Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
Deleted User 1445

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Deleted User 1445 »

Карлито, здравей, Короната можеш да я засадиш на мястото около натрупаните гуми, нали зад тях е навес т.е. ще можеш да сложиш подпори някакви, ако решиш за я гледаш като катерач.Това долу е снимка на Calico, вероятно си ги виждал по темите, има и още по-впечатляващи, но не намирам в момента. Около тази роза е добре нищо да не ти се пречка

Изображение

Така пред върбата ще остане място за три малки розички, които ще обслужваш лесно. Ето тази комбинация е страхотна - Лавендера и Хайди, ако добавиш към тях и Goldelse напр. ще стане супер. Това при условие, че ти се занимава да поръчаш още рози.

Lavender Ice и Heidi Klum
Изображение

За розите в ляво - имаш достатъчно място да минаваш около тях, но 4 Остинки там ще заспят :daaa: :angelche:- ти имаш 3 - събери ги заедно. И аз имам засадени рози шахматно, в кръг :lol: на 90 см. отстояние, е трудно минавам между тях, но не е невъзможно. Слагам две снимки, да знаеш какво да очакваш. На първата розите едвам се виждат между лалетата, на втората, лалета няма :lol:

Изображение

Изображение
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lizi »

Nini написа: Ное 9, '18, 10:02 Около тази роза е добре нищо да не ти се пречка

Изображение
Нини, кои са розите ? :liubov:
Deleted User 1445

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Deleted User 1445 »

Лизи, Maria Theresia, Leonardo da Vinci, Acropolis, Bonica- на преден план вдясно :daaa: зад тях и разни други надничат.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lizi »

Acropolis много голяма при теб ? Аз съм я виждала доста миниатюрна роза .
Не знам дали тук е мястото , но дайте съвет простоцветна червена роза, която се държи като катерач с какво би могла да се съчетае.
Вече два пъти я местя и не мога да я вържа с нищо .
Deleted User 5091

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Deleted User 5091 »

Lizi написа: Ное 9, '18, 15:41 Не знам дали тук е мястото , но дайте съвет простоцветна червена роза, която се държи като катерач с какво би могла да се съчетае.
Вече два пъти я местя и не мога да я вържа с нищо .
С Еден.
Аз съм сложила белия Еден, който леко си розовее с червена простоцветна катерач на арка като и двете са от една и съща страна.
Целта е да се омешат :nod:
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Карлито »

  • 1.Благодарско на всички за помоща .
    2.Принцесата е голяма роза , към средата само ще стърчи ,най- ми харесва вариантът на Nini ,Принцесата където са гумите ,по същата права от долна страна към пътеката Новалиса /нали и той е височък ,а 4 -та вляво остинките .
    3.Рози ще има още само място да се намери , вие само помагайте .
Аватар
Dani D.
Kъсо кафе
Мнения: 66
Регистриран на: Юли 15, '14, 00:01
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Dani D. »

Момичета,
Моля за помощ :) Пристигнаха ми 32 рози от холандеца, аз лакома.
Избирах ги флорибудни около 70-80 см високи, имам няколко и 120 см.
Исках да са в редица и да се преплетат, за да стане много хубава кичеста редица, ако ме разбирате.
Засадих ги днес в тая мъгла и студ, в сняг, но сега ме гложди съмнението, че съм ги набутала много нагъсто и се чудя дали да не изравям :( Садих през 40-50 см. Някой храсти се развиват добре и ще им е ок, но други ще им е тясно. Какво ще ме посъветвате? Да изчакам първата година да видя как ще се държат и наесен на пипам ако има нужда или докато е време да местя.
Аватар
evelin_pas
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1815
Регистриран на: Сеп 18, '14, 13:10

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от evelin_pas »

Най добре е да провериш какво казват в rosebook.ru за размерите и вида на храста. Според мен 40 -50 см са малко, ако розите не са от един вид.
Рая

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Рая »

Dani D. , имам две Jubile du Prince de Monaco, на 50 см. разстояние една от друга - така ми казаха, така ги засадих, не смятам да ги местя. Но ми се наложи да пресадя три едногодишни остинки и ми беше много криво - розите направили корени, храстчета, намерили си мястото и тъкмо им харесало, аз ги откопах и засадих на друго място. Сама си реши, но на твое място бих преместила сега. Първата година нищо няма да ти даде като информация - розите ще се окореняват и после ще правят храсти, а по-после ще стават все по-големи. Първата година ще ти покаже само дали съчетанията, които си направила като храсти и цветове е сполучливо.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Не става през 40-50 .Това не са марули ,нито пираканта.Пак прегледай списъка .Флорибунда предполага по-широки храсти,за разлика от ЧХ.Розите ,наврени една в друга ,само ще си пречат да си образуват хубав ,хармоничен храст.Сега са клечки и изглежда Ок,но на 2 година вече няма да е .
Казвала съм и друг път-бях спретнала две редици шахматно точно през такова разсточние.На другата година изчоплих половината /едва успях/ и се чудих къде из градината да ги пласирам .Та,всякави видове замисли отидоха на кино.В тази дъждовна година рози от въпросната редица се вееха на 250,съответно и ширината им не беше 40 см.
Не забравяй и обслужването на розите.Като трябва да се бодеш ,да ги разплиташ,за да ги решеш,ще ти се иска да има по-лесен достъп.
Юбилият на монако расте разлято доста и има нужда от по-вече място. Не знам кой може да даде съвет за 50 см.Може би ,ЧХ в парковете едно време така са садили ,но те са тесни и прави.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”