Чушки и домати и други зарзавати

Модератор: Миша

Публикувай отговор
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Хм...Въшляса..Около 15 въшки,можех да ги обера с пинцетата за две минути,ма не,аз ще направя отвара от Хабанеро..Взех от фризера една чушка,нарязах я на дребно и я сложих заедно със семената и дръжката в едно канче с вода..Варих я докато водата остана около 100 грама,прецедих,охладих и напръсках...И какво стана......Ще разберете след рекламите... :lol: Сега ще ви го снимам...Колеги,внимавайте с концентрацията... :ufff:

Изображение

Изображение

И за момичетата с коледните домати..Лабрадорчо..При едно чистене,жената го бутна и стеблото се прегъна,но много внимателно го посадих отново и се държи ...И ми харесва..Още си е на първото поливане..

Изображение
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

О, значи е трябвало доста по-слаб разтвор? Не знам как е при чушките, но доматите се съвземат след прегаряне или замръзване. Имам опит и с двете. :)
Лабрадорчо изглежда добре, пу-пу! Едва ли щях да се стърпя да го държа без поливка. Ама сега сигурно идеята е още от малко растение да развие хубави корени.
(Ивко, много високо вдигаш летвата по отношение чистотата на чашката. Има да търкам, преди да снимам...)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Алис,преди време ти предложих услугите си като касапин и казах,че работя бързо и чисто...Е гледай чашката,не си мисли,че съм я търкал специално за снимката,просто така си работя.. ;) Другия път си помисли.. :dovolen:

Преди малко тръгнах за мазето да снимам едни буркани с карфиол и осъзнах колко много съм от село.. :hihihi: По стълбите саксийки с разни мушки,зокумчета,пиперчета,по стените сплитове с лук,тикви навсякъде,субстрат за бъдещите разсади,а виж самото мазе и къде ми отидоха доматките и лютите чушки...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

До тук бяха постни лютички,пресичано,лютеница, и т.н...А това са ми лютежите..Сосове от Хабанеро,млени печени с чесън и разни други неща,мариновани,пукани и не знам какви още..

Изображение

Изображение

И компот си имам,ма ще снимам тоя вид който е за мен..Тия с канелките са от бяло и червено грозде,а тоя големия и малкия са за +18...Неразреждана гроздова и дюлева...

Изображение

А тия са за зор-заман..

Изображение

И гъбки,още е рано ,но гледам,че мицела превзема чувалите...Може пък и да станат.. :potekoha: Пънчетата пролетта ще ги изкарвам в в гората под градинката...

Изображение

И те така,па после що пия...Ми щото има какво... :hihihi: Наздраве на всички ... :nazdrave:

Забравих най-важното...Да ми е жива и здрава жената,да не си помислите,че тия буркани съм ги направил аз... :dovolen:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от shoshy »

Ivko, като гледам снимките се сещам за оня виц: циганче влиза в хлебарница, оглежда се, поглежда хлебаря и му казва: "Яж, бе чичо, яж!"
Я разкажи за пънчета с мицел, моля?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

Дай ръчичка и да те водя в темата за гъбите... :lol: Тръгвай,хич не ми се дърпай...
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от shoshy »

От първия път ме съгласи :lol:
Аватар
Клеър
Баш кафе майстор
Мнения: 2847
Регистриран на: Май 30, '18, 22:26
Дал благодарност: 1068 пъти
Получил благодарност: 1179 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Клеър »

Ето ги и чушленцата
Изображение
След седмица и тях ще пикирам.
Deleted User 4608

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от Deleted User 4608 »

Клеър, сладурите лютички ли са? Ако да, как опазваш сладките от кръстосване/опрашване?
Аватар
vlax
Виенско кафе
Мнения: 348
Регистриран на: Юни 22, '14, 04:49
Дал благодарност: 17 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от vlax »

Ivko,поздравление за бурканите със зимнина.И най-вече не за количеството,а за труда да се направят,това е много труд и време.
Като ги гледам мислено се връщам в детството ми,соца,когато в магазините нямаше такова разнообразие от консерви както сега и всеки си правеше и разчиташе на собствена зимнина.
А бе ти ракията не я ли слагаш в бурета?
От таз пластмаса ли я пиеш?
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4799
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 486 пъти

Re: Чушки и домати и други зарзавати

Мнение от ivko69 »

vlax ,от къде тия бурета бе човек..До миналата година ракия в нас не се е завъртала..Какво стана тая година-не знам..Болен съм сигурно.. :lol:
Щото човек като не си пие редовно пиеньето,се разболява..А и Алис е виновна,защото не ми дава да пия.. :hihihi: Като си пил,вика,няма да пишеш..И аз пиша,а не пия..Те така се събира ракията...И какво им намираш маана на бидоните?Тия са от хапчета..Значи хапчета може,а ракия-не... :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”