Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Браво на Ивко и Алекс за свършената работа.
На мен не ми остава време да си довърша оранжерията, а пък имах и други планове за вътре. :ufff:
Е дотука стигнах
Изображение
Остана ми да опъна теловете, но като гледам и прогнозата за времето, няма да мога да я покрия тази година.Не е фатално, щото новата част ще е само за краставици и ще ми трябва за по късно, но ще ми остане едно чуство за несвършена работа в края на годината. :snif:
Една снимка със зверчето, тази година го реставрирах....много работа го чака..
Изображение
И една снимка със цветята на МЖ. :liubov2:
Изображение
Имам и по хубави снимки, ама са много големи и не ми дава да ги качвам....ама тва е щото съм с две камери на телефона... :hihihi:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Дон Домат,тия хризантеми подрязвате ли ги,та са толкова ниски и кичести..Много са хубави...Я виж пък аз какво детенце си имам..Въобще не вярвах,че ще почне да цъфти от толкова малко..Левизия котиледон..От семенце си я хванах пролетта..

Изображение
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат, не показвай темата за хризантемите от форума на ТЖ, че няма да ти остане място за доматите. :)
Ивко, много е нежно цветенцето! (леле колко си изписал за ракията и рибите..., не бях влизала в тези теми, докато не ни прати там)
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Алис,докато си покръквам и си пиша.. :lol: И кажи къде е темата за хризантемите,да се не бутам като вОда у брег..
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

ivko69 написа: Окт 30, '18, 20:33 Алис,докато си покръквам и си пиша.. :lol: И кажи къде е темата за хризантемите,да се не бутам като вОда у брег..
оф, нали "не сме" приказливи с тебе...., стигнахме и до хризантемите viewtopic.php?f=15&t=1697&start=3270
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Харесват ми и искам да си имам те такива като на Дон Домат..Благодаря ти за насоката,не мърдай за малко за да те джмокна :tzeluvka: :tzeluvka: :tzeluvka:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Малеей,трябва да чета по-нагъсто..Лиде извинявай,не съм ти видял коментара... :ufff: Благодаря ти за подкрепата..
Аватар
Краси Лазаров
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1336
Регистриран на: Сеп 17, '13, 08:06
Местоположение: София
Дал благодарност: 25 пъти
Получил благодарност: 84 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Краси Лазаров »

lidiq_macka написа: Окт 30, '18, 17:21 Краси, отдавна исках да те питам за ''китайските'' домати.Ти беше писал, че си оставил за проба и отрязаните стебълца, от които са поникнали 2 колтука. От кои си по-доволен?От отрязаните връхчета, или от долната част?
Долната част даде по-добър резултат,но и при другите резултата беше добър. Толкова домати от едно растение не съм брал никога. Сортовете са Хъни и Пинк рок отглеждани в оранжерия. От вън рязах и оставях само долната част на директни сортове,там не се получи,но го отдавам на лошото време,което доведе със себе си доста болести.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

ivko69 написа: Окт 30, '18, 20:16 Дон Домат,тия хризантеми подрязвате ли ги,та са толкова ниски и кичести..Много са хубави...
Ивко, от цветя не разбирам, даже не знам как се казват повечето, но се налага аз да се занимавам с тях щото на МЖ и е скъп маникюра и по добре да копая и поливам, отколкото да плащам.... :ufff:
Точно тези ги изчаквам да прецъфтят и изсъхнат и ги режа на 4 пръста от пръста.Мисля че зависи от сорта, щото някой стават на топки ниски, някои високи. :hmmm: Имаме много такива, а имаме и едни оранжеви...мама им....тях пък ги режа по три пъти в годината... :ufff:
Абе, друго си е доматите.... :D
Аватар
alexg
Виенско кафе
Мнения: 362
Регистриран на: Фев 24, '14, 10:35

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от alexg »

Благодаря ви за подкрепата. :dovolen: Много труд хвърлих по тази оранжерия, но идеята ми е след като я приключа, а остана да я покрия, капково... и др., да ми е по-лесно другата година само с обслужването. И тук ще има много неизвестни, защото трябва да преправя конструкцията за мрежата против градушка, трудно ще се поставя и мрежа за засенчване на тази ширина и височина. Другото което ме притеснява любими сортове като розов блян и розов идеал как ще се развиват вътре... Но пък ще отпадне в началото на месец май при засаждане, правенето на парници на всеки ред/обръчи, найлони/, слагане махане. След което слагане на колове и връзване, няма да си зависим от времето, когато вали и т.н. При всички случаи няма да има и тези болести, като навън.
Така съм го намислил за себе си и дали съм прав или не времето ще покаже. :dovolen:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”