Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Публикувай отговор
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от subversive »

Аз се отказах от сандъците- мисля, че специално на лаленцата ще им е тясно, пък и си е друга красотата в градинка :)
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

eee, друго си е когато навън е сняг, да ти греят на прозореца цветенца :dovolen: , с много положителна енергия се зарежда човек :nod:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от subversive »

Именно! :) Според мен, ако ги "затворя" на терасата в едни плитки сандъчета.. някак си ще им се загуби красотата :|
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

subversive написа:Именно! :) Според мен, ако ги "затворя" на терасата в едни плитки сандъчета.. някак си ще им се загуби красотата :|
Ама ако си нямаш градина и това е нещо, вярвай ми! :lol:
На мен ми носят голяма радост. И откровено казано луковичните са супер цветя, почти никаква хамалогия нямат. Тази година ще си спестя усилията до минимум - хвърлям ги на терасата още от края на септември, поливам ги веднъж при засаждане и слагам табелката "Здравей пролет". :D
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Кога смятате да засадите вашите? Аз днес си взех лукчетата от Сортовите, чакам да мине Флората и първата седмица на октомври - садя. За първа година ще ги слагам толкова рано, няма и да ги изнасям навън. Вие кога? :dovolen:
Аватар
steffi1
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1128
Регистриран на: Яну 28, '10, 22:26
Местоположение: Горна Оряховица
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от steffi1 »

vodo-leika написа:...Вие кога? :dovolen:
:tzeluvka: :tzeluvka: Като пристигнат ,мило Водолейче. :nod: ;) Аз например чакам евробулбските. :nod: ,защото за момента нямам и други.
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Аз ще си взема от флората и когато сколасам в седмицата след това :nod: Сигурна ли си, че няма да ги изнасяш? Мисля, че ще е грешка :hmmmmmm: , трябва си им студен период задължително
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

Знам ли - миналата година ги съсипах. Оставих ги навън твърде дълго, замръзнаха, а и аз си ги преполях.
Другият вариант е просто да ги насяда по-късно, към края на октомври например. :hmmm:
denitsavm

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от denitsavm »

Тогава ще трябва да държиш луковиците в хладилник или да търсиш такива, на които пише че са форсирани. Зюмбюлите мисля, че поникват винаги. Аз моите миналата година като ги насадих ги полях и на тавана и на стълбището, само гония слой овлажнявах отвреме навреме. Така им трябват средно по 8 седмици да е имало студено и после се внасят на топло - чак като поникнаха ги сложих моите вътре. С лалетата не се справих много и някои си цъфнаха с дребни и накривени цветове, имали нужда от торене яко. Зюмбюлите си станаха, само дето ги затъмнявах докато не израсте цветоноса, а пуснаха и по още един.
Сега мисля да ги садя и държа навън, но без никакво поливане или само в топли дни по малко и после да ги внасям поетапно пък да видим. Ще потърся някоя статия и ще я снимам :nod:
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Мушкането на есенни луковици в сандъчета

Мнение от vodo-leika »

М да, значи просто ще ги насядя по-късно, благодаря ви! :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”