Кокошки

За домашните и дивите животни
Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Кокошки

Мнение от zeleno »

Изображение
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

Здравейте,
Подарявам петле - порода маран - сиво на черни пръски, много красиво. Породата се отглежда за месо и яйца, като последните имат много тъмен кафяв цвят.
Подарявам го, защото от купени 10 пиленца излязоха 5 петлета. 2 ще си оставя, на 2 намерих дом, остана ми едно. Търся му стопанин, защото иначе го грози тенджерата, а на мен ми се свиди - гледам ги от съвсем малки пухчета.
От Варна съм, така че, ако някой от моя град или някъде наблизо има желание да го вземе, да ми пише на лични.
Петлето е излюпено м. април.
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

Да представя моите вече пораснали пиленца - маранчета. 2 момчета и 5 момичета. Изключително кротки и общителни птици.
Ето 2-те момчета (титуляр и резерва :) )
Изображение
Изображение

И дамите (много не им харесваше фотоапарата)
Изображение
Изображение
Изображение

Ето и групичката
Изображение

Сега са на 5 месеца, другия месец вече очаквам първите яйчица :) Трябва да са такива (снимката е от интернет) - тъмнокафяви - характерен белег на породата.
Изображение
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Кокошки

Мнение от Ава_и_мама »

Яйчицата са направо боядисани за Великден. Да са ти живи и здрави кокошките и много да ти снасят. 😊🐔🐓
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

Благодаря :) :tzvetentze:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Кокошки

Мнение от clock »

Неви, да са ти живи и здрави перушанчетата! Мнооого ми харесаха! Като нарисувани са! :liubov:
Заканила съм се и аз да си взема някакви породисти , но ми се иска малко да реформираме дворчето и стаичката им и тогава ще е. Твоите са много красиви и ще си отбележа породата. Радвам се, че ги сподели с нас! Така си мечтая за красив кокошарник като по картинките! :angel2:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Мария Николова »

Kъм Еконт минавам край един двор на нашата улица. Там живее един мъж, който има кокошки-минита и момченце.
Къщата им е един кафез 1/0.5/0.5 м. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Nevita
Баш кафе майстор
Мнения: 2188
Регистриран на: Май 27, '15, 21:36
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 19 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Nevita »

И при мен има зидана къщичка, не е като по картинките, но върши работа. Има и малко ограждение, да могат да ходят. Сложили сме мрежа отвсякъде - постоянно се навъртат котки, а знам, че и порчета дебнат. Засега убити птици не сме имали.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Кокошки

Мнение от Тутти »

Много хубави кокошки и петлета, Nevita. Яйцата са много красиви с този цвят. Направо са си шоколадови яйца.
Да си споделя и аз за моите кокошчици.
Моите коя от коя по-красиви, поради незнание купени уж да снасят. Една моя приятелка "измами" ММ и той доверчиво ги взе, а те като за изложба, но не са носачки. Коя с перчем, коя снежно бяла, коя с гащи, красиви много. Например осем кокошки я снесат две яйца, я не. А и се научиха да си ги хапват, та съвсем непродуктивни станаха. Голямата смешка е, че ние откакто отглеждаме кокошки, не ги ядем, а викаме приятели, да си вземат и да си ги оправят вкъщи. Един приятел взе две, после му дожаляло и ги оставил да си правят гнездо от листа, почнали да снасят от време на време. Изял ги чак когато му нападнали кучето и го накълвали страховито.
Дотук добре, но сега нали внука вече се захранва и се налага да му заколим кокошка. Как да я хванем? Умувах много и измислих. Имаме едно голямо кепче за риба, свърши супер работа. После как да я изчистим, питам по телефона, и успях за по-малко от десет минути да изчистя цяла кокошка. Направо не мога да повярвам, че успях. Детенцето не е голям фен на месцето, предпочита домати от баба, но се примирява като е гладен. Та сега от осем кокошки вече са шест и един еднооок петел, който баща ми помилва за сметка на този, който се сби с него и го нарани. Онзи го подарихме, хората си го изядоха, а еднооочко остана да си къта кокошчиците. Ние ги пускаме по цял ден да ядат охлюви и червеи в двора, научиха се да ходят все в един бордюр, там е влажно и прохладно, пълно с червеи и охлюви. Вечер ги прибираме в кокошарника. Кротички кокошки са, не правят никакви бели, как ще заколим още от тях, не знам направо, човек се привързва. Сега ММ иска да вземем носачки, нищо, че били грознички, но май сме изпуснали сезона. А тези една по една пак за супичка на бебето, така ще е, какво да се прави...
Кокоши работи, ще се научим накрая кое как.
Румена
Виенско кафе
Мнения: 312
Регистриран на: Авг 20, '14, 22:17
Местоположение: София

Re: Кокошки

Мнение от Румена »

Аз пък искам такива, които не са си загубили инстинкта за мътене :oops: обаче не знам откъде да намеря такива. :hmmm:
Внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш...
Публикувай отговор

Обратно към “Домашни любимци и зоосвят”