СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Dionae's lover
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Яну 2, '18, 15:33

СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от Dionae's lover »

Онзи ден ми взеха нов венерин, понеже миналият сме го забравили навън след като сме се върнали от Банско :cry:
Мъжът ми го е купил сам за да ме изненада, ама уви... Капанчетата до сега НЕ се отварят, само две са леко отворени но не реагират.. От 2 години гледам Венерини за втори път ми се случва миналите старите така и не се отвориха а вътре бяха празни. Наложи се да изчакам да порастат нови и тези да ги изрежа, но не знам сега какво да правя, мъжът ми каза че го е залъгал в магазина и хлопнало останалите не т ги дразнел, знаел ,че не било хубаво (умник :lol: )
Дайте съвет от какво може да е.. Ще пратя и снимки (ако разбера как :D )
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от milena02 »

Това е драма, трагедия, комедия и ако някой се сети за още естетически категории, моля да ги сподели немедленно! Потресена съм! Каква човешка съдба! Какъв катаклизъм и катарзис едновременно и произтичащи една от друга метаморфози на съзнанието! Драга, мила, нова съфорумке, дай, каке, някаква смислена картина на събитието в саксията. Ние тука сме гътвали 60 рози накуп, а ти врещиш за някакво стръкче, дето поувяхнало малко и мъжът ти виновен. Мъжът никога не е виновен за пораженията в градината, това го запомни, щом си се запътила към тоз форум. Момъкът е невинен до долно бельо и точка! Ти си окепазила китката! Снимай я да видим колко се е омърлушила и ще намерим някаква алтернатива на гинко-билобата за лечение. :gush:
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от katia »

Когато качваш снимките непременно отвори нова тема, така повече хора ще видят и евентуално ще помогнат :nod:
iv.tarlen
Баш кафе майстор
Мнения: 2384
Регистриран на: Юни 7, '16, 16:45
Местоположение: Казанлък

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от iv.tarlen »

Агенте, тя е писала на 15 януари, а ти се включваш една година по-късно, голям майтап :hihihi: :hihihi: :hihihi: !
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от katia »

iv.tarlen написа: Дек 20, '18, 09:36 Агенте, тя е писала на 15 януари, а ти се включваш една година по-късно, голям майтап :hihihi: :hihihi: :hihihi: !
Е нищо де :angelche: По добре късно от колкото никога :gush: Тук периодично през годините се появява по някой най вероятно от скука и пише. Какви ли не питанки са качвани тук и на какви ли не теми ;)
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от milena02 »

iv.tarlen написа: Дек 20, '18, 09:36 Агенте, тя е писала на 15 януари, а ти се включваш една година по-късно, голям майтап :hihihi: :hihihi: :hihihi: !
Верно, бе! :ufff: А защо тогава тази тема ми се изпречи пред очите? Най-отгоре в активни теми беше и реших, че някоя Венера го е закъсала.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от Мария Николова »

Може пък и след година девойката да види отговорите ви и да се появи второто й мнение.
Знае ли се. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Мнение от botan »

Мария Николова написа: Дек 21, '18, 11:20 Може пък и след година девойката да види отговорите ви и да се появи второто й мнение.
Знае ли се. :dovolen:
Или по-вероятният вариант е да се появи някой друг със същият проблем, а вие да сте оспамили темата. :roll:
milena02 написа: Дек 20, '18, 14:29 Верно, бе! :ufff: А защо тогава тази тема ми се изпречи пред очите? Най-отгоре в активни теми беше и реших, че някоя Венера го е закъсала.
Защото без да искаш вместо нови мнения си цъкнала теми без отговор. Слагай цъките за четене и ще си тип-топ. :hihihi:

И сега по темата. Причините мухоловките да не си отварят капанчетата са много: капанчетата са твърде млади, растението е под стрес, има проблеми с корените или пък растението е в зимен покой, а и обикновено капанчетата се отварят много по-бавно отколкото се затварят. Това, че са затворени като цяло не е проблем за растението, има сортове с толкова видоизменени капанчета, че не могат да улавят нищо по принцип и все пак съществуват.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Публикувай отговор

Обратно към “Насекомоядни растения”