Какво сготвих днес

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Какво сготвих днес

Мнение от wenche »

Каква аквафаба ползва, Господинов, не понамирисва ли на боб? Ти да не премина на веганския бряг?
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

От нахут Венче, няма никакъв страничен вкус. Да, от известно време не ям нищо животинско, освен мед. Мисля, и така да бъде занапред.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от apis »

Т.е. казваш,че пчелен мед,пчелен прашец,пчелен клей(прополис),пчелен восък,пчелно млечице са животински продукти ?
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

apis написа: Дек 3, '18, 08:16 Т.е. казваш,че пчелен мед,пчелен прашец,пчелен клей(прополис),пчелен восък,пчелно млечице са животински продукти ?
Да, такива са, пчелите са насекоми.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Гео, граф »

Айде и аз тука - цоп! Принципно ме няма никаква като кулинар, но от време на време получавам съобщения от Кораба-майка и тогава сътворявам по нещо (добре поне, че бързо ме пуска :ssmiah: ). Две баници и един тиквеник, само той остана за снимката. Корите са теглени, с точенето не се справям твърде добре :sblush:

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Deleted User 4608

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Deleted User 4608 »

Гео, граф, отчупвам си виртуално, едва ли са останали реално. И с теглене стават супер прозрачни кори. Важното е резултатът да е умопомрачителен като твоя! :)
Без снимка по темата - прясно зеле с месо.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31690
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1033 пъти
Получил благодарност: 2438 пъти

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Мария Николова »

gospodinov написа: Дек 3, '18, 08:51
apis написа: Дек 3, '18, 08:16 Т.е. казваш,че пчелен мед,пчелен прашец,пчелен клей(прополис),пчелен восък,пчелно млечице са животински продукти ?
Да, такива са, пчелите са насекоми.
Леле, Динко, съвсем си изпляскал, щом и медът е животински продукт ... :snif:
Ядеш храната на горките животни, а!!! :twisted:
Иди на отсрещния ъгъл и замени лишенията в храненето си с физическо натоварване. Стъпка по стъпка. Без такова абсолютизиране.
Зарадвай небцето си, Динко. :gush: Ние, венецът на природата, сме създадени социални животни, плачем и се смеем и сме... със зъби на всеядни, не на тревопасни. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Какво сготвих днес

Мнение от calico »

Днес ще готвя телешки джолани със зеленчуци на фурна, дайте изпитани рецепти. Нямам гювеч, в тава ще е, под фолио.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
gospodinov

Re: Какво сготвих днес

Мнение от gospodinov »

Мария Николова написа: Дек 3, '18, 10:22 Леле, Динко, съвсем си изпляскал, щом и медът е животински продукт ... :snif:
Ядеш храната на горките животни, а!!! :twisted:
Иди на отсрещния ъгъл и замени лишенията в храненето си с физическо натоварване. Стъпка по стъпка. Без такова абсолютизиране.
Зарадвай небцето си, Динко. :gush: Ние, венецът на природата, сме създадени социални животни, плачем и се смеем и сме... със зъби на всеядни, не на тревопасни. :D
:lol: :lol: :lol: Мария :gush:
Разсмя ме искрено, това казва и майка ми. :angelche:
Иначе е много дълга тема и не е за "Какво сготвих днес".
Ето сравнение между зъбите на месоядни, тревопасни и човек

Изображение
Аватар
ann
Виенско кафе
Мнения: 491
Регистриран на: Мар 7, '14, 14:36
Местоположение: Варна

Re: Какво сготвих днес

Мнение от ann »

Аз днес ще правя крем - супа от нахут с печен пипер за нас и печено пиле + зеленчукова крем - супа за децата, ябълков тарт с кокосово брашно и нискоглутенов хляб (от лимец, царевица и елдови ядки).
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”