Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Модератор: Миша

Публикувай отговор
azalia
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от azalia »

Знам си аз,че от българското по-хубаво няма :D Голям позор за Пландорексовите смокини! :mrgreen: Всички измряха от сушата през лятото-това "Златна капка",едната "Мадлен 2 сезона",двeте "Terza",далматинската.А бяха 3-4 годишни,оформени дръвчета.За сметка на това,купените/израснали от малки на българска почва/от Опитната станция по земеделие,гр.Поморие:Ахтополска 17,Поморийска6 и 24,Бяла и черна кадота са чудесни.Справиха се със сушата :D ,надявам се да се справят и със зимните студове/дано не са големи/.
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Аватар
gora
Кафе с мляко
Мнения: 273
Регистриран на: Яну 26, '17, 11:40
Получил благодарност: 1 път

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от gora »

azalia написа: Ное 21, '18, 15:24 Знам си аз,че от българското по-хубаво няма :D Голям позор за Пландорексовите смокини! :mrgreen: Всички измряха от сушата през лятото-това "Златна капка",едната "Мадлен 2 сезона",двeте "Terza",далматинската.А бяха 3-4 годишни,оформени дръвчета.За сметка на това,купените/израснали от малки на българска почва/от Опитната станция по земеделие,гр.Поморие:Ахтополска 17,Поморийска6 и 24,Бяла и черна кадота са чудесни.Справиха се със сушата :D ,надявам се да се справят и със зимните студове/дано не са големи/.
Напълно съм съгласна, Азалия! Мнение за поморийските сортове бадеми моля дай!
"Бъдещето не е това, което беше"
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Di_Va »

Хм, а от моите от Плавдорекс13 оцеляха 3 от 4 смокинки, зимата бяха захлупени с бутилки, сега се надявам да презимуват успешно без укритие :stiskam: !
цитирам си мнението от другата тема,(че там първо видях поста), защото тук е по-на място.
azalia
Виенско кафе
Мнения: 473
Регистриран на: Апр 9, '13, 15:42
Местоположение: Ахтопол,Стара Загора

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от azalia »

Di_Va написа: Ное 27, '18, 15:57 Хм, а от моите от Плавдорекс13 оцеляха 3 от 4 смокинки, зимата бяха захлупени с бутилки, сега се надявам да презимуват успешно без укритие :stiskam: !
цитирам си мнението от другата тема,(че там първо видях поста), защото тук е по-на място.
При мен проблемът дойде от сушата ,лятото.Сега ще видя едната оцеляла Мадлен 2 сезона и вариегатната как ще се справят зимата :) Имам и още 3-4 сорта от Пландорекс,но са малки и продължавам да ги гледам в къщи ,на топло :)
„Питате ме защо купувам ориз и цветя?
Купувам ориз, за да живея, а цветята – за да имам причина да живея.”
Конфуций
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от Di_Va »

Те и моите са дребосъци - когато ги засадих бяха по около 10 см. сега са стигнали 30-40, ако оцелеят зимата, се надявам да пораснат повечко през следващата година.
Аватар
svetlata5
Кана кафе
Мнения: 526
Регистриран на: Сеп 18, '14, 23:31
Местоположение: с.Николово, общ.Русе
Обратна връзка:

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от svetlata5 »

Много съм доволна от FICUS carica Ice crystal, това лято плододаде 2 пъти и е много вкусна.
Купих я от Пландорекс.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от pipike »

Мичуринска 10 - казват че е студоустоичива но ще разберем
другото лято на 2020 година :D

Сортът Мичуринска-10 се нарежда сред най-студоустойчивите смокини в света. Това е стар, местен български сорт, който се среща само в България и в отделни райони на Македония, Сърбия и Румъния. Този сорт е ценен с това, че плододава на нови клони. Това означава, че дори и да измръзне в по-студените райони, още същото лято плододава отново.
Изображение
Последно промяна от pipike на Фев 1, '19, 12:37, променено общо 1 път.
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от pipike »

Ficus carica
Смокиня 'Жълта студоустойчива' (Hardy Yellow)
-Този сорт се представи по-добре или наравно с Мичуринска-10 след мразовития Февруари 2012, когато презимува без поражения в нашето опитно поле.


Изображение
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от apis »

Тези смокини от 2012 г. ли ги отглеждаш в саксии,т.е. 7 години ?
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Смокинята-колкото вкусна,толкова и полезна

Мнение от pipike »

apis написа: Фев 1, '19, 18:13 цитирам ф-мата -Тези смокини от 2012 г. ли ги отглеждаш в саксии,т.е. 7 години ?
:hihihi:
oт ноември месец на 2018 г
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”