Розите - технология за засаждане и грижи

Публикувай отговор
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1917
Регистриран на: Май 22, '16, 02:03
Дал благодарност: 223 пъти
Получил благодарност: 92 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от miltonia »

Добре дошъл, Карлито!
Второто петно много асиметрично ще стане- Принцеса Маргарита е голям храст, Рококо е средна по размери, а Лавендър айс си е миньонче.
Не е ли по-добре Маргаритата да мине отзад с другата остинка?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от libra »

Две рози излизат извън габаритите на другите рози .
1.Новалис-висока като топола,към 2 ще удари,без усилия.Освен това,дава голям прираст ,към 1 м. и с подстригване не можеш да я укротиш.
2.Crowon Princes Margarita е кълбо с диаметър 2 метра.
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Карлито »

Така , ще се опитам да обясня на всички . Градинката ми представлява правоъгълник с размери грубо 10 - 11на 6 м , от едната страна/на дългата/ граничи с двора ми и оттам ще се гледа , от другата има телена мрежа с туи . Петното , което искам да направя ще е по средата по - дължина , като 1-во ще е от 4 рози на шахмат/като тези които гледат кън двора , трябва да ги съчетая да са по- ниски , а задните 2 гледащи към мрежата по-високи / след петнот по дължина има около 3 м , там по нататъка ще има други рози , слд това имам декоративна върба , около нея ще е другото петно , а зад нея на цялата къса страна мисля да е принцесата /ще има 2-3 метра свободно место зад нея/ аз и преди споменах , че тя има място .Контейнерите не знам с каква почва са , те са от Оукплантс ,другите са на гол корен от Брит розако . Това е , не знам дали обясних правилно . Поздравй .
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lizi »

Височината на розата е орентировъчна. Ето сега отворих да видя The Pilgrim колко я дават в http://www.rosebook.ru. Дават я 80-105 см. При мен определено е минала два метра във всички посоки .Ето една по-стара снимка на която се виждат пред нея някой рози.
Изображение
С времето огромните рози на задан план заглушиха розите пред тях , макар и засадени шахматно.
Изображение
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Карлито »

Как мога да кача снимка , за да добиете представа ? Само от сайт за албуми ли , през Фейсбук не става ли
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Карлито »

Изображение
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Карлито »

Здравейте отново , не знам дали снимката е излязла, това е градинката ми ,най-много ме притеснява Принцесата , аз мислех да е между върбата и навеса отдясно , ама вече не съм сигурен дали да не я изнеса от другата страна отляво , давайте съвети кое и как да разположа . Малко е неугледно , в ремонт сме , дано до Нова година свършиме . Поздрави
Рая

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Рая »

Здравей, Карлито!
И аз имам Кронпринцесата, отглеждам я както и ти планираш - като храст, с много място около нея, не искам да я подпирам. моята е втора година. Смятам да я поддържам с рязане като храст, не като катерлива. Видях нейни снимки с такова рязане - става голяма, но без да полягва в ширина. Има друго, с което трябва да се съобразиш - корените на върбата. Моята роза засадих миналата година, в разгара на лятото,,на три метра от дърво, поливах я и на другия ден беше посърнала. Два месеца след засаждането разкопах в дълбочина случайно и открих, че корените на дървото се бяха навили спираловидно под нея и изсмукваха цялата влага. Ти знаеш реалните отстояния от дървото и планираното място на засаждане на Кронпринцесата. но имай предвид и написаното от мен. При мен дървото беше орех и корените му бяха из цялата градина, на не по-малко от 30 кв.м., те търсят влага и имаш ли наблизо чешма, тръби за пренос на вода, шахта, както и когато поливаш розите, корените на дървото ще се конкурират с корените на розата за влага и хранителни вещества. Извън това, начинът, по който си отбелязал кръговете за засаждане много ми допада.
Карлито
Дълго кафе
Мнения: 113
Регистриран на: Окт 10, '18, 20:53
Местоположение: Севлиево

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Карлито »

Rudit - така като гледам май ще а изкарам пред върбата , на около метър , метър и нещо от нея , но ще е на пълно слънце , а слънцето проблем ли ще е
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Розите - технология за засаждане и грижи

Мнение от Lizi »

Не , слънцето не е проблем. И при мен е пълно слънце.
Публикувай отговор

Обратно към “Рози”