Природосъобразно земеделие

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Миша »

Мисля, че земята трябва да си почине от нас, защото в природата всичко, което расте си остава на място и се включва в кръговрата
Земята също почива, вярно, но естествено почива под дебело юрганче, съставено от гниещи листа, есенното засяване на сидерати цели именно това
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Миша »

SashaP написа: Сеп 24, '18, 07:28 Срещали ли сте сминдуха като сидерат? Мога ли да заменя с него детелината. Семената, които пъръчах в агрооптеката не идват и затова пазарувам семена за покълване от хранителния магазин. Покълват перфектно и са много по-евтини.
използва се , виж таблицата най-долу
https://sites.google.com/a/artofsurviva ... zemledelie
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Deleted User 5366

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от Deleted User 5366 »

clock написа: Сеп 23, '18, 23:02 Днес докато се занимавах с градината, си мислих разни неща, разсъждавах си. Не знам дали са верни, но ще ги споделя с вас.
Нали казват - "Нека земята си почине!" , "Да оставим земята да се възстанови!" Ние, хората, колко годишна отпуска имаме? 20-30-40 дни? И това е за цяла година. През останалото време се трудим, независимо кой как, работим. Къде сме ние - къде е земята! Като сила говоря. И си мисля, че много наивно подценяваме земята. Там където не се намесваме ние тя няма нито един почивен ден! Не е казала - "Ох, днес ме мързи, не ми се работи, ще си почивам!" Между другото май само нас хората ни мързи. Животни, растения, земя, вода, слънце, небе, луна - никой от тях няма почивен ден. Та в този ред на мисли пак стигнах до извода, че човека се е взел за център на Вселената и съобразява всичко наоколо му с неговите измерения, с човешките. Пък тя Природата си има нейните, изначалните,вечните. Лично на мен ми е по- приятно да се вслушвам в правилата на земята.
Не случайно открай време та до днес земеделските стопани са оставяли и продължават да оставят "нива под угар". За една или повече години нивата се оставя на спокойствие без да се обработва. За същото време там пладнували овцете. Те и сега биха пладнували ако ги имаше, може би? Естествено наторената и отпочинала земя, сигурно се е отплащала подобаващо на стопаните си. Та така те са прилагали природосъобразно земеделие без да знаят, че е такова.
Пиша това в подкрепа на разсъжденията Ви за земята и нашето отношение към нея.
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от apis »

нина , а сега трябва ли да се изскубят стръковете от събрания зелен фасул ?
apis
Баш кафе майстор
Мнения: 2323
Регистриран на: Мар 1, '13, 23:41

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от apis »

В таблицата от Миша пише,че бялата комунига се ползва за сидерат през зимата,за всякаква почва.Но отнема азот.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от clock »

Ugod, благодаря ти!
Значи доматите са били насадени в чистак нова градинка. Явно е от голямо значение това. При Ивко по същият начин доматите са му като картинка в градина, която не е била ползвана дълго време. Отделно при теб предварителното подхранване на почвата с компост и сидератите. Плюс подхранването. Аз едва миналата зима, четейки из форума, си дадох сметка колко е важно всъщност подхранването. Ако искаш да получиш трябва да дадеш! И аз направих три подхранвания - един път с коприва, следващото беше с мая и захар и последното с шербет от птича тор. Това с рязането на доматите обаче никога няма да го направя. Не питай защо. Сигурно е интересно като експеримент и като гледам отрязаните стръкчета пак си казвам - домата е жилаво растение! Другото, което ми направи впечатление при теб е , че каза, че не поливаш доматите със студена вода, а само със затоплена. Същата мисъл ми се появи и на мен пролетта. От разсада до към някое време лятото поливах със слънчева вода от 10л туби. После обаче растенията пораснаха и нуждата от вода стана по - голяма и нямаше как - изкарах маркуча. Ти как затопляш водата? Пак на слънце като мен ли? А при големите вече растения? Калявам си доматите, никак не ги глезя, но все ми е на ума как баба ми викаше, когато исках да пия студена вода: "Ще те пресече, чедо! Не може така!" и докато успявам слушам още съвета на баба.
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от clock »

Нинка, моят компостер е абсолютно измислен. ММ все ще ми прави и все не остава време. И така си карам вече трети сезон. Но и миналата година имах готов компост и тази година също. Не е много, не все е нещо. Още повече, че хем ми спестява времето хем ми се отблагодарява образувайки ми нова лека почва. Трупам всичко на него - всякакви растителни отпадъци. Има си правила - един пласт зелено (растителност) един пласт кафяво (почва), но аз не ги спазвам. Не, че не искам, просто нямам начин. От време на време като поливам покрай него растенията пръскам с маркуча и купчината. Абсурдно ми е да го разравям с вилата. Зимата си седи така открит. Когато използвам компост за разсада го пресявам задължително. Сега като разпръсквах в лехите не се занимавах да го пресявам. Преди две седмици някъде го изгребах целият и прехвърлих готовата почва на друга купчина. Това остана от него

