Мушкато

Публикувай отговор
Didomk83
Дълго кафе
Мнения: 100
Регистриран на: Май 26, '16, 08:54

Re: Мушкато

Мнение от Didomk83 »

С какво торите мушкатата?
Казаха ми да торя с osmocote bloom, бил за мушкато и разсаднците го използвали. Ако пък не ми се занимавало да торя с мая, като бабите :lol:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: Мушкато

Мнение от МГХ »

Не знам кое е, но си го харесвам Изображение на един корен има всякакви цветове от червено до розово.
Изображение

Изображение
vill66
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Сеп 24, '18, 21:30
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от vill66 »

Здравейте,възхищавам се на красотите които показвате от доста време!Но още повече се възхищавам,че споделяте опита си за което много благодаря!Човек се учи докато е жив и аз понаучих доста неща от вас.Сега моля за съвет,имам засадени няколко резника на сортови мушката и са навън,но е около 3-4 градуса през нощта. Да ги прибирам ли на топло или да си останат вън?
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Мушкато

Мнение от Iliana59 »

Щом са резници,значи са малки и е добре да се приберат.Нека и други да споделят!
Аз моите си ги прибрах по первазите на прозорците.
vill66
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Сеп 24, '18, 21:30
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от vill66 »

Благодаря за отговора!Прибирам ги и дано да имам късмет да тръгнат.Пролетта нямам проблем със захващането,но тези нещо ми се опъват.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Наскоро моето 'Leonie Holborow' сдаде багажа и се наложи да го разфасовам, резниците оставих на вън и изглеждат чудесно. Според мен времето все още е топло за прибиране на мушката, особено пък предвид, че дори и геснериевите, които са на вън, не дават признаци на заспиване. Много зависи от климатичните условия на твоето навън, а ти знаеш какви са най-добре. При мен прибирането на мушкатата ще стане когато температурите сериозно паднат около 1-3 градуса.
Резниците може да ти се опъват защото им е било топло. По мои наблюдения резниците и семенаците предпочитат да им е хладно или поне при мен лятото е пълна леш.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
vill66
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Сеп 24, '18, 21:30
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от vill66 »

И при мен всички цветя са си навън,рано е още за прибиране.Честно казано никога досега не съм захващала резници есента ,само кралските мушката защото септември ги подрязвам,слагам ги в пясък и всичко е точно.А тези ги бях насадила и след 5 дни като започна цяла седмица 2-3 градуса през нощта и 15-16 през деня ,два дни дъжд,мрачно,студено(Пловдив) и започнаха да чернеят.Прибрах ги орязах до здраво,топнах ги в канела и във вода ,за сега са добре.Само Mr. Wren си отиде,но здраве да е,следващия път.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10726
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Мушкато

Мнение от botan »

Канелата е митове и легенди. Поръси върху влажна почва и ще видиш, че моментално ще мухляса. Ако под чернеене имаш предвид черното краче то се влияе повече от овлажняването и аерацията на почвата отколкото от температурата.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
vill66
Двойно кафе
Мнения: 164
Регистриран на: Сеп 24, '18, 21:30
Дал благодарност: 1 път

Re: Мушкато

Мнение от vill66 »

Да точно за черното краче става въпрос,но както казах това ми са първите есенни резници и може и да съм им сипала повечко вода при саденето.Благодаря, за информацията!За в бъдеще ще внимавам доста с водата през есента.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Мушкато

Мнение от greeneyed »

Pelargonium Vancouver- въобще не му е студено, цяло лято цъфтя, ето го сега, навън е и скоро няма да се прибира.

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Цветя в сандъци”