Да поприказваме за доматите - 2018

Модератор: Миша

Заключено
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1457
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ugod »

Здравейте.От няколко дена чета коментарите, за да вляза в час с темите, които сте засегнали.Тъй, като живея в Бирмингам Великобритания, незнайно защо получих някакъв щит, които не ми дава достъп до сайта.По някога го свалят късно вечер но през деня отново щита си действа.Понеже сега съм с България имам възможност безпроблемно да влизам с сайта. Както и да е.В сегашния забързан свят , нещата не са същите, както бяха преди години.Всяко нещо си има цена но както се казва , няма безплатен обяд.Да не забравяме ,че елементарно отглеждане на зеленчуци, които са отглеждани почти безпроблемно преди години у нас сега са почти мисия с повишена трудност.По този повод , реших да споделя мои мисли,които искам да споделя с вас.Аз съм на 64 г,като се казва трудно е да изправиш изкривено дърво.Какво имам в предвид?Там за където е тръгнал света, имам предвид начина на обработка на земята, трябва да бъде променен.И вече се забелязват наченки за това.Крайно време е земята да бъде обгрижвана, но не по този вандалски начин на нейното използване.Виждайки това, хората започнаха да гледат по друг начин.Да не забравяме,че Земята е жив организъм, за да бъде плодородна,трябва да се грижим за нея природно съобразно .Един такъв начин е по-малко използване на химикали, синтетични торове безконтролното използване на пестициди, хербициди, инсектициди и мн.други.За да имаме здрави култури, трябва да променим нашият манталитет.Много се радвам,че доста членове от форума, започват да говорят и обръщат внимание на биологичното земеделие.Разбира се не може да кажем,че е 100% .Защото последиците от тази химизация е нанесла големи щети на на флората и фауната.И нещата няма да станат с магическа пръчка.За това ще мине време, когато няма да мислим за тези болести, които нападат нашите растения.Или поне няма да са толкова опустошаващи.И така от къде да започнем?Много често се питаме.За да възстановим почвеното плодородие, трябва да върнем живот в почвата.Искам да обърнем внимание на този въпрос.Но не знам дали тук е мястото или не?
Аватар
mimilisa
Кафе с мляко
Мнения: 256
Регистриран на: Юни 26, '15, 17:55
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от mimilisa »

Ти въобще не си в час!
libra
Наркоман
Мнения: 11646
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 98 пъти
Получил благодарност: 67 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от libra »

Ugod,предлагам ти да отвориш нова тема ,не намерих подходяща в секция зеленчуци.Макар ,че темата би се отнасяла за цялата градина.
Мен ме интересува тази тема ,с конкретни мерки ,което да доведе до практически полезни резултати.
Deleted User 4608

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Deleted User 4608 »

Пишете си тук, това е най-интересната тема. :)
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от clock »

Ugod, мен живо ме вълнува темата как да се грижим за Земята и с удоволствие ще чета и включвам в темата! Но и на мен ми се иска това да е отделна тема. Тук би се изгубило. Всяка година се отваря нова тема за доматите, а любовта и грижата към Земята трябва да е постоянна.
" С любов и грижа към Земята" нещо такова ми се иска да е.
Поздрави за ценното мислене! :tzvetentze:
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Румена »

:tzvetentze: Подкрепям!
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
lidiq_macka
Кана кафе
Мнения: 665
Регистриран на: Апр 17, '15, 12:04
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 20 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от lidiq_macka »

Подкрепям!Сякаш по-добре ще бъде да е отделна тема.Тук си обсъждаме само доматките.И най-вече в темата ще влизат само хора, които имат положително отношение и няма да има нужда да четем коментари, които не са важни за нас.
нина
Кафе с мляко
Мнения: 211
Регистриран на: Яну 28, '17, 14:37
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 26 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от нина »

Наистина е по-добре да е отделна тема, в която ще влизат само съмишленици!
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от Breda »

mimilisa написа: Авг 30, '18, 10:10 Ти въобще не си в час!
Ако един човек ти каже, че си прасе, може да не му обръщаш внимание, но ако пет човека ти го кажат, време е да излезеш от кочината,мимилиса :swait:
Аватар
ugod
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1457
Регистриран на: Авг 22, '17, 22:27
Местоположение: Birmingham uk
Дал благодарност: 177 пъти
Получил благодарност: 233 пъти

Re: Да поприказваме за доматите - 2018

Мнение от ugod »

Благодаря за разбирането.Моля тъй, като нямам много опит с форума, някой да започне нова тема за новото виждане в отглеждането на нашите насаждения.Както се казва за всеки влак си има хора:)
Заключено

Обратно към “Плодове и зеленчуци”