Здравейте аз съм Havga

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2577
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 695 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Lalel4e »

Havga написа: Ное 17, '18, 16:39 Не го разбирам това с тъмното и топлото...
По-скоро е тъмното и студеното :lol:
Доколкото успях да асимилирам с моя кратък акъл, лалетата имат нужда от две неща - студен период през зимата и тъмен когато покарват. През студения период май трупат хранителни вещества. А тъмното им било нужно за да развият цветни пъпки. Явно това задържа бързия растеж и им помага да наблегнат на качеството ;)
Когато се посадят в градината, луковиците се покриват с дебел слой почва, който осигурява "тъмния" период. В саксии и сандъци обаче ги слагаме по на плитичко, за да им остане повечко пръст отдолу. Затова трябва да се компенсира с изкуствено затъмняване.
Нещо такова :sitwasntme:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Ето ги моите завити с юргани рози :).
Не ми се смейте. Добре им е за сега.

Изображение

Изображение

Опитах да махна листата, но не се дават.Ще пробвам отново след седмица, две.
Единият клематис и той упорства, листата са му още зелени.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Deleted User 1445

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Deleted User 1445 »

Леле, леле, как си ги опаковала, тази с грейката, щамбата ли е? Само да не включиш калорифера като натрупа сняг :hihihi:
Силве, супер са, ще цъфтят и ще те радват :tzeluvka:
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Nini написа: Дек 10, '18, 14:22 Леле, леле, как си ги опаковала, тази с грейката, щамбата ли е?
Щамба :). Няма място вътре за калорифер, ама имам родопско одеало. :hihihi:
Нини, мерси :tzeluvka: Друго си е да получиш стимул.

Калуната и карамфилите още си цъфтят, само дето вече не ги виждам.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от calico »

Силве, не махай листата принудително, никога не ги обелвай с ръка от стеблото.
Ако искаш да ги махнеш сега, орежи с лозарска ножица листото на 1 см от главното стебло.
Някои рози така и не хвърлят старите листа наесен, въпреки че вече са мъртви. Дори и напролет ги хвърлят чак след като от пазвите им изкарат новите листа. Понеже в пазвите са новите листни пъпки, не е желателно да обелваш старото листо от стеблото, може да повредиш зародиша на новата пъпка- Режи с ножицата
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

calico написа: Дек 11, '18, 10:25 Понеже в пазвите са новите листни пъпки, не е желателно да обелваш старото листо от стеблото, може да повредиш зародиша на новата пъпка- Режи с ножицата
Много ценна информация! Мерси Calico!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

:hmmmmmm: Днес огледах прибраните в парника рози. Почти всички пазви на стари листа по Олд хола имат нови пъпки. Ани Дюпри също е на път да се раззелени. Чаеният хибрид за 2.50 лв. дето беше без корени и седи под бутилка е целия в нови листа. И това на 1 януари... Явно им е топло и се събуждат. Днес вътре беше 12 градуса и полях леко карамфилите и калуната.
Дали пък да не отворя парникa? Чудя се по гръцко как спат тия рози, като е топло?
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от libra »

По това време и в градината сме имали листа по розите.По-точно,стоят си всички листа, а не малко.Ама по някое време ,настъпва ледена епоха и падат.Говоря за софийско ,за топли места не знам какво се случва.Зимата предстои януари и февруари.
В ден като днешния е добре да се проветрява и полива по малко.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от calico »

Изобщо не е трябвало да го затваряш тоя парник. Розите си искат студа, за да спят.
охлади ги, без да замръзват, за да не развиват новите пъпки.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

calico написа: Яну 1, '19, 19:47 Изобщо не е трябвало да го затваряш тоя парник. Розите си искат студа, за да спят.
охлади ги, без да замръзват, за да не развиват новите пъпки.
Мда вероятно досега можеха да седят на открито...., като гледам постовете си назад, планът е бил да ги прибера в парника чак януари .... :hmmm: Ама нещо се ошашках още при първия снеговалеж и набутах всичко вътре.

Нищо де, тази седмица ще е -10.
Интересен микроклимат се създава в този парник. Очевидно и в него мръзнат цветята, но някак липсата на вятър и прекалена влага подобрява нещата. Слънце почти няма, защото къщата хвърля сянка.


Още два месеца! Ох как нямам търпение да идва март.
Видях, че част от снимките ми в темата ги няма... :hmmm: Не съм ги трила, все още са в албима ми във фейсбук... интересно.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”