Цветни комбинации с листата на растенията

Публикувай отговор
Аватар
Emilly1212
Кафе машина
Мнения: 4357
Регистриран на: Май 10, '15, 21:16
Местоположение: Троян
Дал благодарност: 1650 пъти
Получил благодарност: 585 пъти

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от Emilly1212 »

Клокче, прекрасно е! Много е красиво! :potekoha:
Най-важните неща на този свят са онези, които нямат етикет с цена, защото колкото и много да струват, не могат да бъдат нито купени, нито продадени!

Нашето любимо място - Emilly1212
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от calico »

Клокич, страхотно кътче си показала :potekoha:

Грийни, то аз затова исках да разделя тази, че пасна идеално за условията ми - жега, сух въздух, сянка, варовита почва.
че като взема някоя модерна и е за кисела почва, просто няма да я бъде
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от greeneyed »

Ти неглижираш декоративните треви, а те са за твоите условия. Имам от пролетта Hakonechloa macra All gold, от Зелена пролет ми е.

Непретенциозна за отглеждане трева. Една от малкото, която расте на сянка. Нуждае се от плодородна, рохкава почва и умерено поливане. Нараства сравнително бавно. Горещото лятно слънце води до избеляване и изгаряне на листата. Засаждането и на сянка е задължително.

Изображение

Мъничка е още, не расте и бързо, но ще почакам, потенциал има в нея. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2482
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 764 пъти
Получил благодарност: 982 пъти

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от gevkati »

Оооо, ще видиш тази пролет! Ще се забърза!
И моята е от зелена пролет- първата година опипва почвата, на втората казва: вижте ме каква съм красавица
Изображение
mysisu
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Яну 5, '18, 16:55

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от mysisu »

Да се промъкна и тук срамежливо. Харесвам много и имам хутиния хамелеон. Хем е за по-сенчесто, хем има интересни пъстри листа и уж невзрачен цъфтеж, но аз й харесвам цветенцата. Никакви грижи, разраства се, губи листата през зимата като хостите и напролет лека-полека се показва все по-обширно място заела. Калико, ако я нямаш, погледни някъде из нета какво представлява.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от calico »

оо, Грийни три хаконелонета ми умряха преди да се откажа от тях.
не ги пренебрегвам тревите, но за сянка са малко.
а и да ти кажа, не дават плътния зелен обем и форма които искам за структура, твърде са ефирни, пък аз ефирни и нарязани листа имам в изобилие. Трябват ми плътни форми, засега само камъните се справят :lol: , но пък не мога да домъкна толкова големи, колкото искам
Мисти, мисля че имам някаква хутиния из градината, ще видя дали е тази за която казваш
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от greeneyed »

calico написа: Яну 9, '19, 21:50 оо, Грийни три хаконелонета ми умряха преди да се откажа от тях.
не ги пренебрегвам тревите, но за сянка са малко.

Що така, Ани, да не си ги учила да плуват :hmmm: , все трябва да има причина да се гътнат. Като гледам край пътя около Пловдив и Пазарджик какви треви растат, намерили са си , каквото им трябва.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от calico »

точно това си мислех есента- ще ходя в полето да вадя разни треволяци, тук има и на сенки и на слънце
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
незабравка

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от незабравка »

mysisu написа: Яну 9, '19, 21:44 Да се промъкна и тук срамежливо. Харесвам много и имам хутиния хамелеон. Хем е за по-сенчесто, хем има интересни пъстри листа и уж невзрачен цъфтеж, но аз й харесвам цветенцата. Никакви грижи, разраства се, губи листата през зимата като хостите и напролет лека-полека се показва все по-обширно място заела. Калико, ако я нямаш, погледни някъде из нета какво представлява.
Да уточним само,че хутинията е прекрасна,ако искаме да заселим влажно кътче с нещо почвопокривно.Но ако лехата ни е малка и искаме повече разновидности там ,не садим хутиния.понеже пуска ризоми като троскота,инвазивана е и практически много трудно изтребима.
Има и един нов сорт селекциониран,който е с още по-изразителни багри от Хамелеон,но не мога да се сетя,как и беше името и в кой каталог я гледах. :hmmm:
Друг вариант е хутинията да се засее с други инвазивни растения като Carex Ice Dance и от ниския почвопокривен хиперикум ,да се омешат и те така,сами да се разберат кой колко ще се разпростира. :D
Аватар
mariyanag
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1807
Регистриран на: Ное 6, '14, 12:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 34 пъти

Re: Цветни комбинации с листата на растенията

Мнение от mariyanag »

:D , Незабравче, точно така съм омешала моята хутиния - с ниския хиперикум и той печели, а хутинията се вяства само за малко, хич не ми е агресивна.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”