Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Титриф

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Титриф »

"Абе не съм и аз цвеке за мирисанье,ма те,старая се "
Ивко, благодаря за личното съобщение, ама глей се не издъниш. Първо обеща, че съм с приоритет. След това ти го напомних. После рече октомври ще приемаш заявки.
Сега си опразнил сергията на пОлвина. Ми то къ е тръгнАло ...
По десет семки от твоя избор са ми достатъчни. Пази ги-ида! :D
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Ееей,появи се най-после.... :daaa: Тия твойте семена ще вземат да покълнат вече... :lol: Запазил съм ти разбира се..
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Благодарности Ивко и от мен - всичко е перфектно опаковано и описано, след няколко месеца ги зачесваме...
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

А на който му теябват семена Лабрадор - аз съм човека.
Пламен
Кафе с мляко
Мнения: 202
Регистриран на: Юни 16, '17, 22:16

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Пламен »

Дон Домат написа: Сеп 11, '18, 12:38
Пламен написа: Сеп 9, '18, 09:29 При мен се оказа, че по много от корените на доматите имам нематоди. Насях бял синап, зарових и тагетис листа и семена, не знам дали ще покълне. Какви други мерки мога да предприема. Дали ще се наложи да пропусна доматите на това място за една година? Мога ли да ги заменя с пипер, боб и краставици?
Не знам дали са същите, но при мен в оранжерията по корените на доматите имах телени червеи.Ама много.Тази година след като засях и полях, разпръснах около корените Белем в кръг.После като ги вадех, нямаше нищо.




Мисля, че е друго. Моите не се виждат с просто око. Само корените са удебелени, някъде с топчета колкото лешник. Не на всички е така, но явно трябва да се вземат мерки.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Аз нямаше да си избирам нови сортове домати...... ама, не издържах.....
Някой пробвал ли е Аватар f1? Уж от профи семена. :hmmm:
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Дон Домат написа: Сеп 15, '18, 20:13 Аз нямаше да си избирам нови сортове домати...... ама, не издържах.....
:D Това все едно аз съм го писала.
Дон Домат
Кана кафе
Мнения: 612
Регистриран на: Фев 14, '17, 18:30
Местоположение: Свиленград
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Дон Домат »

Май всички сме така тука. :lol:
Аз тази година реших, че ще удължавам оранжерията и ще я разделя, за домати и краставици отделно.Така ще ми се отвори място за още един ред домати, около 10-12 корена.И сега се чудя кои да са.Преди две години пробвах Амати, харесаха ми, мисля да бучна два корена.Други?Попадна ми този сорт Аватар F1, ако някой го знае, да казва дали става.
Иначе другите сортове ще са Оптима, Биг-Бийф, Афен, Панекра и маалко Ръгби.
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

На какво съм се спрял ли?... :hmmm: Ще ти кажа...От така наречените "ранни" няма да садя нищо,защото като гледам колегите кога ги сеят и после кога откъсват първото доматче,и сметна дните,всичките отиват към сто и тридесетия ден...И като чета,че всички "ранни" са киселки,с дебела кожа...Аз мисля да почна с вкусни домати,та ако ще да почна да бера един месец по-късно..За ранни,на 01.02 ще сложа Либийския и Бредиуайн,като ще ги оставя на 4-5 стъбла и след втора китка ще ги прекърша,после на 01.03 ще сея Руми Варна,а в края на март-Каспийски розов...Само се чудя за късни да си вкореня колтуци ли,от вече порасналите растения,или някъде към средата на май да си засея семенца от Меча лапа,защото и този сорт ми харесва...И въпреки,че градинката ми е малка,пак ще оставя място за няколко проби с по два корена...Това са ми сегашните намерения,ама пред нас има цяла зима,знам ли какво ще ми прещрака...
За сортовете които си споменал,аз не знам нищо,защото на мен ми викат Ивко директното-само директни сортове... :lol:
ivko69
Кафе машина
Мнения: 4825
Регистриран на: Дек 28, '17, 20:20
Местоположение: Паволче.Враца...
Дал благодарност: 41 пъти
Получил благодарност: 567 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ivko69 »

Единствения хибрид,който може да ме накара да се замисля е Хъни муун... :hmmm:
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”