НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Мариана Бечева »

"В стара дворянска къща съм. Нощ. През прозореца се процежда онази мека лунна светлина, отразена от снега навън. Аз съм в основата на стълбището, напрегната, уплашена, в очакване... Чуват се приглушени гласове и тихо притропване на врати. Пред къщата спря конски впряг. Входната врата се отвори и на входа застана кочяша- огромен руски мужик. Чух забързани стъпки по стълбището. Женска фигура, цялата обвита с бял, мек кожух. Стигна до входната врата, обърна глава към прозореца и... я познах. АНАСТАСИЯ Романова! Бързешком излезнаха от къщата, за последно чух тихо конско изцвилване и впряга потегли. И ЧАК ТОГАВА СИ ОТДЪХНАХ, КНЯГИНЯТА СЕ СПАСИ! " Странен сън, който е буквално запечатан в главата ми. Сега, докато се опитах да ви го разкажа, все едно пак бях там.
Сън, ей така, от нищото... Нито чела, нито чула от години нещо за Романови, пък и имена не помня.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от zeleno »

е , не ми се пуска нова тема , пък и тази изначално е подходяща
какво значи отказ на здравеопазване ?
може ли здравно-осигурен член на българската държава , кървящ , носещ всички документи на света , които може да му бъдат изискани / в комплект с туморни маркери в оригинал / или както там се казват , кубчета , стъкълца // и прочие да бъде плъзнат към частна клиника , която не работи със ЗК , без да бъде прегледан дори ...
може :mrgreen:
същият този член на нашето общество , майка на пет здрави работещи и криминално непроявени деца бе приета и оперирана в друго здравно заведение
но има ли право СБАЛАГ "Майчин дом" ЕАД да не я прегледа изобщо :?: :?: :?:

пп аз винаги знам предварително какво ще се случи , от сънищата си , имам в предвид , не в подробности , но генерално
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Таралас »

Аника написа: Дек 5, '18, 20:14
libra написа: Дек 5, '18, 19:13 Разказвай,ама да звучи автентично духесто,а не да скърца дюшемето.
Ами имаше една картина на стената-цветя. И още като я наемахме квартирата, тази картина някак..приковава погледа.
Та започна картината все да се криви, аз оправям, тя се криви. Беше есен/зима, нищо не е отворено, няма течение. Ама аз нищо, оправям я и въобще не помислям някакви екстри.
Един ден един леген около 5-6л пълен с вода и дрехи, падна от тоалетната (използвах я временно като поставка, че нещо перях). Аз пак нищо
Друг ден изгасям всички лампи и отивам до пазара отсреща. Връщам се-всичко свети. Продължавам да съм пас.
И вече вечерта, в която ми се запали палтото (закачалките в коридора бяха близо до лампата над огледалото, ама в рамките на нормалното), ми просветна, че нещо не е ок. Някой ми каза да прекадя с тамян. Бре, ми то първо сто часа не мога да го запаля. Взех от друго място-пак много трудно, но успях. Тръгвам из стаите-гасне. Пак паля-пак гасне, тъкмо да задими-и спира.
И не знам защо в един момент се обръщам към картината с цветята, и виждам една жена-лицето й. Е, тогава леко се стресирах
Идва хазяинът след няколко дена, и го питам:-Някой живял ли е тука преди нас скоро?
- Ами да...
- Жена?
- Леля ми живееше тука
- А тя жива ли е (хазаинът не беше първа младост, та този въпрос не се яви много безпардонен)
- Не, почина миналата година, ей тука-в кухничката

Сега вече не си спомням какво каза за картината-че тя я е рисувала, или че е била любимата й (имаше още 2-3 по стените). И тъй тя, изнесохме се
въй, въй, тва сериозна работа, за кво ще пали палтата, баси тъпия дух
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от libra »

Честно казано,не съм имала срещи със подозрителни сили .Всичко ми се струва,че може да бъде обяснено физично:
картината може да не е закрепена стабилно
легенът да се е е плъзнал мокър по леко наклонена плоскост
лампите да са се запалили от токов удар или някаво късо
палтото щях да го призная за свръхестествено,но лампа и огледало може да е станала някаква леща /не за готвене/ ,която да фокусира топлина .Макар,че зависи как е горяло .Според мен ,при леща на това място,би трябвало само да пуши ,до пламък чак да не е .Предполагам ,че огледалото не е било кристално,а лампата 300 вата.
В стари ,прогнили,прашлясали къщи мисля ,че и на мен духове ще ми се привиждат.
Освен това,в езотеричните писания се казва,че е трудно енергийно материализиране от невидимия свят.Тази леля трябва да е била триглава ламя.
РОУЗ

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от РОУЗ »

Фани :tzeluvka: , на сайта на Министрество на здравеопазването има горещ телефон, поне имаше, звъняла съм преди време, докато търчах два часа с обезводнено дете с 40 градуса между Педиатрията и Инфекциозна. Помогнаха ми от този телефон.
Мож епоне да пуснеш сигнал.

