Новият терен

Началото, перспективи, развитие, до къде стигнахме, с какво можем да се похвалим
Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Нали моята чаша е все наполовина пълна, очаквах да дойде безветрен слънчев ден, когато ще се слушаме с мрънкащия крак и изтърпях калните кръгове от преместените саксии хризантеми и шумата, разкарвана от вятъра из терасата.
Днес е денят! :ssun: :ssun: :ssun:
Вече всичко е изчистено, терасата измита, седнах :swhew: и скоро ще започне да съхне. :daaa: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Новият терен

Мнение от katia »

Мария Николова написа: Ное 5, '18, 09:49 Ровя назад из темата да търся съвети и препоръки. Намерих! Тук ще си копирам мнението на Лизи, да ми е под ръка. ;)
Re: Хризантемата - кралицата на есента
Мнение от Lizi » чет окт 28, 2010 7:20 pm

johnstalker написа:
Маман се грижи за хризантемите, а тя е фенка на Мечо Пух.. :)
Колкото повече толкова повече : да също може .
Едрите сортове хризантеми като станат около 10-15 см се пензират веднъж . Съответно се махат всички долни листенца .Това стимулира разклоняването. След като се разклони се оставят само три върха или четири . Другите също се премахват/т.е отчупват се и могат да се засадят/. И като образуват пъпки се махат всички странични пъпки.
Така получаваш много цветове , но големи .
Забравих да напиша че задължително всяка пролет се разсаждат .Иначе стават изнежени растения .
Ако имаш време ./аз нещо напоследък май нямам време за това /
Мерка като почнеш да чупиш или разсаждаш с цел да ти станат по хубави растенията :mrgreen: Викай да отскоча до Нова Загора :liubov2:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Ще те викам, Кате. :mrgreen: Само да дойде зимата и после чакаме да пукне пролетта. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

А ако остане някоя клечица, ще се радвам да литне до Козлодуй :tzeluvka:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

pepelqshka71 написа: Ное 27, '18, 17:18 А ако остане някоя клечица, ще се радвам да литне до Козлодуй :tzeluvka:
Ще, ще, Вили! :daaa: :ieeee: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Моите млади приятели съседи Сашко и Анелия станаха дядо и баба! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Пуша на терасата предиобед и виждам на терасата през един апартамент Ани метнала килимче на парапета. Видя ме, заподскача и започна с жестове да ми казва. Люлее бебе. Внучето се е родило!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee: Показвам среден пръст. И тя показва и го сочи с другия показалец. Имат си момченце!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Разбрахме се безпогрешно. :ieeee: :ieeee: :ieeee: След 10 мин. на вратата се звъни, а аз вече съм готова с една жълтичка, колкото 2 стотинки, но тънка като фолио от кофичка кисело мляко. Разцелувахме се и си разменихме кутия сладолед и двустотинковата жълтичка.
Не съм сигурна, че Сашо знаеше по земята ли, по облаците ли ходи.
Побързах да запиша на стенния календар, че догодина ще празнуваме първия Рожден ден на Сашко ІІ. :D Като прехварля всички записки на новия календар, важните дати ще ги виждам предварително. Не подир дъжд качулка. ;)
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Мери, жив и здрав да е малкия Сашко ІІ. Щастлив, обичан, успешен и късметлия :tzeluvka: . ПоздравИ щастливите баба и дядо :gush:
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Утре ще им предам поздравите, Вили.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Новият терен

Мнение от Мария Николова »

Вили, отнесох се и забравих да ти кажа, че поздравите за Сашко ІІ са предадени на младия дядо Сашко І. :dovolen: :ieeee: :daaa:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Новият терен

Мнение от pepelqshka71 »

Мери :sheart: :sheart: :sheart:
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Нашите албуми”