Кучета, котки и други любимци

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Shami »

Ето ме,сега ще покажа Пухчо.
Ето го малкото пухесто зрънце,катери се по детето.
Снимахме го между почивката на шпакловка на стените,че няма време за фотосесия.
Изображение

Изображение

Изображение
И птицата снимах,ама не е за показ :hmmm: ,с едни проскубани пера е,мяза на лешояд :lol:
Ще видя по натам ,че сега време няма.Нали сме във вечният ремонт и на двете места и навсякъде е хаос ,прахоляк,дупки навсякъде,но те не са за рози,за голямо съжаление :lol: ,къде ли ще са бъдещите дупки :hmmm:Дупки и на двете места в антретата на тавана.Сложила съм два големи легена да събират дъждовната вода,в единият ММ пуснал две риби от риболов донесени да си плуват там.На сутринта гледам всички котки наобиколили легена в кръг и наблюдават рибите.Идилия :lol: Оставаше и ММ да приседне до легена с дъждобрана дето си го купи за риболов и да метне въдицата. :lol:Отивам при баща ми,там ме чака другия леген,прекалено е голям,не можем да го прескочим,затова го подбутваме с крак .Там пък се мести едната стена,в резултат падна комина,къщата се тресе,аз се разболях от някакъв вирус и нямам глас изобщо.Прибирам се и поглеждам съседите,от едната страна ,свалили са изцяло покрива на къщата си,майсторите вече втори ден липсват,всички минаващи от там се молим да не падне дъжд.Поглеждам на другата страна,там пък са направили някакво таванско,мяза на наблюдателна кула,обаче и там не са довършени нещата .И не са само те,като ,че всички ,сега точно есента са решили да строят,ремонтират ,а пък всички майстори са решили дружно да липсват.Всички сме в някаква обща еднаква ситуация и си съчувстаме взаимно.Та по натам ще снимам пак :lol:
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Skio »

Шами, прекрасно е котачето, пре-крас-но! И му се вижда, че е мършавичко, но сега набързо ще навакса със зъбките. Ех, на тези красиви контрастни шарки как добре стоят чисто жълти котешки очи :stiskam: дано са такива.

Описваш направо потресаваща ситуация с тези покриви в квартала ви :o -- аз самата започвам да се моля за вас да излезете някак от кашата, преди да ви се наводнят къщите, и то пред зима!
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8440
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Shami »

Котаранчо отказва мляко,яде само месце и супа.Още отказва само да лочи от паничката,но пробва кренвирш,луканка и риба по съвсем мънички парченца.Почва само да се мие,ходи си в кашончето с пясък по нужда,мисля,че ще го бъде :daaa:Не посмях да го къпя.
Иначе положението с ремонтите и строежите е трудно за всички захванали се. Всяка година качваме човек да оправя покрива,почиства комините,заменя счупените керемиди с нови или поне със здрави.Даже подлагат разни мушами и ламарини и какво ли не и пак протича на едно и също място.Явно трябва всичко да се свали и да се сложат нови греди,абе да се поднови основно покрива.Но нашите парични девиденти са насочени в момента в друга посока и това пак ще го караме с кръпки.Къщите са стари и всички правим каквото можем.То е ясно,че ако имаш заделени пари подменяш всичко с ново,влагаш в ремонта и после с години няма да имаш проблеми.Така правят съседите,само дето трябваше да е лятото, а не есента.Ние пак ще кърпим,пусти пари все не стигат.Гледаме сами да си правим нещата,затова стават много,много бавно и в свободното време.Не мога да изоставя нещата и в къщата при баща ми,така нещата се усложняват,но няма как иначе.По бавничко,но ще се справим :daaa:
Deleted User 3996

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Deleted User 3996 »

От 2 седмици си имам 4 месечно Джак Ръселче. Много добре се разбира с котките :dovolen:
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от dar »

Тишо, големи сладури! Нашата маца ни доведе две такива тигърчета и се чудя какво да ги правя. Освен да вземем и ние един Джак Ръсел ;)
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4886
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 613 пъти
Получил благодарност: 818 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от мечтица »

Никога преди не съм била привързана към котките,
може би защото 20 години все имахме добермани в къщи,
а те страшно мразят котките.
Сега имам един малък дребосък ши-тцу,който спи с котетата като Джак Ръсел на Тишо.
Тишо,много са сладки! :liubov:
Да ви покажа моите малки сладурчета,от есеното котило,имам и поотраснали от пролетта.
Едното,то е мъжкарче,от едната страна има сърчице,той ми е любимец. :dovolen:
Изображение

Изображение

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от dar »

Мечтице, много сладки са писанките. А любимецати е уникален.Как се справяш с толкова котета като се размножават постоянно? Готвена храна ли им приготвяш?Нашата женска ни е довела два дивака, които не мога да хвана и да ги подаря на някого, пък и не всеки път има мераклии.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5253
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Daniela Pargu »

:sheart: :sheart:
Чаровниците ви са само за нагушкване и нацункване !
Много много сладкии :sbear: :sbear:
Разбирам Алф,защо иска да ги яде :hihihi:
Deleted User 2919

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Deleted User 2919 »

Аз храня котката на белгийците, те заминаха, жената поболя и котката се скита из селото...даже не знам женска ли , мъжко ли..Идва в градината ни. Оставям храна за нея.Много е деликатна и скромна.Сива, с бяло на гърдичките, и бели лапичките й. Опашка пухкава. Щом избра нашия двор за тихо пристанище, нека да живее. Купих й котешка храна , но даваме и супички вместо водичка. Кучето. което преди усинових,и му виках:Ехо, то се появи в селото и се скиташе гладно.. и го храних, взе един човек от селото и закара някъде, каза че го вземе за постоянно. :daaa: Сега остана от кучето суха храна ,не знам мога ли да давам на белгийката?
Аватар
Skio
Кафевар/ка/
Мнения: 851
Регистриран на: Дек 15, '13, 13:50
Местоположение: Стара Загора
Дал благодарност: 138 пъти
Получил благодарност: 185 пъти

Re: Кучета, котки и други любимци

Мнение от Skio »

Тихомир, благодаря за тази снимка и съм буквално щастлива за теб, защото ти това го виждаш със собствените си очи, навярно ежедневно, и си представям как ти топли сърцето :dovolen:
Mi sa che un tentativo lo farei volentieri...ma se mi nuoce?

"Времето все си тече, независимо дали си заровил някаква изненада в земята, или не". [Mерка]
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”