Ядоса ме това, че ......

За разговори, други теми или просто да побъбрим...
Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

точно :daaa:
въпросът е докъде са достигнали в еволюцията
до ишиасен синдром :evil: ма не си признават :mrgreen:
пусто, че време селско и работно, и че ръката ме боли и е трудно писането , иначе обичам филосфстването на тема емоционален мазохизъм :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Емоционален мазохизъм -хм ,интересно.Не е ли това да си вечната жертва - на немците,на турското робство,на ЕС,на политиците,на работодателите ,на американците,на световната конспирация,да се самооправдаваш и да търсиш единствено в тях вината? Тя половината тема е емоционален мазохизъм.

То няма угодия - немците са мазохисти,щото ги е срам от нацизма и си го признават, напомнят и се самокритикуват,а турците изроди ,щото не си признават арменския геноцид


Ще взема да прочета Записките през зимата ,ама оригинала :nod: ,сега отивам да плевя ,че от кемтрейлсите на американците плевелите ми растат като луди :D
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3886
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от scleri »

Breda написа: Сеп 23, '18, 14:08
То няма угодия - немците са мазохисти,щото ги е срам от нацизма и си го признават, напомнят и се самокритикуват,а турците изроди ,щото не си признават арменския геноцид
Времето лекува всичко, включително и срама. Това за немците важи от моето поколение и по-старите. На младите немци въобще не им пука, и дори за ужас на тези които помнят войната като че започват да симпатизират на националистите. Особено сега покрай проблемите които имат с мигрантите.
Поради същата причина и турците не срамуват от арменския геноцид. Просто от тогава до сега са се сменили няколко поколения.

Не знам дали заради чувството за вина, или поради някаква друга причина / немците казват че е от санитарни съобръжения / но една от първите задачи на немското правителство след войната е да разчисти концлагерите. Наистина в Дахау не съм ходил. Не знам как е там, но съм ходил в Бухенвалд. Ходил съм и в Освиенцим. В Освиенцим още като прекрачиш портала и ти идва да се врътнеш и да си тръгнеш. Имаш чувството че дори усещаш миризмата на пушека от пещите. В Бухенвалд / Германия / са запазили само сградата на лагерната управа, и пещите. Всичко останало е гладко асфалтиран площад където с боя са очертани контурите на бараките. Не съм пристрастен. Мемориала който са изградили на мястото на масовите гробове е много въздействащ, но онова чувство което поражда Освиенцим не може да се почувства в Бухенвалд. Та толкоз за германците и тяхното чувство за вина.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Емоционален мазохизъм -хм ,интересно.Не е ли това да си вечната жертва - на немците,на турското робство,на ЕС,на политиците,на работодателите ,на американците,на световната конспирация,да се самооправдаваш и да търсиш единствено в тях вината? Тя половината тема е емоционален мазохизъм.
Не, според психиатрите емоциалният мазохизъм е да изпитваш удоволствие от това да бъдеш жертва, например да се изкараш жертва на сгрешения ген на произхода ти, или по-точно сгрешения чип на народеца ти, който никак, ма никак не ще да разбере, че политици, работодатели и всякакви благородия страдат от участта да са родени от народ с грешно програмиран код :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Миша написа: Сеп 23, '18, 16:54
Емоционален мазохизъм -хм ,интересно.Не е ли това да си вечната жертва - на немците,на турското робство,на ЕС,на политиците,на работодателите ,на американците,на световната конспирация,да се самооправдаваш и да търсиш единствено в тях вината? Тя половината тема е емоционален мазохизъм.
Не, според психиатрите емоциалният мазохизъм е да изпитваш удоволствие от това да бъдеш жертва, например да се изкараш жертва на сгрешения ген на произхода ти, или по-точно сгрешения чип на народеца ти, който никак, ма никак не ще да разбере, че политици, работодатели и всякакви благородия страдат от участта да са родени от народ с грешно програмиран код :mrgreen:
Е,то ясно де,щом е мазохизъм,изпитваш удоволствие .А го изпитваш,защото се оправдаваш по този начин и се кефиш,щото не се налага да вземаш инициатива за собствения си живот,политиците се жертва на лошия човешки материал,а народът на тях и целия свят ,дето го е нарочил и керванът си вървиии
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

scleri написа: Сеп 23, '18, 15:35
Breda написа: Сеп 23, '18, 14:08
То няма угодия - немците са мазохисти,щото ги е срам от нацизма и си го признават, напомнят и се самокритикуват,а турците изроди ,щото не си признават арменския геноцид
Времето лекува всичко, включително и срама. Това за немците важи от моето поколение и по-старите. На младите немци въобще не им пука, и дори за ужас на тези които помнят войната като че започват да симпатизират на националистите. Особено сега покрай проблемите които имат с мигрантите.
Поради същата причина и турците не срамуват от арменския геноцид. Просто от тогава до сега са се сменили няколко поколения.

