Ремонт или реставрация на мебели

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
maiakt
Виенско кафе
Мнения: 489
Регистриран на: Яну 21, '15, 16:50
Местоположение: гр.София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от maiakt »

venetka70 написа: Сеп 17, '18, 12:27 Благодаря Мия за разясненията. :tzeluvka: :tzvetentze:
Провокирате ме и аз да пробвам тебеширена боя след няколко месеца, като дойде ред за обновяване на старите мебели във вилата.
Разрових се из интернет и прочетох за тебеширени бои на Ани Слоун, но не открих от къде мога да ги купя.
Някой виждал ли е такива??
Понеже и аз четох и се интересувах, май това е онлайн магазина :
https://www.vintageroombg.com/
Иначе четох,че много успешни опити има и при направата на такава боя - латекс ( какъвто имаш или искаш като цвят с добавка гипс ). Ако някой се интересува от пропорциите- мога да напиша довечера.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Shami »

Във връзка с нескончаемите ремонти при мен и вътре и вън,когато ми остане време се ровя непрекъснато из нета за различен поглед,нещо различно,на мен да ми допадне ,да намеря своето и себе си и чак сега загледах руската програма Идеальный ремонт.Едва няколко предавания изгледах,а съм изумена :shock: :potekoha: Толкова неща ми харесаха,например камината на Нагиев направо ми стана мечта.
Как досега не съм попаднала на това предаване :hmmm:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 565 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Shami »

О,завесите от лен също ми харесаха.Разбира се,не всичко ми допада,но какви мебели,какви предложения виждам,ами масичката с подвижното топче дето рисува в пясъка или каквото е там :potekoha: ,завесите на Натальи Седых,колко може да се заимства от там.Ех ,пусто съм с две леви ръце,гола вода съм в рубриката направи си сам,такива неща показвате,а аз само мечтая.
Отивам пак да гледам,че нямам време,но толкова се впечатлих и исках веднага да споделя ,ех момичета,еех :angel2:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Момичета, имам едно питане.
Старо дърво с красив естествен рисунък. С времето жилките на дървото са изпъкнали над сърцевината и цялото красиво и автентично излъчване идва от тях. За жалост върху тази стара дървесина е положен лак за дърво. Представяте си го, нали? Напукан, поолющен, извехтял, не позволяващ на дървото да покаже истинската си красота.
Имали ли някакъв препарат, някаква технология, някакъв чалъм, трик или магия, които да премахнат лака без да се налага шкурене, жулене и търкане, при които действия би се загубил красивият релеф на старата дървесина?
Представям си нещо подобно - намазвам с четката магията върху лака. Изчаквам една цигара време, старият лак шупва , взимам гъбката , изтърквам и воала! - дървото е чисто и релефът запазен.
Дали има нещо подобно? :hmmm: Или пък друг някакъв начин?
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от mj77 »

Ремувал или Дунав?
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от greeneyed »

Аз съм ползвала Терминатор- когато е много плътно нанесена старата боя, иска неколкократно нанасяне. Не е вълшебно, но помага. :daaa:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Mj77 :tzvetentze: ! Грийни :tzvetentze: !
Благодаря ви много за предложенията! Ще ги потърся в търговската мрежа, ще прочета какво пише на тях, ако има и отзиви и тях и ще се спра на някой от препаратите. Важното е, че съществуват на пазара подобни средства и дори има избор от тях.
Благодаря ви отново от цялото си сърце! :tzvetentze:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от scleri »

За лак не знам дали ще помогне. Дано. Свалял съм блажна боя с пистолет за горещ въздух. Боята се надига и става като юфка. След това с една шпакла се сваля без проблем. На теория би следвало гарантирано да свърши работа ако и лака е на алкидна основа като блажната боя.
Leila123
Кана кафе
Мнения: 516
Регистриран на: Май 19, '18, 22:33
Местоположение: София

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от Leila123 »

Clock, какво стана? Свали ли лака?
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Ремонт или реставрация на мебели

Мнение от clock »

Лейли, нищо не съм пипала. Все още имам много работа по градината, дните намаляха, стъмва се бързо и време не остава.
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”