Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1507 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Гео, граф »

milena02 написа: Дек 3, '18, 15:52 ... Нека си помечтае!
Я виж на предната страница моя пост. И си помечтай :hihihi: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 4608

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Deleted User 4608 »

Миленче, твоят сигурно е доста строен! :) Щом живее само с мечти, значи си голяма късметлийка.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Кльощав е не от замечтаност, а от щръкливост, Alys, тоя човек е като пумпал, той няма състояние на покой, даже насън се върти. Иначе яде като разпран. Като ме срещнат разни баби и лели, ме гледат накриво и все някоя ще ми просъска: "Булка, ти това момче храниш ли го?" Даже тука във форума са ми съскали, докато не го видяха в действие как унищожава като скакалец цялата софра. Утре - т.е. вече днес - съм обещала да сготвя зелеви сармички с пиле и бекон. Много лесно стават и са страшно вкусни. Елементарни са за приготвяне: в лист кисело зеле слагаш парче пилешко филе, парче бекон, малко черен и малко червен пипер, завиваш, редиш в тенджера или в гювеч, заливаш със зелев сок и печеш. Това е цялата работа, но са нетрадиционни, ароматни и много по-лесни за приготвяне от обичайните сарми с кайма и ориз. И айде от мене да мине - и питката ще я омеся, че ме мързи да излизам за хляб.
Deleted User 4608

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Deleted User 4608 »

Ако така готвиш, както пишеш, завиждам на щръкливата ти половинка. :)
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Daniela Pargu »

:lol: :lol:
Миленка, в която тема влезеш , я усмихваш,мила :daaa:
Че нека яде момчето,нали за мъж го взе - не за прасе,я! :tzeluvka:
Но ти добре се грижиш за него :gush: :dovolen:
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от venetka70 »

Вчера пак дълго престоях в кухнята.
Телешко с лук и гъби в доматен сос / почти не остана /, мусака и ориз с гъби.
Един сварен нахут пасирах на хумус и до тук. За сладкиш ..... не остана време, ама днес ще се поправя.
Повече от една седмица на село и резултата в плюс от тестените изделия на мама усещам по дрехите си. Готвих за домочадието, а аз ще я карам на ябълки няколко дена.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Леле какъв кеф било да си седиш у дома и да си гоооотвиш! В момента ми се иска да имам 15-членно семейство и всички да са гладни. Много ме разтоварва въртенето около печката, ма пусто време нямам обикновено. Тази отпускарска седмица, за да си удължа удоволствието, готвя в малки количества, че да свършва и утре пак. Ей сега, докато се пече питката, направих и палачинки с боровинково сладко. По това време на годината правя една много ефектна торта с круши. Обаче тортата ще се яде минимум 5-6 дена и през това време няма да имам възможност за друг десерт. А така палачинките ще се излапат още довечера и утре ще направя крем карамел. И после - край! Връщам се на тръстиките и минавам на вариант "каквото дали в Билата".
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от libra »

Потекоха ми лигите
И по-добре,защото и без друго,скоро щеше да установиш,че не толкова голям гот ,ако продължава вечно.
Я,кажи рецептата с крушите.Чисто любопитство,не че смея с цяла торта да остана на саме.
Аватар
Таралас
Кафе машина
Мнения: 3155
Регистриран на: Юли 3, '11, 12:47
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Таралас »

Пържени картофи , Скир и една райска ябълка, те тва е
VIBER tel 0877 28 88 40 Facebook https://www.facebook.com/georgi.goshev.9
[url=http://www.exoticplantsbg.com/][img]http://prikachi.com/images/194/7864194b.png[/img][/url]
Титаник е направен от професионалисти, а ноевия ковчег от аматьор.
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena02 »

Аз пък и шоколадови мъфини направих и още палачинки със сладко от праскови. :ieeee: Всичко се изяжда мълниеносно, аз обаче твърдо и упорито отказвам да близна сладко! Заклела съм се тази зима да не кача обичайните пет килограма, които после до юли не мога да сваля. :hmmmmmm: Така че рупам зелени ябълки от градината.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”