За времето, което децата ни не познават

Публикувай отговор
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от DOBI »

Наистина е хубаво някой да го снима!И аз го помня и изобщо не очаквах,че все още е там!
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Satori »

Там е, там е. И не се е променил много. Не и колкото очакваме.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от calico »

Titi написа:calico, ти направо ни разби със спомени за времето, което не децата ни, ами и аз не познавам. Много ми харесаха спомените ти, ама много.
Тити, няма как да помниш такива неща, ти си на годините на децата ми :D
Помня и смесените магазини, ама т.н. дюкяни. Дървен под намазан с черно масло, винаги миришеше малко особено, но не неприятно. Вътре продаваха всичко. Олиото беше наливно, също и газ за газените лампи, и пирони. А сладкарницата имаше малеби в тави. Даваха ми 2 лв (това преди деноминацията през 1960г, значи 20 ст сега) и стигаха за почерпка на двама даже. Това с парите ми напомни че лятно време доматите стигаха цена до 5ст/кг при това на старите пари, май е 0,5 ст сегашни. Дините пък до 10ст/кг. Затова като загубих 5 лв от новите само дни след деноминацията у дома просто беше драма. 5 лв значеше 50 стари лева а това е стигало за храна за цяла седмица лятно време.
Но някак си след 1962-65 г нещата много бързо взеха да добиват доста по-цивилизован вид и бита доста се подобри, и през 70-те години вече беше много различно. Но май още се ходеше на градска баня масово. :D :D :D
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
maili
Кафевар/ка/
Мнения: 988
Регистриран на: Дек 13, '09, 13:03

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от maili »

Аз пък съм била много малка,но си спомням,че се събирахме много деца ,мноого и играехме на ластик,въже,топка имашее една игра, която се делехме на две групи и обикаляхме улиците.Сега го няма това нещо .А вечери до нас има две липи и имаше едно дърво поставено за пейка и няколко големи камъка там се събираха младежите свиреха на китара и пееха.Сега е много пусто из улиците
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Satori »

Не, вчера за пореден път даваха "Опасен чар" и пак не можах да се отлепя от телевизора. Все си мислех, че няма лаф, който да съм забравила от тоя филма, ама не е така :lol:

Диалог началникът на капитана задава въпрос на подчинения си:

- Вие вярвате ли във възкресението?
- Умерено... Колкото всеки марксист.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от lila »

Голем Бел Нико написа:
-- Сироп в стъклени чаши от будките по главната улица в Бургас
--Николай
И духовия оркестър в "Охлюва" в морската градина :D
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от bouquet »

Ама духовия оркестър си го има и Охлюва, но все го драскат с графити и вечно го боядисват :lol:
Търся добри хора
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Titi »

Я да побутна тази темичка напред, че ми е много интересно като прочета нещо ново-забравено старо. Хайде, помислете, изчерпахме ли всичко, което се правеше по времето, непознато за децата ни :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
toni
Кафевар/ка/
Мнения: 900
Регистриран на: Ное 29, '09, 21:45
Местоположение: София

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от toni »

Лятно време играехме на стражари и апаши в гората до Кошарите до полунощ. Родителите ни не се страхуваха от това. Ние също :D
Катерехме се по дърветата като маймуни, пълнехме си джобовете с джанки, после си ги деляхме и изяждахме килограми неизмити плодове с мръсни от игри ръце (без да казваме на наште). Изобщо не помня да сме боледували.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31884
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1233 пъти
Получил благодарност: 3120 пъти

Re: За времето, което децата ни не познават

Мнение от Мария Николова »

Обещавахме да не излиза от къщи навън какво си говорят възрастните, защото ще ни интернират и няма да видим другарчетата си, ако проговорим. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “За децата, духа и свободата”