Не знам дали заради чувството за вина, или поради някаква друга причина / немците казват че е от санитарни съобръжения / но една от първите задачи на немското правителство след войната е да разчисти концлагерите. Наистина в Дахау не съм ходил. Не знам как е там, но съм ходил в Бухенвалд. Ходил съм и в Освиенцим. В Освиенцим още като прекрачиш портала и ти идва да се врътнеш и да си тръгнеш. Имаш чувството че дори усещаш миризмата на пушека от пещите. В Бухенвалд / Германия / са запазили само сградата на лагерната управа, и пещите. Всичко останало е гладко асфалтиран площад където с боя са очертани контурите на бараките. Не съм пристрастен. Мемориала който са изградили на мястото на масовите гробове е много въздействащ, но онова чувство което поражда Освиенцим не може да се почувства в Бухенвалд. Та толкоз за германците и тяхното чувство за вина.
Склери,ти познаваш ли млади немци? Общувал ли си продължително с тях?
Щото имам племенници ,на 16,20,22 г,верно с българо-италианска кръв,но родени и израсли в Германия и се приемат повече за германци,за тези години познавам приятелите им,съучениците им,гаджетата им.Отделно синът ми живее там и приятелката му е германка,повечето им приятели също.Та имам преки и дългогодишни впечатления,мога да поспоря с теб,но няма,защото емоционалният мазохизъм включва и влизането в безсмислени спорове :lol:

ПС Когато говорим за даден народ било то БГ или не, имаме впредвид представителна извадка, а не себе си или отделни
индивиди,нали?

И за протокола - прочетох предисловието на Записките -ми те май са само за прослава на шепа хора :hmmm:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

ПС Когато говорим за даден народ било то БГ или не, имаме впредвид представителна извадка, а не себе си или отделни
индивиди,нали?
Не, напротив, винаги трябва да кажем ние къде сме в картинката, както и къде поставяме събеседниците си, например хората от този форум също са представителна извадка, та попадат ли те в категорията " не сме народ" , и аз лично :mrgreen: питам си ей така, да знам къде да застана, не друго :angel2: при "не народ" или.... пак там :mrgreen: , с двата крака в кюпа :eeeh:


Току що прочетох една интересна статистика , германците трябвало да определят 3 личности, с които са особено горди, в областта на политиката, бизнеса, науката, спорта и културата според важността им в миналото и настоящето. Интересни отговори :shock: , доста ме карат да се замислям накъде върви светът, според анкетираните на първо място е Меркел , после Хелмут Кол, следва Вили Бранд, само 2 % от анкетираните смятат Айнщайн и Гьоте достойни за гордост (къде е емотката де се плеска по челото ?)

оставам без думи :slips: :slips: :slips:

https://translate.google.com/translate? ... rev=search
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13537
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 169 пъти
Получил благодарност: 263 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от kim »

Като чуя агенция за социални и маркетингови проучвания, рейтинги и одобрения в %,
ми идва на ума за една тв игра - Попитахме сто човека...
Обикновено ръст или спад на одобрение се появяват около някакво предстоящо важно събитие,
а процентите клонят към... "на където духа вятъра", понякога има и изненади, разбира се :dovolen:
Да не си мислим, че е патент на БГ.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Breda »

Миша.не съм написала аз стихотворението,а Славейков,нали се дават примери за съвременници,щото ако не си свидетел,не можело да знаеш какво е било
Ама ти верно ли търсиш зорлем някви статии за германците,за да видим колко са ограничени :shock:
Сега да не търсиш за англичаните,че са пияници, французите -сухари :lol:
Ааа и бомбите над Хирошима и Нагазаки пропускаш и тъпите американци :lol:
Като не можем да се защитим с наши достойнства,да изкараме кирливите ризи на другите,барем изпъкнем
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17036
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Ядоса ме това, че ......

Мнение от Миша »

Да не си мислим, че е патент на БГ.
Нали :P

Между другото онова с германците беше точно леко намигване относно представителните извадки :dovolen:

А иначе боли ме, страшно ме боли заради това унижение, на което е подложен народа ни , хулен, грабен, мачкан, и се питам как един млад човек, комуто ежеминутно натякват какво лошо наследство е получил, като ген, като манталитет, като възпитание, как този млад човек ще има воля да промени нещо и да отстоява правото си на достоен живот :snif:
Помните ли как англичаните свалиха знамената пред един Българин, та същата кръв тече и у нас
През 1936 г. Вазов е поканен от Дойранските си противници - англичаните, да присъства на техния конгрес. На гара "Виктория" в Лондон българинът е посрещнат от кмета на град. Настанен е в замъка на лорд Харболи, където е отсядал Наполеон. Когато минавал с влака, вижда построен почетен легион със знамена. Тогава генерал Хамилтън, който го придружава, извиква: "За почест, мирно!" На парада участват 3000 военни и 200 бойни знамена. Когато се явява делегацията с българина, лорд Милн се провиква: "Свалете знамената! Минава ген. Вазов - победителят от Дойран!"
Така се възпитава човек, с такива примери трябва да растат децата, да се възпитават в гордост и в уважение към гордите и достойните.
Като равен с равни.

Когато лишиш един човек от достойнство, тогава можеш да правиш с него каквото поискаш.


Такива ми ти работи ми минават през главата, май прекалявам с четенето на класиците :mrgreen:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Разни и разнообразни теми”