно определен момент от развитието на растението, и в точна доза, в противен случай могат да действат обратно, ама пак май на себе си само обяснявам :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Дон Домат »

Миша написа: Яну 9, '19, 14:32 Защото не е вълшебен разтвор, писах по-горе, че стимулаторите се прилагат в точно определен момент от развитието на растението, и в точна доза, в противен случай могат да действат обратно, ама пак май на себе си само обяснявам :snif:
Ъъъ извинявам се... :oops: Аз и като ученик бягах от часовете и не правех каквото ми кажеха учителките.
Дозата я уцелих май, ама момента не...ееех как все не уцелвам момента... :ufff:
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Краси Лазаров »

Дон Домат написа: Яну 9, '19, 14:24 Такааа, да пиша докъде стигнах с екпериментите.На 1 януари засях 4 семки Ръгби с изтекъл срок, досега нищо не е поникнало.Снощи сложих от същите семена в Хумустим и на сутринта над 90 % бяха покълнали. :ieeemyzh:
Това добре, но отрязах и два домата над котиледоните и ги натопих и тях в Хумустим.На сутринта доматите бяха почти изсъхнали, което ми е странно.Що във вода става, а в този почти вълшебен разтвор, не. :hmmm: Пише за корени да се кисне над 12 часа. :hmmm:
И така, извода е, вие правете каквото искате с тези семена, топете ги, къпете ги, пръскайте ги и т.н, аз продължавам да си карам по старите методи...
За срока на семената се презастраховат доста,имам семена от 2013г. и си поникват без рътене. Семената Ръгби,които бяха във фризера поникнаха днес,общо с рътенето четири дни и половина. Рътих ги за проба и от мерак да проверя метода. За тези които си засадил на 1 януари още има шанс да поникнат. Понякога на по-ниски температури може да поникнат и след 10 дни. До сега не ми се е случвало семена от домати да покълнат за 12 часа,за толкова време покълва салата. Понякога обаче има единични бройки семена които покълват,защото имат много силна кълняема енергия. Виждал съм семена пипер да покълват за една нощ,но не съм проследил развитието им.
Тези домати,които си отрязал на колко листа бяха,колко дебело беше стъблото? Ако е много тънко Хумостима го е повредил,дълго си го държал в него. Потапя се за няколко минути,засажда се и се покрива с найлон да не просъхва. Рутмост е много по-добър вариант за вкореняване. Ако не си изхвърлил долните части на двете растения те ще пуснат колтуци и ще ги отгледаш. :stiskam:
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от chakal »

Здравеите
Чета най големия Руски форум tomat-pomidor.com имат много интересни теми.
За рътене влажни семена в микровълнова на300 градуса за 20 секунди.
Аз тази година ще пробвам техен метод без вода 4 корена ако съм здрав
Deleted User 5366

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 5366 »

chakal написа: Яну 9, '19, 16:32 Здравеите
Чета най големия Руски форум tomat-pomidor.com имат много интересни теми.
За рътене влажни семена в микровълнова на300 градуса за 20 секунди.
Аз тази година ще пробвам техен метод без вода 4 корена ако съм здрав
Здравей! Дай линк към адреса на темата за микровълновата.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4823
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 552 пъти

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от ivko69 »

Дойдоха и семената от Русия..Още седем сорта,от които пет са "ултраскороспелые"...Малеййй,загазих...
Deleted User 7475

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от Deleted User 7475 »

ivko69 написа: Яну 9, '19, 22:57 Дойдоха и семената от Русия..Още седем сорта,от които пет са "ултраскороспелые"...Малеййй,загазих...
:potekoha: :shock: :potekoha: Внимавай какво си пожелаваш. :D Честито, Ивко и успех! :stiskam:

Дон Домат, отказала съм се от рязане на домати. Като са по-напреднали в развитието си и отрежеш, трябда задължително една седмица да са покрити за запазване на влагата, иначе им е трудно да се вкоренят. Миналата пролет опитах една серия разсад да отрежа и с целия си акъл ги занесох в оранжерията и като ги пекна слънцето, мислех, че са дотук. Ама оцеляха, защото ги върнах в реанимацията, покрих и т.н. вкорениха се. Дотук добре, ама нали "страх лозе пази", оставих още толкова пикиран разсад и накрая раздадох на комшиите, ама се спъвах в табли един месец.
chakal
Кафе с мляко
Мнения: 216
Регистриран на: Ное 3, '18, 18:26

Re: От А до Я за любимите домати 2019

Мнение от chakal »

Към Станимир
Не мога да пускам линкове и снимки само пиша .На фор. Томат Помидор подфорум:Агротехника подкормки
и тн на стр.3 е темата .Има и много други интересни теми .
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”