Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Шоши, всичко си му е наред на хляба ти. Хубаво втасал, с равномерно разпределени шупли. От опит зная, колко мека и еластична е тази средичка. И такава остава до последната троха.
Специалистите по перчемите са във фейса. Има няколко затворени групи, ама ти сигурно ги знаеш.
Бошинството мои хлебчета изглеждат точно като твоя. Сложиш ли повече ръжено или пълнозърнесто, не чакай пънкарска прическа.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Wenche, благодаря за отговора :liubov: ! Щеше ми се и перчемче, но по ми е мил вкусът на хляб с пълнозърнесто брашно :dovolen: .
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Shoshy, супер е хляба, много добре изглежда, много си задобряла, браво.
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Господинов, благодаря :angelche: !
Ама все пак ме гложди :hmmm: защо не се получава такова разпукване на моя хляб. Един, два пъти и при мен се е получавало... От доста време правя хляба с кефир, не не мисля че е от това. Каква може да е причината?
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

shoshy написа: Окт 16, '18, 14:51 Господинов, благодаря :angelche: !
Ама все пак ме гложди :hmmm: защо не се получава такова разпукване на моя хляб. Един, два пъти и при мен се е получавало... От доста време правя хляба с кефир, не не мисля че е от това. Каква може да е причината?
Ключа за бараката Шоши, е в предварителното втасване според мен. Не трябва да достига максимума на втасване преди печене, ако искаш да се разпука. Ако максимума на втасване е удвояване на първоначалния обем, би трябвало да го печеш когато е малко над половината от това удвояване. Дано да си ме разбрала, че нещо много го омотах. :hmmm:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

Мисля че те разбрах. Ще опитам следващия път да го пека когато е достигнал половината от максималното втасване. Благодаря още веднъж!
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Всичко е проба-грешка Шоши, ще му набараш цаката.
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Хей, хлебари и .... хлебари ( не върви да кажа "хлебарки" :lol: ) , днес е международен ден на хляба. :ieeee:
Много щастливи мигове пред фурната ви желая. :dovolen:
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

wenche написа: Окт 16, '18, 16:15 Хей, хлебари и .... хлебари ( не върви да кажа "хлебарки" :lol: ) , днес е международен ден на хляба. :ieeee:
Много щастливи мигове пред фурната ви желая. :dovolen:
Ха Честито, много успехи на всички.
Това с хлебарките, веднага навява асоциация с тъпанарките - жени биещи(свирещи на) тъпана :D .
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Да ви покажа един грозник или фитнес, диетичен керпич :lol:

Изображение

Изцяло пълнозърнест, с хмелова закваска, много семена и грахов суров протеин.

Изображение

Изображение

Тук акцента е на полезността а не на изгледа. Този хляб е много подходящ за хора, които спазват диета, активно спортуват или искат да подобрят начина си на хранене.
Той е богат на протеин и фибри и реално може и само хляб да се яде.
Граховия протеин добре се съчетава като вкус с пшеницата и реално не се усеща а различните семена допълват вкуса и го правят много хармоничен.
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”