Изображение

В празният компостер сложих последните тиквички и краставици нарязани на дребни парчета, няколко кофи круши, оронените чепки на гроздето, което вече е заложено за червено и бяло вино и последно сложих оскубаният тагетис. Това е засега, но до края на сезона има още доста време и ще се трупа още. Стръковете на доматите ги горя, тях не ги слагам в компостера.
Не съм най - добрият пример и най - полезният съветник, но разравяйки от ония дни готовата почва си мислих - Ето още едно от вълшебствата на природата! Слагаш "отпадък", а тя го превръща в плодородие!
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от clock »

Станимир написа: Сеп 24, '18, 11:54
clock написа: Сеп 23, '18, 23:02 Днес докато се занимавах с градината, си мислих разни неща, разсъждавах си. Не знам дали са верни, но ще ги споделя с вас.
Нали казват - "Нека земята си почине!" , "Да оставим земята да се възстанови!" Ние, хората, колко годишна отпуска имаме? 20-30-40 дни? И това е за цяла година. През останалото време се трудим, независимо кой как, работим. Къде сме ние - къде е земята! Като сила говоря. И си мисля, че много наивно подценяваме земята. Там където не се намесваме ние тя няма нито един почивен ден! Не е казала - "Ох, днес ме мързи, не ми се работи, ще си почивам!" Между другото май само нас хората ни мързи. Животни, растения, земя, вода, слънце, небе, луна - никой от тях няма почивен ден. Та в този ред на мисли пак стигнах до извода, че човека се е взел за център на Вселената и съобразява всичко наоколо му с неговите измерения, с човешките. Пък тя Природата си има нейните, изначалните,вечните. Лично на мен ми е по- приятно да се вслушвам в правилата на земята.
Не случайно открай време та до днес земеделските стопани са оставяли и продължават да оставят "нива под угар". За една или повече години нивата се оставя на спокойствие без да се обработва. За същото време там пладнували овцете. Те и сега биха пладнували ако ги имаше, може би? Естествено наторената и отпочинала земя, сигурно се е отплащала подобаващо на стопаните си. Та така те са прилагали природосъобразно земеделие без да знаят, че е такова.
Пиша това в подкрепа на разсъжденията Ви за земята и нашето отношение към нея.
Станимир! Страшно ми хареса това! Миналите поколения са били много близо до земята и са разбирали гласът и. Водели са се по него и са се съобразявали с нуждите и. За жалост времената много се промениха, а и при 100 - 150 кв градина изборът ми не е особено голям.
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1412
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 139 пъти
Получил благодарност: 174 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от ugod »

clock написа: Сеп 24, '18, 23:25
Станимир написа: Сеп 24, '18, 11:54
clock написа: Сеп 23, '18, 23:02 Днес докато се занимавах с градината, си мислих разни неща, разсъждавах си. Не знам дали са верни, но ще ги споделя с вас.
Нали казват - "Нека земята си почине!" , "Да оставим земята да се възстанови!" Ние, хората, колко годишна отпуска имаме? 20-30-40 дни? И това е за цяла година. През останалото време се трудим, независимо кой как, работим. Къде сме ние - къде е земята! Като сила говоря. И си мисля, че много наивно подценяваме земята. Там където не се намесваме ние тя няма нито един почивен ден! Не е казала - "Ох, днес ме мързи, не ми се работи, ще си почивам!" Между другото май само нас хората ни мързи. Животни, растения, земя, вода, слънце, небе, луна - никой от тях няма почивен ден. Та в този ред на мисли пак стигнах до извода, че човека се е взел за център на Вселената и съобразява всичко наоколо му с неговите измерения, с човешките. Пък тя Природата си има нейните, изначалните,вечните. Лично на мен ми е по- приятно да се вслушвам в правилата на земята.
Не случайно открай време та до днес земеделските стопани са оставяли и продължават да оставят "нива под угар". За една или повече години нивата се оставя на спокойствие без да се обработва. За същото време там пладнували овцете. Те и сега биха пладнували ако ги имаше, може би? Естествено наторената и отпочинала земя, сигурно се е отплащала подобаващо на стопаните си. Та така те са прилагали природосъобразно земеделие без да знаят, че е такова.
Пиша това в подкрепа на разсъжденията Ви за земята и нашето отношение към нея.
Станимир! Страшно ми хареса това! Миналите поколения са били много близо до земята и са разбирали гласът и. Водели са се по него и са се съобразявали с нуждите и. За жалост времената много се промениха, а и при 100 - 150 кв градина изборът ми не е особено голям.
Относно компоста.От една година постоянно нарязвам всички отпадъци от зеленчуците и ги пръскам в градината.Единствено не слагам цитрусови ,защото те променят ph на почвата.Правят я кисела.Защо трябва да се събират тези отпадъци и постоянно да се гледа, какво сме сложили, и от време на време да ги обръщаме.Направата на компоста не е лесна работа.Тук искам само да вметна следният текст.
Правило за нареждане на боклука за компост:

Компостът е изграден от два вида боклук: зелен и кафяв.

