Здравейте аз съм Havga

То че се знаем, знаем се, ама все пак :)...
Публикувай отговор
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от alexalex12 »

Болните листа няма как да се оправят. Махни ги да не се разпространява заразата.
Ако са подействали препаратите новите листа би трябвало да са здрави.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Гео, граф »

Белокрилка :hmmm: ? Тя прави подобни бели налепи. Имам по лигуструма, а бях убедена, че се развива само по стайните растения. По съвет на съфорумка ползвах Био Кил спрей, но тъй като пръсках преди два дни, още нямам наблюдения.
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Едва ли, Гео. Имах работа с тази гад по една петуния. Не са лепкави листата, а просто съхнат и са някак задебелени, втвърдени. Като налеп, прахообразен, но не е прах. Четох някъде и гледах снимки на брашнеста мана, доста прилича. Пишеше че ставала и от засушаване :hmmm: , въпреки че е гъбичка, щото сега е доста сухо времето. Поорязах, изолирах, розата са няколко листенца, ама едната върбинка е доста зле, остава без листа в основата.
Е върбинки се купуват, и без това се чудя има ли шанс да презимуват. Някои твърдят че са многогодишни, ама и доста казват че не са...
Иначе ако е белокрилка, актарата ще помогне.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Добре, днес подходих емоционално и плюх на всички опити да бъда разумна и рационална. Отидохме за домати на пазара на Горни Богоров и там, цветарник. Викам си, ще вляза само да погледна. Влизам, вътре трагедия-скапали се разсади, тук таме някоя туя и олеандри. ММ видимо доволен излиза. И в този момент срещу мен кокетно подава глава една кремава роза. Приближавам. Ужасно ми прилича на Клер Остин. Викам бабата, дето върти цветарника. Тя не знае, ще пита. Английски били. Вглеждам се аз, а тя милата зарязана на произвола, без листа, въшлясала, с черни петна, но цъфтяща и красива. До тук с дисциплината. Почваме пазарлък (бях и с един приятел, дето го бива да върти търговия) и се сдобивам, вместо с един с два катерача! Втория също красив, кичест и тъмно винен, и той изяден от въшки.
Сега пръскам с дитан и актара и се моля да намеря огромни саксии.
Но съм щастлива.
А като си помисля колко време си мечтаех за Едена, но не го поръчах, защото не е за саксия. Едно е пред компютъра, друго да е пред теб и да ти шепне- спаси ме!
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
libra
Наркоман
Мнения: 11642
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 90 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от libra »

Ясно.Вече си в киреча /до кръста/.
Ако искаш /както казваше свекърва ми ,когато тя искаше ние да направим нещо /,да видиш как ще им се отрази лайфа на терасата,па-на пролет -пак можеш да подновиш офанзивата.Лошото е ,че периодът на офанзива трае има -няма,7-8 години или ,докато се напълни разполагаемата площ.Например ,аз бях до моренцето и успях да мина покрай всички разсадници без да ми се разтупти сърцето въоПще.Тия неща за сега не ги казвай на мъжа си -нека си живее блаженно в неведение.
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Ето и малко снимки от новите придобивки. По късно ще покажа и храстите.
Изображение

Изображение

Изображение

Тази е невероятно ароматна
Изображение
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

Айде още малко снимки от мен, преди да е застудило.
Рано сутрин.
Изображение

Изображение

Клематиса, преди да "умре"..
Изображение

Изображение

Изображение

новите придобивки -два чемшира
Изображение
Последно промяна от Havga на Сеп 20, '18, 16:18, променено общо 1 път.
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
Havga
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1501
Регистриран на: Юни 17, '18, 11:00
Местоположение: СОФИЯ
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Havga »

... и още нещо.
ММ ми подари една роза на гол корен. Домъкна я от някоя от големите вериги. Коренът е опакован, а стърчащите клечки са покрити с парафин.
Какво да я правя?
Държа я навън на сянка, но още е много топло. Не посмях да я пъхна в хладилника, защото десега е била на стайна температура....
"Винаги правя нещо, за което не съм достатъчно добре подготвена. Как иначе ще вървя напред?"
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от calico »

Добре дошла и от мен, макар и късно, те поздравявам. Прекрасна тераса, прекрасна. :potekoha:

виж тук как някои хора си правят арки с рози на тераса, просто трябва по-големи съдове. Розите няма да страдат от слънцето
Изображение


изгледай и този клип, тук има една тераса като твоята голява и с розова градина, всичко в контейнери.

https://www.youtube.com/watch?v=43Y0CwuX2vw

[video][/video]

а тази роза на гол корен я засаждай, не я дръж навън, ще просъхне. Можеш да я натопиш в кофа с вода, но не е добре повече от 5-6 дни да стои вътре
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5631
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1730 пъти
Получил благодарност: 1961 пъти

Re: Здравейте аз съм Havga

Мнение от Тутти »

Много хубава е терасата. Браво за всичко, което си засадила, много добре изглежда. Простор, светлина и хубави цветя. Аз бих си стояла всяка свободна минута на това място. Сигурно и ти това правиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Представете се”