Хемерокалис Hemerocallis

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Breda »

Мария Николова написа: Сеп 11, '18, 14:21 Бреда, благодаря ти, че потвърди. :ieeee:
ВадИ рози и слагай хемета. :sgiggle:
Дам, усетих аз,че това твоето с тия кОнкурси и подаръци на хемета и ириси си е направо агресивна завоевателна политика спрямо нашите градини :lol: :tzvetentze:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от bibi »

Мерко,днес получих подаръците. :tzeluvka: Пак ще въртя колелото до село.И стига вече,че място нямааам. :liubov:
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от bibi »

Мерко,много ама много благодаря!Иди на лични.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от pepelqshka71 »

Мериии :liubov: :gush: :tzeluvka: :sheart: :skiss: :slove:
Получени и обгрижени, сега сядам да ги опиша на компютъра с картинки, имена и кодове.
Обичам те Щедро Сърце и ти благодаря за радостта, която ми донесе.
:ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh: Наред с всички красоти си имам "моето" жълто и още по хубаво жълтооо :ieeemyzh: :ieeemyzh: :ieeemyzh:
А опаковането е :potekoha: :potekoha: :potekoha: . Всяко едно прилежно завито и надписано. Мери :sbow: :sbow: :sbow: :sbow: :sbow:
И виртуално, но напълно заслужено сладоледче за теб :tzeluvka:
Изображение

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2242 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

Момичета, благодаря ви за потвърждението! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
меркините стават гевкини
Е, как мога да те пропусна след твоето култово име цвете 100 цвята на хемерокалисите. :hihihi: :hihihi: :hihihi:

Билянче, поне дъжд няма да те вали, като въртиш педалите до село. :srofl:
Има и нещо, което не е хеме. Мъничко, колкото палец. :lol: Комплектовано с каквото е нужно. :lol: На ЛС ще ти кажа всичко без бой. :hihihi:
Вили, с това сладоледено пиршество напълни ми душата с радост и... потекоха. :potekoha: :potekoha: :potekoha:
Ставам да си напълня чашата ice cream time!!!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1835 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Тутти »

И тук да потвърдя, получих изненадващите хемета. Мерко, каквото и да кажа, все ще е недостатъчно. Само мога да те уверя, че щафетата продължава, след някоя и друга година по твоя пример ще радвам съседи и приятели. И сега е така, макар и с други китки, голяма радост е да даваш.
А ти си едно голямо обичливо щедро и неуморно сърце. Като си представя само колко хора си зарадвала.....е, не мога дори да си представя....
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2242 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

Тутти Фрути, кажи на ТМ, че това цвете и от ирисите е по-хубаво, защото цъфти със 100 цвята! :lol:
Завиждам им, че ще цъфтят на такова място, където се вижда цялото небе, слънцето се задържа най-дълго на залез и не ще да залезе!
Те няма да искат да увяхват със свършека на деня и, знам ли, може по два дни да траят. :?:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5593
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1835 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Тутти »

Кратък доклад. :lol:
Проучих в нета кои са тези нечувани хемерокалиси от пратката ти, Мерко. Не съм от най-знаещите, признавам си. После измислих как да ги наредя в градината. Направих една лехичка-дъгичка, за което отхапах от зелената тревичка. Това става за улеснение при косене, по-малко трева е по-малко за косене. :hihihi: Стана много сладурско, мисля, че ги съчетах много добре по цвят. Напролет ще се види. Пак благодаря, ще показвам снимки.
О, забравих да кажа, че ММ каза, че за първи път чува "хемерокалис". И тогава обясних, че има 100 цвята. Gevkati :tzeluvka: Стана му полуясно, ще чакам да цъфнат за показване.Не че е запомнил вече съществуващите в градината, но като е ходил до Еконт, ще е заинтригуван със сигурност. Има и той принос, значи.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2242 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

Тутти Фрути, важното е, че ще има полза за косача на тревата! :swink: :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2242 пъти

Re: Хемерокалис Hemerocallis

Мнение от Мария Николова »

Бия барабана, че хемерокалисовата полянка вече отново е засадена и обилно полята. Само тези, които бяха награи от конкурса бяха засадени на местата си. Вече са размели перчеми, а "пресните" едва стърчат над земята остригани 0 номер. :srofl:
То бяха проверки в ХН и бележките на оставените за разсаждане ветрила, то беше чудо. :lol:
Имаше даже и заровени ветрила и след 3 секунди пак изровени. :sgiggle: Много се чудех какво ме е накарало да оставя само двечки ветрила за мен. :sdull: И доста са постояли, значи са от туфите, чиито ветрила разпратих и вече ги засадихте. Няма от къде да взема още едничко ветрило. Две - две. Това ще е. :ufff: И ги зарових. Продължавам към следващото място, където ме чакат с бележката си 4 ветрила и... и едно чуждо, пето. Доста постояло. :swink: Търкулнало се в опит да ме заблуди. :srofl: Вече са трички. :ieeee: :ieeee:
Каквито празни места имаше, дойдоха хемета от места, където нещо ги притесняваше. Един малчо, подарък от Murof, излезе от полянката, защото 3 години с 3 милиметра не помръдна. :hihihi: Отиде при малките от поръчката.
Ходих да погледна от прозореца. Хубаво! :dovolen: :dovolen: :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градински цветя и растения”