Зеленият е богат на азот – той е влажен и гние бързо. Например: Обелките и загнилите зеленчуци и плодове, стайни и градински цветя, прясно окосена трева, изсъхнали цветя от вазата, утайки от кафе, пакетчета от чай.

Кафевият е богат на въглерод – той е по-сух и гние по-бавно, при него е особено важно да бъде надробяван. Например: суха трева и листа, слама, дървесни стърготини, вейки от клонки, хляб, макаронени изделия, картонени опаковки и хартия, черупки от яйца, плат, прежда.

Съотношението е 1:4 – азот към въглерод.

Ако азотосъдържащите са повече – компостът ще замирише и ще е твърде мокър. Ако въглеродосъдържащите са повече – компостът ще изсъхне, микороорганизмите ще умират и процесите в него ще спрат.

Компостът трябва да бъде разбъркван внимателно встрани, като с миксер, не нагоре и надолу веднъж седмично, за да влиза кислород и микроорганизмите, които зависят от него да са живи. Не е желателно да се използва и утайката от кафето.На места някой е написал глупав съвет, че утайката се ползвала, като тор.Това е грешно предложение. Утайката на кафето трябва да премине през процеса на микробиологичното разлагане.И едва тогава може да се ползва.За мен е много по- удобно да нарежа някакъв остатък да го хвърля в градината.Доказано е,че по време на компостираното , се губи една голяма част от него.Било в почвата или чрез изпаряване.За това е най добре отпадъците да отиват директно в градината, там , където са най нужни, там , където работят хилядите микроорганизми, които ги разлагат, до степен, която след това става възможна за използване от корените на растенията.Така на практика няма да се интересуваме, какво сме хвърлили, колко % от зелената маса или кафявата.Без да се налага да обръщаме нещо.Под въздействие на вятъра, слънцето водата и милионите труженици всичко си отива на мястото.Преди време бях привърженик на компостираното. Но в резултат на непрекъснатото ровене в Интернет, разбрах, колко погрешно е бил този начин.Но разбира се това е мое лично мнение, всеки сам си решава какво и как да постъпва.Относно поливането на растенията, дали да е с топла или не.Зависи от времето.Ако времето е хладно, студената вода не е проблем. Но ако е горещо и се полива със студена вода,може да се достигне до стрес на растенията и те да станат податливи на болести.Примерно било е слънчево, в един момент се заоблачава става хладно и започва да вали . Тук природата сама се е погрижила. Просто вали но не при жарко слънце.Ако беше така, най-малкото растенията биха прегорели от капките, които на слънцето стават,като малки лупички.Относно сидератите. Всяко растение, засято в почвата , стига да не е многогодишно става .И в момента, преди да цъфне се покосява, ниско до земята , с цел да се използва неговата зелена маса за зелен тор. Корените на сидератите никога не трябва да се вадят. Те си оставят там,където постепенно изгниват, създавайки миниатюрни отворчета в почвата, създавайки условия за достъп на въздух, вода , почвата става порьозна, червите използват тези каналчета за своя жизнен цикъл.Много хора сигурно са си задавали въпроса.Защо почвата става толкова твърда въпреки, че е копана, пречистена и т.н.т.Това е така защото е нарушена нейната структура. Микроорганизмите в нея може би едва оцеляват.В самата подредба на почвата в слоя около 15 см живеят различни представители в горния среден и долен слой . Защото едните живеят при аеробни условия, другите при анаеробни.Когато ние копаем, ние объркваме слоевете, като организмите приспособени да се намират горе се забиват на дълбоко, както и обратното. Другото важно условие е да не я копаем, а просто само да разрохкваме някъде към 4- 5 см с цел да не разваляме подредбата на почвата.Всичко, което е расло , останало и загинало да си остане така.И да създаваме условия за да се образува хумусен слой.Който е двигател на живота за самата почва и микроорганизмите в нея.А този слой става, чрез зеленото наторяване, внасяне на оборки тор , както и компост.Защото ако се внася само минерални торове, нещата не отиват на добър край.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10088
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 353 пъти
Получил благодарност: 920 пъти

Re: Природосъобразно земеделие

Мнение от МГХ »

При мен понеже всичко наоколо е диво и може да се каже, че дивото навлиза в градината отвсякъде. От двете страни има високи зидове, но това не е пречка за него. Вече писах,че в единият ъгъл имам купчина, където трупам кухненски отпадъци и дребни градински . Тревата от коша на косачката и от плевенето отива обратно в лехите и около цветята. Обаче проблемът са едрите / треви, клони, бодливи разни и т.н./. Тях нямам време да ги наситнявам. Трупам ги в долния двор, но се получават огромни камари за един сезон. Преди ги горях. Обаче е трудно и се страхувам да не запаля нещо, че ще изгори всичко наоколо. Чудя се какво да ги правя. А са сериозен ресурс за връщане обратно в почвата. Идеи?
Публикувай отговор

Обратно към “Плодове и зеленчуци”