Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Дек 6, '18, 20:08 Значи хапчета може,а ракия-не... :lol:
Прасета не може, а кучета и котки може!
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4820
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 543 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Къде ги намираш тия усмивки от старите ленти...Значи ти можеш-аз не...Айде де... :lol:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1270 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Чушките са сладки , но някоя друга чушка излиза леко люта. Това не е от опрашването , а е соррова особенност. Повече зависи от поливките. Тези чушки не са за саксия защото си стават височки ама ще ги пробвам и така пък да видим.
Иначе лютите чушки сеем зад къщата на далеч от всичко останало.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Клеър, благодаря! Заложих и аз 4 семенца за сладък пипер да се рътят. При нас няма условия по това враме на годината за разсади, но ми е интересно дали нещо ще ми се получи с лампи. И една краставичка (корнишони) ще пробвам. Засега успях да постигна 25° денонощно в инкубатора, благодарение на идеите на Ивко и Дон Домат. Там засега посях семена за Лабрадори директно в кофички, покрити с найлон. Ще тествам успоредно как ще протече процесът при различните методи (с рътене и без).
t° постигнах с една обикновена лампа 25 w, светеща постоянно вътре в инкубатора. Намалих разстоянието между лампите и кофичките, настроих таймер за светодиодната лампа да свети 15 ч., изолирах допълнително, защото засега няма голяма нужда от проветрение. На по-късен етап ще изключа обикновената лампа, по преценка.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

Браво alys, страхотно си се справила. :sclap: :sclap: Чак ме засърбяха ръцете като чета.

Ееех, хората какви жени имат.....пък моята...ми вика-само с глупости се занимаваш. :svekurva: :ufff:
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат, и ММ така ми вика, ама се похвалил на комшията "какви ги върши жена му" и само разказва, че съм отглеждала 70+ сорта домати :) (беше видял, че поредният номер на един от разсадите е с номер 77, та затова, ама това не бяха само домати). А като чу, че и краставичка ще пробвам, ми вика да сложа повече. :lol:
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 611
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 59 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Дон Домат »

Алисче, видях инкубатора ти в другия форум.Много добър.Ама януари ще ти дойде тесен, затова започвай да правиш още..поне 2-3. :D
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

А, да, благодаря, това е само пробно. Днес установих, че обикновената лампа нагрява доста и малко я спрях. Откъм нейната страна беше изсъхнал повърхностният слой на почвата. А вие защо не се обаждате в другия форум? :)
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2864
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1270 пъти
Получил благодарност: 1241 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Алис , и аз имам сяти няколко краатавички крокодил ама не защото исках ами така се случи. Ти защо само едно семенце си пося ами ако му се сшучи нещо как ще те хвали ТМ.
ММ само гледа и се подхилва и пита сега пък какво си пося. Аз му викам ако поникне ще видиш. Ма сега мисля да му кажа как мъжете във форум рътят семената и че ще го включа в процедурите.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Клеър написа: Дек 7, '18, 19:51 Алис , и аз имам сяти няколко краатавички крокодил ама не защото исках ами така се случи. Ти защо само едно семенце си пося ами ако му се сшучи нещо как ще те хвали ТМ.
ММ само гледа и се подхилва и пита сега пък какво си пося. Аз му викам ако поникне ще видиш. Ма сега мисля да му кажа как мъжете във форум рътят семената и че ще го включа в процедурите.
:lol: :lol: :lol: Само така! :ieeee: Краставичките са бързи по подразбиране, по-нататък може да сея още. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”