ПП. Само аз ли не мога да си пусна мнението, без да се наложи да рефрешна 2-3 пъти?!
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Аника »

libra написа: Дек 5, '18, 20:34 Честно казано,не съм имала срещи със подозрителни сили .Всичко ми се струва,че може да бъде обяснено физично:
картината може да не е закрепена стабилно
легенът да се е е плъзнал мокър по леко наклонена плоскост
лампите да са се запалили от токов удар или някаво късо
палтото щях да го призная за свръхестествено,но лампа и огледало може да е станала някаква леща /не за готвене/ ,която да фокусира топлина .Макар,че зависи как е горяло .Според мен ,при леща на това място,би трябвало само да пуши ,до пламък чак да не е .Предполагам ,че огледалото не е било кристално,а лампата 300 вата.
В стари ,прогнили,прашлясали къщи мисля ,че и на мен духове ще ми се привиждат.
Освен това,в езотеричните писания се казва,че е трудно енергийно материализиране от невидимия свят.Тази леля трябва да е била триглава ламя.
И аз така всичко си го обяснявах. За палтото-ми то си е обикновено входно антре-кукички за дрехи, до тях огледало-голямо, над него-лампа, на една стена всичко. Изгоря яката на палтото, космата такава-и за това си има обяснение-изкуственяк, нагрят и т.н. Обаче тогава реших, че прекалено много случки в тази квартира, та се оплаках на някой. Не си помислих-я, тука дух..Разбрах чак като я видях в картината, беше си като снимка наложена върху боите.
Относно ламята-не, сега вече (това беше преди 15год) си мисля, че доста се е залежала там и затова-фокусирала се е предсмъртно в мястото, и като идваме ние с новата енергия, се е получил някакъв дисонанс...щото то по принцип духове няма :mrgreen:
А за стара къща-не чак-квартала до Румънското посолство в София, не го намирам за западнал
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от zeleno »

мисля , че отделна тема за опита ни да се преборим със здравеопазването в Република България би била много полезна
преди седмица зададох въпрос в темата за бързи въпроси и отговори и получих , светкавично почти , много ценна информация
но това си остава някак скрито , м/у нас си
от друга страна си имаме тази тема , защо да отваряме нови
ще обмисля дали да подам сигнал
сигурна съм , че нямат право , пазя въпросната бележчица , която ми тикнаха в ръцете с доста рязък тон "Проблем ли има"...
какъв ти проблем
пращаш "спешен" в клиника за аборти на мутрески
но енергията сега ми е нужна на друго място
Благодаря ти :!:
пп в другата клиника просто си платихме на място два прегледа , напълно основателни , които бихме платили и в майчин дом , ако ни ги бяха предложили
доставихме им нужния документ , който ни изискаха , напълно ги разбирам- да си вържат гащите , но нещата се случиха и извадиха тумор с размер на футболна топка , дори там не бяха виждали такъв
пациентката е добре , Слава Богу и Слава на Лекарите , които не се уплашиха
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 820 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Shami »

libra написа: Дек 5, '18, 19:51 Shami ,задавам въпрос към себе си преди сън ,към моето подсъзнание/което знае всичко/ .Отговорът получавам непосредствено преди заспиване като някакво нашепване.Но не че някой или аз говоря.Просто,чувам/знам/сещам се за отговора.Също ,може и някой да ми го съобщи в съня.
Тъй като ме мързи да се занимавам с тази способност/възможност ,го правя рядко и за това понякога трудно получавам отговор.Тогава упорствам и си казвам"ХАйде ,знам че знаеш ,покажи ми какво ще стане".
Ако някой иска да се занимава в някаква езотерична насоченост ,да започне с едно конкретно нещо или метод .Постепенно неговата сетивност ще се "отвори" и ще има 'връзка" в няколко посоки.
Либре,непрменно ще пробвам :daaa: Не знам изобщо какво ще се получи,но защо не.
А може ли по някакъв начин да си забраним да сънуваме нещо :hmmm:
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Аника »

РОУЗ написа: Дек 5, '18, 20:41 Фани :tzeluvka: , на сайта на Министрество на здравеопазването има горещ телефон, поне имаше, звъняла съм преди време, докато търчах два часа с обезводнено дете с 40 градуса между Педиатрията и Инфекциозна. Помогнаха ми от този телефон.
Мож епоне да пуснеш сигнал.

ПП. Само аз ли не мога да си пусна мнението, без да се наложи да рефрешна 2-3 пъти?!
Това с детето...ужас! Сигурно е било нещо ентеро, и мен са ме връщали от разни болници с такива симптоми

А за рефреша-в какъв смисъл-понякога ако докато ти пишеш, някой друг е публикувал ново мнение, се налага да натиснеш бутона “Прати” пак
Аника
Кафевар/ка/
Мнения: 954
Регистриран на: Ное 6, '16, 22:49

Re: НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Мнение от Аника »

Моля, разделете темата :snif:

Някак не върви да си говорим за духове и тумори едновременно
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”