Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Ивко, не виждам Лабрадора в плановете ти :hmmm:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Не виждаш го,защото забравих,че го имам... :ufff: Ще го сея задължително,да видя тоя Лабрадор колко е "ранен"...Много исках да го имам..Благодаря ти пак...
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Ивко, за ранни домати си трябва оранжерия.Аз тази година засях за проба няколко семки още декември/миналата/.Да ти кажа ли кога ядох домати... :hihihi: Имам условия, инкубатори, лампи и др. но при нас и климата е подходящ.По-топло е.
А и другото което съм разбрал, в оранжерията само хибириди.
Вкусните домати по -късно и отвън.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Аз нямам оранжерия,откъсна ли домат около втори юни,засят на първи февруари,за мене е ранен сорт..Четирима колеги са казали за Лабрадора кога е засят,и после кога е откъснато първото доматче,и всичките са от 132-137 дни..Ще видя при мене за колко време ще стане...Харесва ми,че е компактен и като ви гледам снимките,как се е отрупал с плодове ми се иска и аз да го имам..Нали барабар Петко с мъжете... :lol:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Лабрадор изобщо не е кисел, нито е с дебела кожа. Много добър за ранен. Но това се получава при мене и това е моят вкус. Единствената забележка към сорта е, че по подразбиране страда от алтернария. Чудя се дали да го пробвам навън под туби/шишета от 10-11 л минерална вода. Вътре в оранжерията ще мисля още.
Ивко, защо Каспийския ще сееш последен? От колтуци за късни става. Много добре ми върви Дар и Меделина - и навън, и вътре. Отказвам се от Паулина. Ръгби... ще има малко, както и пробно Амати. Иска ми се още хибриди вътре. Като има по 2-3 корена от различни сортове, е по-добре. Полярник ще опитам вътре, нищо, че бил ципест. А, Рапунцел ще има.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

[quote=alys post_id=837829 time=1537090093 user_id=4608]
Лабрадор изобщо не е кисел, нито е с дебела кожа.

Това може само да ме радва..А Каспийския ще го сея последен,защото все някой трябва да е последен.. :lol: Септемврийските му домати са ненормално вкусни,или си въобразявам,защото другите си отиват и остана само той и Полярник... :hmmm: ,та затова ми се ще да е по-късничък,да хвана септември..И по другите сортове има доматки,но като че ли станаха по-твъди и кожести,вчера изхвърлих един леген,защото жената не поиска да прави нищо от тях,а за ютеница ставаха... :lol: И краставичките си отиват...Ма аз нали ви казах,че това са проби,само на вода са от началото на юли..Няма мляко с йод,няма тор,няма мулч,няма привързване,няма колтучене,за да видя кой ще издържи най-дълго.. :hihihi: ...И те така..
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Аааа,имам пет засадени колтука и са готови да зазреят,даже от едно Ръгби вече късах...Другите съм ги садил след употреба на бира ;) и съм забравил да си запиша какви са,но имам едно Доброгледче със сигурност..За сега нямат болести,а не са пръскани с нищо...Дано да ме радват до средата на октомври... :stiskam:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Изображение


Не мога да не споделя тази снимка с вас - моста на Марица в Одрин.

Ивко, снощи като се прибрах, видях, че имам съобщение от Еконт.Утре ще отида да си ги взема.
Близо да хотела имаше оранжерия в един двор и аз естествено отидох да видя какво се зеленее там.Имаше домати от рода на нашето Ръгби, но отглеждани безколово.Направо си беше джунгла.Не знам как ги берат.Но нямаха нито едно жълто листо и си бяха доста свежи.
По заведенията и на пазара доматите им са отврат.Моите зелени са с много по-добър вкус.Аз зимата не купувам домати, но турските, които съм виждала в Кауфланд са имали поне вид.Явно всичко по-читаво отива за износ.
Търсих магазин за семена и препарати, но не намерих.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ех Мацко,отишла си да почиваш,а гледаш на хората в оранжерийте..Това си е професионално изкривяване.. :lol:
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 659
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

ivko69 написа: Сеп 16, '18, 14:48 Ех Мацко,отишла си да почиваш,а гледаш на хората в оранжерийте..Това си е професионално изкривяване.. :lol:
Абсолютно си прав. :lol: Вече съвсем се изчанчих.
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”