Гъби

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 4608

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 4608 »

Имат светлина, нали?
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Гъби

Мнение от shoshy »

То и тема са гъби имало. Тъкмо си чудих гъбите зарзавати ли са...че с търсачката за "гъби" нищо не ми излезе.
Преди време бях гледала предаване за ферма за гъби в България - мисля шийтаке бяха. На подобни пънчета на открито ги гледаха. Мисля в предаването "Бразди" беше. И кладницата е интересна. :stiskam: :stiskam: да покажеш реколта скоро.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Алис,като ти казвам,че чета много,значи...чета..На тоя етап не е нужна светлина..После,ако пък вземат да правят тела ,"гъби",ще им дам светлина..Може и с обикновена ламБа..Айде те да стигнат до там,защото малко ме съмнява...Прекалено лесно ми се вижда..
Аватар
vanina_g
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1460
Регистриран на: Апр 5, '16, 09:03
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 3 пъти

Re: Гъби

Мнение от vanina_g »

А мицел от къде взехте?
Питам, щото веднъж се обаждах на производител, препоръчан тук във форума, ама той човека вече не се занимавал, каза ми да внимавам много от къде ще купя мицел, и т.н. и аз зарязах идеята, ама сега вие пак ме сръчкахте :angelche:
Deleted User 4608

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Дек 1, '18, 22:30 Алис,като ти казвам,че чета много,значи...чета..На тоя етап не е нужна светлина..После,ако пък вземат да правят тела ,"гъби",ще им дам светлина..Може и с обикновена ламБа..Айде те да стигнат до там,защото малко ме съмнява...Прекалено лесно ми се вижда..
Моите бяха в стая под масата, така че не им трябваше лампа. А пънчетата ги разположих навън още през март-април.
Ванина, през 2015 г. съм купувала мицел от Троян и от Бяла.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Гъби

Мнение от ivko69 »

Ванина,утре ще питам Мая,съпругата ми,защото сега вече спинка..Мицела беше хубав,и на мирис ми хареса...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от botan »

Ми толкова лесно е, стига добре да ти е стерилизирана сламата в началото.
Ванина, мицел можеш да си хванеш по всяко време от пънчетата на магазинските гъби. Пробвал съм и с трите които се предлагат, като най-кекава е жълтата кладница, средно кекава е розовата и най-мощна е обикновената.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Deleted User 4608

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 4608 »

botan, би ли разказал малко по-подробно за захващането на мицел?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Гъби

Мнение от botan »

Също както при растенията е вземаш вегетативна част и я слагаш в подходящ субстрат.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Deleted User 4608

Re: Гъби

Мнение от Deleted User 4608 »

botan написа: Дек 2, '18, 13:26 Също както при растенията е вземаш вегетативна част и я слагаш в подходящ субстрат.
На всички вече им е ясно, само на мене - не, но благодаря! :angelche:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”