Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Изкушения за лакомници и гурмани.
Публикувай отговор
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Тути, ММ ме е обявил за лудичка и разпространява следния виц.
При детския лекар:
Двама млади родители: Докторе, бебето се буди всяка нощ в 1 часа. Какво да го правим ?
Докторът: Ами какво, хлебар.
:mrgreen: :angelche: :liubov2: :angel2:
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

Венчее, Венче! Това маяно тесто ме замая. Не мога да му осигуря висока температура, накиснала съм купата в друга по-голяма, където наливам гореща вода, ама мноого бавно стават нещата. Поразмърдало се е, но е далеч от удвояване на обема :eeeh: .
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от shoshy »

wenche написа: Окт 9, '18, 23:33 Тути, ММ ме е обявил за лудичка и разпространява следния виц.
При детския лекар:
Двама млади родители: Докторе, бебето се буди всяка нощ в 1 часа. Какво да го правим ?
Докторът: Ами какво, хлебар.
:mrgreen: :angelche: :liubov2: :angel2:
:lol: :lol: :daaa:
Прав е бил докторът ;)
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

mama_li написа: Окт 8, '18, 22:00 Благодаря! Ще го пробвам! Сега съм отделила малко квас, който го "засилвам". Ще докладвам, независимо от резултата. Или ще се похваля, или ще се оплача ;) .
Обещанието трябва да се изпълнява. След вчерашното измрънкване за маяното тесто, което успях да оправя с помощ от Венчето, нещата вървяха добре до замесването на тестото. Когато дойде време за разпъванията, програмата ми се обърка тотално :snif: . Въпреки че бях на крак до 1 часа, не можах да отделя необходимото време и внимание на тестото. Ето крайния резултат, изпечен сутринта :oops: . Получи се сладко хлебче.

Изображение
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

:cry: :cry: :cry:
Лиде, такъв ..... ъъъъ ... резултат се забравя/изяжда максимално бързо ( ако става за ядене ).
Аз лично веднага захващам поправителен, но истината е, че на козунака трябва да си му на разположение.
Нищо де, този опит показва, че без разпъване, а и без измесване ( ти го бърка само с лъжицата ) не можем да очакваме хубав (или изобщо) :tzeluvka: козунак.
Няма отказване, нали! :gush:
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

Става за ядене. Даже и в този вид, стои мекичко, леко влажно, като същевременно клечката излиза съвсем суха и не е глетаво.
Няма отказване, но ще трябва да избирам (доколкото ми е възможно) по- подходящи моменти.
Определено месенето му липсва. За друго не знам.

пп Добре, че забърках половин дозичка ;)
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Лиде, грешките са нещо неизбежно и необходимо. Ако на човек само му се получават нещата(теоритично), много скоро ще спре да се развива и ще я кара по течението.
wenche

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от wenche »

Когато пробвам нова рецепта, обичам да правя много скоро втори опит.
Този път беше и за целите на тайминга или как да не печем в 3 ч. през нощта. Дано ви е от полза.
С други думи - пак козунака по Петя Петрова.

17:00 ч. t 24°С забърках сладкия стартер, който пренощува завит в кърпа.
В 6:00 ч. на следващата сутрин беше до горния ръб на буркана.
До 7 ч не настъпи никаква промяна и замесих маичното тесто. t 23°С
11:00 ч. t 23°С маичното беше удвоило обема и добавих всички съставки, измесване
Разпъване в 11:30 / 12:00 / 12:20 / 13:00 ч - 23°С
Втасване: При първия опит тестото втасва на стайна температура около 23 градуса 6 часа и при бенчреста остана жилаво и еластично. При втория опит направих втасването във фурната на 28-29 градуса, тестото втаса за 4 часа и беше отпуснато и лепкаво. Работеше се трудно.

17:00 ч. Тестото беше удвоило/утроило обема. Бенчрест 30 мин. и окончателно оформяне. На стайна температура, 23 градуса.
20:30 ч. Печене 45-50 мин. на 180°С - 170°С .
21:30 ч. END

общо 15 часа без времето за сладкия квас.
Изстина във формите.

Ето малко снимки от процеса.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
gospodinov

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от gospodinov »

Венче, ти си готова да си отвориш пекарна, ще радваш хората с вкусни хлебчета и великолепни козунаци.
Аз със сигурност бих бил твой клиент.
mama_li

Re: Хляб с квас - възраждане на една традиция.

Мнение от mama_li »

Венче, много полезна информация! Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Готварство”