Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от ln_none »

Ние се лекуваме изключително с клеева тинктура. 2-3 дози стопират разболяването, стига да я почнем още при най-малкото усетено неразположение. Обаче в семейството на сестра ми я пият профилактично през зимата и при тях няма такъв ефект, явно организмът привиква. Те са почитатели на содените гаргари :dovolen:
С ледена бира ми се е случвало веднъж да се излекувам, по случайност, че бях в командировка и нямаше възможност за боледуване, но не съм повтаряла експеримента :mrgreen:
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Много полезна тема за мен,винаги подкрепям щадящото лечение :daaa:
Споделете моля ви как се справяте със синузита.Вече 10дни пия една торба лекарства и полза никаква.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

илико написа: Яну 9, '19, 17:26 Много полезна тема за мен,винаги подкрепям щадящото лечение :daaa:
Споделете моля ви как се справяте със синузита.Вече 10дни пия една торба лекарства и полза никаква.
Затоплена морска сол в платнени торбички полагала ли си на челото?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Досега карах на лекарства ,но отивам да пробвам и с морска сол.

Благодаря Калико,приемам всякакви изпитани рецепти.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Еличка »

calico написа: Яну 9, '19, 17:55
илико написа: Яну 9, '19, 17:26 Много полезна тема за мен,винаги подкрепям щадящото лечение :daaa:
Споделете моля ви как се справяте със синузита.Вече 10дни пия една торба лекарства и полза никаква.
Затоплена морска сол в платнени торбички полагала ли си на челото?
Гласувам с две ръце за морската сол. Хубаво натоплена, колкото можеш да търпиш. Като бях дете, тобичката ми стоеше винаги на масления радиатор. По едно време изхитрях и започнах да слагам солта в плътен чорап, завързан (лесно е за подръжка). И в студено време носи ниско до веждите топла шапка!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Еличка ,благодаря,Утре ще кажа какъв е ефекта.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от Еличка »

А някой има ли опит с Фитолор? Сега го взех за първи път и го тествам на детето - от аптеката ми го препоръчаха.
А иначе съм много доволна от осцилококцинум и чесън. Не видях никой да е писал за превантивно ползване на осцилококцинум. Нашата докторка е и хомеопат и ми беше препоръчала още преди години в този сезон да давам на децата по един в неделя (или последния ден на ваканцията).
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от calico »

ами аз писах, и мисля че всички знаят за Осцилококцинума, той е на пазара от едно поне 15 години.
профилактично е по 1 доза на седмица, а при близки контакти, или в епидемни времена - по 1 на ден.
вече при зараза е по 2-3 на ден, една опаковка за два дни, повече няма смисъл

чесън и лук също всички знаят, вярно че сте работещи хора, но при епидемии може да го правите поне вечер.

Продуктите на Аквасорс, особено Колактива и Зелената енергия, са също отлични за профилактика сега., а и за лечение също.
и поне на 1 лимон сока на ден, свикнете децата да го пият

за Фитолора не знам, не съм го гледала за малката внучка, щото тя е алергична към лайка, тя поначало лайката е силен алергент
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от maranta »

илико написа: Яну 9, '19, 17:26 Много полезна тема за мен,винаги подкрепям щадящото лечение :daaa:
Споделете моля ви как се справяте със синузита.Вече 10дни пия една торба лекарства и полза никаква.
Ако не си пробвала морска краставичка, опитай, но внимателно! Отровна е, може да изгори кожата, предизвиква алергични реакции!

Прочети първо тук: http://plam1970.blogspot.com/2013/10/blog-post.html

С готови капки от аптеката не съм опитвала, но може би е по-сигурно :!:

Използвала съм изцеден сок от прясна краставичка разреден с вода 1:3(една капка сок +3 капки вода) като капки за нос, по 2-3 капки в ноздра. Люти, но е поносимо. На мен ми помогна :nod:

Успех :stiskam:
Аватар
илико
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1378
Регистриран на: Яну 30, '11, 21:28
Местоположение: Варна

Re: Парагрипни състояния, вирусни зарази, настинки

Мнение от илико »

Благодаря, Мaranta
имам този проблем отскоро и се опитвам да се справя,досега без успех.Ще пробвам твоя метод.Голямо наказание за един цветар е да има рози и лилиуми и да не може да усети аромата им. :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”