Аксиомите на Dal

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Lizi »

Tanet написа: Май 15, '14, 10:28 Дал за снахите и свекървите
хм , а да не мислите пък че вина за стълкновенията снаха/ свекърва нямат и снахите?
снахицата се предполага че е поне двойно по млада от свекърва си
като така е длъжна да е хитра умна пробивна и тактик
ако е хитра ще си извоюва място
ако е умна нямаше живее на едно с майката на мъжа си и да се завират в един двор ежедневно , садейки биейки лакти една в друга
ако е пробивна ще се е омъжила така , че поколението и да не дели покрив с още две поколения
ако е тактик дори в името на пустата любов / да ви се не знаят сапунените превземии с които наричате гъзно-паричните отношения в двойката / та ако е тактик дори да се е осрала по горните точки , ще намери начин да ги изправи грешките във времето.

като не сте нищо от гореизброените в болд ще си мълчите и ще си траете , и нема пипате двора на свекървата , разбрахте ли ?
Как не съм те познавала по-рано да ми дадеш акъл .... :ufff: След толкова години стигнах до извода, че никак не съм била особено умна.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от calico »

:tzeluvka: :liubov2: Дал, коледното есе по плюскането го чакам тук!
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
лалесъм

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от лалесъм »

"Мини розите са като бисексуалността. Два пъти по малко вероятно да скучаеш събота вечер. Т е два пъти повече потребители, лудите с балкони те и лудите с градините за бордюрите"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

!

Мнение от milena02 »

лалесъм написа: Дек 21, '18, 21:11 "Мини розите са като бисексуалността. Два пъти по малко вероятно да скучаеш събота вечер. Т е два пъти повече потребители, лудите с балкони те и лудите с градините за бордюрите"
Непреходна класика! Неокласицизъм, ако трябва да попълним точно графата в енциклопедията.
От първата ми година във форума ме измъчва един философско-исторически въпрос. Откъде е ник-нейм-ът DAL. Да е от далия, както невинно предположих в началото - не е. Да е от личното име - и това не е. Да е от инициали - не. Нямам дори бегла хипотеза! В гугъла ми излиза езерото Дал у Индия. Какво е искал да каже авторът с този си псевдоним, пита вече близо 10 години редакторската ми душа.
Значи, езерото Дал е второто по големина езеро в щата Джаму и Кашмир, то е заобиколено от много красиви градини (ето я първата нишка). Плаващите къщи (забележете! де го Плевен, де я София, де я Кавала - всичко тече, всичко се променя) са неотделима част от пейзажа на езерото Дал. Ха така! После: "...сред оцелелите градини от онова време са Сапфирената градина, Любовната градина, Градината на удоволствията, както и други, които поразяват с величието и изтънчената си красота". Сега разбирате ли къде се корени патоса в творчеството на автора? И накрая: "...еколозите обръщат все по-голямо внимание на голямото замърсяване, което заплашва флората и фауната в езерото Дал". Знаем го ние това замърсяване! Известно ни е! И неговото име е Ставрос! Коварният елин, който не дава рози да се садят околовръст и маха етикетите на луковичните. Защото и това сме подразбрали.
dal

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от dal »

😅😅😅 Миленче, истината е друга. Започната дума за нещо си. В бързината съм копирала наместо някаква измишльотина това парче дума.не възприемаше валите като име. Видях че е безсмислено, ама вече не ми се пробваше и то мина за име. Това е истината 😆
Ти си голяма фантазия, обичам те
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от сюзан »

От самото си встъпване в братството (разбирай форума) съм си задавала този въпрос. Не ми достигна смелост да питам и за себе си реших, че идва от старата дума за клон - дал. Все пак има връзка с флората 😅😅😅 .
Дал :tzvetentze: :tzeluvka:
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от calico »

Миленски, отплесна са. По-просто е. Дал е общото название на всички бобови варива в индийската кухня - боб, боб мунг, грах, леща, нахут и пр., индийците без Дал не могат. :liubov2:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от milena02 »

То като че някой може!
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от Еличка »

За мен пък винаго е било (за жалост в мъжки род :nod:) "Вал е Дал, дал, дал... ". И винаги си мисля колко е ДАЛа на тоз форум.
П. П. Я да оспамя тази тема - защо Милена е 02? Не можа ли поне 007?
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Аксиомите на Dal

Мнение от milena02 »

Ели, моята загадка е лесна за разрешаване. Понеже вече имаше една Милена във форума, аз се записах като втори номер - 02. Просто и ясно. Много държах обаче, да фигурирам със собственото си име, че да не би да припишат всичките ми излагации на някой друг невинен човек. Понеже си знаех какво ще стане!
Публикувай отговор

Обратно към “Загадки, мистерии, парадокси в науката”